Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
Ankiety - Szczegółowy Poradnik + Refback 90% - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
Ankiety - Szczegółowy Poradnik + Refback 90% (/Temat-Ankiety-Szczegolowy-Poradnik-Refback-90-164084)

Strony: 1 2


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik - Shimeon - 02-10-2019 22:52

(02-10-2019 21:48)Wodzuu napisał(a):  no taki przykład obecny: mam zarobione 25 zł na ysense po wypłaceniu tego musze odwiedzić swój urzad skarbowy i to zgłosić?

Bez przesady Lol


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik - rachman - 02-10-2019 22:58

Zarobione? Nie jest zarobione dopóki tego nie wypłacisz na konto lub jakiś procesor płatniczy. Przyjmij że dopóki nie dysponujesz kasą - nie jest zarobiona. Nie musisz po tym lecieć do US - rozliczasz się po roku podatkowym (tak jest w większości przypadków). Zazwyczaj PIT-36 pozycja "inne".


Ankiety - Szczegółowy Poradnik - nervous360 - 03-10-2019 13:17

Warto dodać że do 26 roku życia, nie ma sensu przejmowania się tym.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik - Wodzuu - 03-10-2019 15:42

ok niech będzie że rozumiem, a jeszcze jak zinterpretować odpowiedź jednego z serwisów ma zapytanie własnie o zgłoszenie tego co tam sie zarobiło lub wygrało.

"Dzień dobry,
Warunki konkursu są ściśle określone i wszyscy uczestnicy biorą w nich udział jako osoby fizyczne. Nie jest istotne czy i jaką działalność gospodarczą prowadzą.
W związku z tym rozliczamy wszystkich uczestników jako osoby fizyczne, biorące udział w konkursie, gdzie od wartości wygranej odprowadzamy zryczałtowany podatek 10%, który jest łącznie deklarowany i odprowadzany do urzędu skarbowego przez organizatora, czyli PBS.
Uczestnik nie rozlicza z urzędem skarbowym podatku dochodowego z tytułu otrzymanych nagród i stąd nie otrzymuje od organizatora informacji, odnośnie łącznej kwoty otrzymanych nagród w roku czy wartości odprowadzonego z tego tytułu podatku.
Tylko na organizatorze konkursu ciąży obowiązek rozliczenia zryczałtowanego podatku od nagród, odprowadzenia go do urzędu skarbowego i przekazania odpowiedniej deklaracji."


według tego co mi odpowiedziano to można zrozumieć że nie ważne ile sie zarobi to nie trzeba z tym lecieć do US tylko ten obowiązek spoczywa na "organizatorze"


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik - Owl_ - 03-10-2019 16:30

(03-10-2019 15:42)Wodzuu napisał(a):  według tego co mi odpowiedziano to można zrozumieć że nie ważne ile sie zarobi to nie trzeba z tym lecieć do US tylko ten obowiązek spoczywa na "organizatorze"

Polskie serwisy ankietowe (prowadzące DG na terenie Rzeczypospolitej) płacą najczęściej zryczałtowany podatek dochodowy na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 5a Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350).

Płatnik np. panel ankietowy nie sporządza (i nie wysyła użytkownikowi) w takiej sytuacji informacji PIT-11, a użytkownik nie wykazuje takich przychodów w corocznym zeznaniu podatkowym.

Np. zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18% przychodu dotyczy sytuacji, w których są spełnione między innymi warunki:

- umowa zawarta jest z osobą niebędącą pracownikiem płatnika,
- należność jest określona w umowie,
- kwota należności nie przekracza 200 zł.
W takiej sytuacji płatnik nie sporządza informacji PIT-11. Wówczas takich przychodów opodatkowanych podatkiem zryczałtowanym nie należy wykazywać w zeznaniu rocznym.

Tylko teraz pytanie: czy te magiczne 200 zł dotyczy jednorazowej wypłaty, czy przychodów z całego roku podatkowego (z panelu ankietowego)?


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik - rachman - 03-10-2019 17:00

200 zł z tego co pamiętam od umowy. Tutaj myślę w danym miesiącu skoro umów nie ma itp.

Woodzu - ci co tak odpisali tak pewnie mają ale to nie oznacza że każda firma tak robi. Każdą musisz sprawdzać po prostu indywidualnie.


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik - 121 - 31-10-2019 09:55

Stworzyłem dziennik pracy na tej stronie. Jak ktoś jest zainteresowany ile realnie z tego można wyciągnąć zapraszam tutaj: https://zarabiam.com/Temat-Dziennik-pracy-na-podstawie-poradnika-Ankiety-Szczegolowy-poradnik-Refback-90-164551


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik + Refback 90% - 121 - 02-01-2020 12:36

Łącznie od września do 31 grudnia 2019 roku zarobiłem na ankietach 1125zł. Średnio wypełnienie ankiety trwa w moim przypadku poniżej 5 minut i średnio za ankietę dostaje się 2zł. Patrząc na poświęcony czas i zarobki jestem z tej metody zadowolony i polecam każdemu początkującemu, zarobione pieniądze można zainwestować w rozwój i naukę innych metod.
Dziękuję za przeczytanie i życzę sobie i innym żeby w tym roku było ankiet jeszcze więcej.


RE: Ankiety - Szczegółowy Poradnik + Refback 90% - 13371337 - 06-05-2020 14:50

Dobry poradnik, w pierwszy miesiąc udało się stówkę zarobić, nie dużo ale nie dużo też się pracuje.