Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? (/Temat-Duzy-sklep-Allegro-ze-wszystkim-jak-to-dziala-163914)



Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? - domeklala - 15-08-2019 22:23

Siema. Co raz częściej możemy na Allegro znaleźć konta na których sprzedają wszystko... od ubranek i zabaweczek dla dzieci po tarcze hamulcowe do porshe. Jednym z takich kont jest: https://allegro.pl/uzytkownik/fhdavix?bmatch=engag-global-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-uni-1-3-0730
(Oczywiście nic nie reklamuje, to tylko przykład)
Tutaj pojawia się moje pytanie, czy znacie jakieś możliwe źródła z jakich oni mogą brać taki towar?
Czy ktoś może wie, czy to jest aby do końca opłacalne, ile się płaci za takie używane, czy nowe rzeczy?


Nie widziałem do jakiego działu to dać, wiec dałem tu Lol


RE: Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? - Itachi198 - 16-08-2019 00:37

Najpewniej z jakichś hurtowni, pełno jest tego w internecie, prawdopodobnie gość pracuje na modelu dropshipping.


RE: Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? - domeklala - 17-08-2019 10:14

(16-08-2019 00:37)Itachi198 napisał(a):  Najpewniej z jakichś hurtowni, pełno jest tego w internecie, prawdopodobnie gość pracuje na modelu dropshipping.

Na typowy dropshipping to mi nie wygląda. Dużo ma używanych rzeczy, czasami czegoś brakuje albo coś jest uszkodzone. Widać jakieś zwroty albo coś takiego, no i ma rzeczy z każdej kategorii, a hurtownie często gęsto są ukierunkowane na jakiś dział. Więc właśnie tak się zastanawiam...


RE: Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? - PremAccHack - 17-08-2019 12:24

(17-08-2019 10:14)domeklala napisał(a):  
(16-08-2019 00:37)Itachi198 napisał(a):  Najpewniej z jakichś hurtowni, pełno jest tego w internecie, prawdopodobnie gość pracuje na modelu dropshipping.

Na typowy dropshipping to mi nie wygląda. Dużo ma używanych rzeczy, czasami czegoś brakuje albo coś jest uszkodzone. Widać jakieś zwroty albo coś takiego, no i ma rzeczy z każdej kategorii, a hurtownie często gęsto są ukierunkowane na jakiś dział. Więc właśnie tak się zastanawiam...

Co tu jest do zastanawiania gość ma kontakty ze zwrotami konsumenckim na 100% sprowadza takie śmieci za granicy. Potem przegląda robi zdjęcia lub opisuje i wrzuca na licytację. Polaczki kupują bo myślą że dobre i tanie potem okazuje się zonk w domu po odbiorze przesyłki.


RE: Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? - KingaSkyShop - 29-08-2019 14:31

Tak, jak pisali wyżej. Najprawdopodobniej jest to dropshipping. W takim modelu użytkownik korzysta z oprogramowania sklepu internetowego wyposażonego w integrator z hurtowniami. Zaczyna współpracę z kilkoma z nich (w różnych branżach) i masowo wystawia aukcje na Allegro - tym razem dzięki integracji sklepu internetowego z Allegro.


RE: Duży sklep Allegro ze wszystkim- jak to działa? - Mksiak - 30-08-2019 16:24

Niekoniecznie dropshipping Wink Mam kumpla, który w hurtowniach kupuje po taniości i sprzedaje z przebitką 300% i więcej bez problemów ( pamiątki nad morzem ). Może nie to samo, ale jak opowiada np rowery w jednej z hurtowni, w której kupuje stoją nawet 4x taniej niż w Media Ex... i wcale nie trzeba mieć firmy by tam klupować Wink