Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? (/Temat-Czy-sprzedasz-ebookow-jest-legalna-164267)



Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - 121 - 11-09-2019 10:02

Ostatnio przypomniało mi się że kupiłem ebooka w pdfie i pomyślałem czy coś by się stało gdybym sprzedawał czyjeś dzieło po niższej cenie np na Allegro.
Co za to mogłoby grozić? Szukałem informacji w Internecie ale nie udało mi się czegoś takiego znaleźć.


RE: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - Zły_Szeląg - 11-09-2019 10:21

Pytasz serio? Big Grin

Jasne, że nielegalna narobisz sobie problemów za parę zł


RE: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - twardy - 11-09-2019 12:11

Byl tu kiedys taki jeden co chcial ebooki z heliona sprzedawac po promocyjnej cenie i tylko 3 sztuki! Glupek, mogl to skopiowac z milion razy i sprzedac po zlotowce.


RE: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - Shimeon - 11-09-2019 12:27

(11-09-2019 10:02)121 napisał(a):  Co za to mogłoby grozić? Szukałem informacji w Internecie ale nie udało mi się czegoś takiego znaleźć.

https://zakiewicz-adwokaci.pl/uslugi-prawne/prawo-karne/przywlaszczenie/

Nie zachęcam do łamania prawa Idea


RE: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - Misza8888 - 11-09-2019 13:16

Jest to w 100% nielegalne i łamie prawo. Prawo do własności chociażby.


RE: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - hosezbsk - 11-09-2019 15:49

Jak można pytać o takie żeczy ? Smile


RE: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - rachman - 11-09-2019 19:39

Jeśli licencja na to pozwala... ale to dość rzadkie. Komercyjne dzieła wątpię by zezwalały na takie coś.


RE: Czy sprzedasz ebooków jest legalna? - Gremquen - 11-09-2019 19:51

Możesz sprzedawać ebooka Biblii taniej niż kupiłeś Wink

Oczywiście nie w tej samej formie bo to nadal plagiat. Możesz sprzedawać treść bo masz do niej prawo, ale musisz samemu ją oprawić