Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dropshipping - czy to ma sens? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Dropshipping - czy to ma sens? (/Temat-Dropshipping-czy-to-ma-sens-164283)



Dropshipping - czy to ma sens? - marekmaro - 12-09-2019 10:27

Od jakiegoś czasu chodzi za mną założenie własnego ecommerca w modelu dropshippingowym jednak nie mogę znaleźć informacji o tym czy to w ogóle się opłaca. Sklep mogę postawić sobie sam i sam będę nim zarządzał, więc po tej stronie nie będę miał kosztów. Jedynie reklama itp. Jeżeli chodzi o wybór asortymentu to musiał bym zrobić research, ale hurtownie które do tej pory widziałem oferują głównie jakiś chiński szajs. Warto się w to w ogóle bawić?


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - ZeNo - 13-09-2019 19:34

Sam prowadziłem przez pewnien czas. Nie polecam jeżeli nie chcesz włożyć pieniędzy w reklame bo bez niej nic nie zarobisz. Jeżeli nawet włożysz coś w reklame to nie wiem czy to ci się wogole zwróci przy takich marżach.


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - domeklala - 13-09-2019 20:34

Całe mnóstwo jest tych sklepów, trzeba poświęcić dużo czasu i pieniążków na reklamę. Fajnym sposobem reklamy jest coś takiego: jeżeli byśmy sprzedawali jakieś elektronarzędzia, to kręcisz filmiki na yt z recenzjami itp, prowadzisz bloga do tego- trzeba się czymś wyróżnić z tłumu


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - DonPerignon92 - 26-10-2019 18:31

Ma sens jeśli masz odpowiedni produkt oraz target.
Pokaże Ci przykładowy produkt jaki znalazłem.
Kulki do zdjęć – cena w sklepie w USA – 30 $
Zobacz ten sklep i produkt – http://www.lensball.com
Jak widzicie cena tego produktu u tego sprzedawcy to 30$.

Poniżej zobacz ile ta sama kula kosztuje u chińskiego sprzedawcy na AliExpress.

Link do oferowanej kulki na AliExpress – http://bit.ly/2S5Ytb9

Marża na jednej sztuce to około 25-28$, więc jak sami widzicie jest to bardzo opłacalne, a największym atutem jest to, że nie musicie magazynować tego produktu, kupować go i tracić pieniędzy jeśli produkt nie zejdzie z magazynu oraz to, że nie musicie nic wysyłać tylko zgarniacie prowizję za sprzedaż. W przypadku tej kulki mamy 100zł marży na jednej sprzedanej sztuce. Wystarczy trafić do klientów, a w internecie ich nie brakuje.


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - manetros - 23-11-2019 20:15

Jeżeli masz odpowiedni produkt i grupę docelową to oczywiście, że ma sens. Natomiast jest wiele takich sklepów szczególnie na rynku zagranicznym i działającym w branży beauty. I musisz sporo w reklamę wkładać.


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - BuLa1100 - 09-01-2020 17:10

Założyłem sklep na dropie w czerwcu ubiegłego roku, już po 2 miesiącach doświadczenie pokazało, że nie jest to proste jak mówią w sieci
Jest cała masa czynników, których się na głos nie mówi, a które mają ogromny wpływ na opłacalność takiego biznesu
Po pół roku działalności głównie działam na swoim magazynie + pół dropie. Czemu pół ? A to dlatego, że wysyłka produktu bezpośrednio z hurtowni do klienta to najbardziej poroniony pomysł jaki widziałem, korzystam z pliku XML i sprzedaje produkty, których nie mam ale w 100% do przepakowania u siebie tj. każdego dnia składam zamówienia hurtowe do siebie, żeby je następnego dnia od siebie wysłać do klienta ostatecznego.

W innym przypadku jaką korzyść ma pchanie kasy w reklamę swojej marki skoro klient otrzyma dokument WZ z Twojej hurtowni, a nie od Ciebie ?


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - KingaSkyShop - 25-01-2020 23:42

(09-01-2020 17:10)BuLa1100 napisał(a):  Założyłem sklep na dropie w czerwcu ubiegłego roku, już po 2 miesiącach doświadczenie pokazało, że nie jest to proste jak mówią w sieci
Jest cała masa czynników, których się na głos nie mówi, a które mają ogromny wpływ na opłacalność takiego biznesu
Po pół roku działalności głównie działam na swoim magazynie + pół dropie. Czemu pół ? A to dlatego, że wysyłka produktu bezpośrednio z hurtowni do klienta to najbardziej poroniony pomysł jaki widziałem, korzystam z pliku XML i sprzedaje produkty, których nie mam ale w 100% do przepakowania u siebie tj. każdego dnia składam zamówienia hurtowe do siebie, żeby je następnego dnia od siebie wysłać do klienta ostatecznego.

W innym przypadku jaką korzyść ma pchanie kasy w reklamę swojej marki skoro klient otrzyma dokument WZ z Twojej hurtowni, a nie od Ciebie ?

Realizacja zamówienia w dropshippingu wygląda tak: https://blog.sky-shop.pl/realizacja-zamowienia-w-dropshippingu/ Hurtownia wysyła towar do klienta, natomiast dostarczeniem dokumentu sprzedaży zajmuje się sklep internetowy. Dlatego zazwyczaj wysyłane są faktury imienne na maila.
Jak to możliwe, że w Twoim przypadku klienci otrzymywali dokumenty z hurtowni?
Co z dodatkowym kosztem transportu i wydłużeniem czasu dostawy spowodowanym przepakowaniem u Ciebie?


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - mcmaks - 26-01-2020 16:06

Dropshipping fajna sprawa jak już masz pojęcie o reklamach. Założyłem 3 sklepy na początku tamtego roku, przepaliłem około 1000$ na same reklamy fb.
Dopiero 4 sklep okazał się wypałem. Ale tak jak wyżej trzeba posiedzieć, po testować, uczyć się na własnych błędach.

Teraz sam po sobie wiem że reklamy które tworzyłem na 3 sklepy to była jedna wielka porażka. Pacząc na roczny okres działania w dropie wiem że sam bym nie kupił produktu z takiej reklamy Big Grin.

- Grupa docelowa
- Reklama
- Retargeting ( reklamy+ mailing) to podstawa


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - KosaRBK - 04-02-2020 00:18

A wiece może jak z rozliczaniem podatku przy takim sklepie Dropshippingowym z Aliexpres?


RE: Dropshipping - czy to ma sens? - mcmaks - 04-02-2020 18:37

Dobra ksiegowa nie ma problemu z systemem sprzedaży w dropie.

Dodam jeszcze:

Aliinvoice
wtyczka na chrome. Faktura kosztowa idzie na Twoja firmę a każdemu klientowi wystawiasz nowa fakturę ( o ile tego zażąda) dokumentująca twój przychód.
Jeśli korzystasz ze zwolnienia z VAT, musisz wystawiać faktury tylko wtedy, kiedy kupujący tego zażąda. Natomiast gdy kupujący nie prosi o fakturę, nie musisz jej wystawiać. Nie ważne, czy kupujący to osoba prywatna czy firma.