Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! (/Temat-Zakladam-serwis-z-artykulami-i-afiliacja-od-0-163765)

Strony: 1 2


Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - Oskarqq - 05-08-2019 11:21

Wstęp

Cześć wszystkim! Nazywam się Oskar i mam 25 lat. Na codzień pracuję na etacie w branży SEO, czasem w biurze, czasem zdalnie. Od jakiegoś czasu szukałem sposobu, żeby dorobić sobie w internecie, a przy okazji wykorzystać zdobytą przeze mnie wiedzę z zakresu SEO. Od razu mówię, nie zarabiam najgorzej, dlatego nie interesują mnie sposoby zarabiania, przy których spędzę dużo czasu, a zarobię jakieś grosze. Tak też doszedłem do wniosku, że stworzę serwis z artykułami, swoimi, płatnymi i eksperckimi i połączę to wszystko z afiliacją. Dodam jeszcze, że domena jest całkowicie nowa i spróbuję wybić brand.


Cel i działania

Moim celem na rok 2019 jest dopracowanie serwisu w 100%, a także zarobienie pierwszej złotówki z wyników organicznych. W ciągu tygodnia, max 2 dopracuję serwis na tip top, bazuję na darmowym motywie do Wordpressa. W kolejnych dniach stworzę kilka-kilkanaście artykułów, myślę o 5-15. W między czasie będę budował swoją bazę do link buildingu, spersonalizowaną pod branżę serwisu.

Po tych zadaniach, czas na link building, w miesiącu zamierzam zdobywać średnio 40-60 linków i zwiększyć tę ilość dopiero w przyszłym roku. Początkowo nie zamierzam inwestować w to żadnych pieniędzy, ma to być nauka i mój początek z afiliacją. Docelowo chcę stworzyć kilkanaście takich portali.

Jeśli chodzi o sociale, to będą, nie zdecydowałem jeszcze czy będę się na nich jakoś znacząco skupiał, możliwe za 2-3 miesiące będę chciał testowo uruchomić fb ads.

Jeśli chodzi o posty w tym temacie, starać się będę dodawać je min. 1 raz w tygodniu, a jak zrobię coś bardziej znaczącego dla projektu to i częściej.
Jako, że jest to mój totalny początek z zarabianiem w internecie, liczę na porady, opinie i krytykę. Zapraszam również do dyskusji, jeśli chodzi o SEO.

Pozdro!


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - mahuzz - 05-08-2019 20:55

Co mogę powiedzieć.. fajnie ze założyłeś dziennik, trzymam kciuki! Big Grin


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - Oskarqq - 09-08-2019 12:21

Hej Hej! Czas na pierwsze podsumowanie.

Aktualizacja

Serwis jest już praktycznie w całości przygotowany. Na tę chwilę jest 6 głównych kategorii tematycznych do artykułów, ale najprawdopodobniej będzie 8. Motyw przerobiony pod moje oczekiwania, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie będę go dopieszczał w 100%, po prostu szkoda czasu.
Dodałem 2 podstrony z afiliacji, które będę pozycjonował - Darmowe Gry i Konkursy. Początkowo chciałem jeszcze dodać kupony, ale zbyt odbiegają od tematyki. Myślę jeszcze nad RTV, ale najprawdopodobniej nie będę robił do tego oddzielnej podstrony.

Jeśli chodzi o same artykuły, to będę pisał je pod schemat onetu, polecają ten sposób guru seo w Polsce, więc chcę to przetestować, a dodatkowo fajnie połączę to z afiliacją. I jeśli o nią chodzi, to prócz dodatkowych podstron, w każdym wpisie będę dodawał 2-3 tematycznie dobrane kampanie. Żadnych innych reklam nie będę umieszczał, a na pewno nie na początku.

W weekend postaram się napisać min. 5 artykułów, chcę najpierw uzupełnić każdą kategorię tematyczną.

Baza do link buildingu jest już praktycznie gotowa, więc od drugiej połowy przyszłego tygodnia postaram się zacząć linkowanie.


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - dzemba - 09-08-2019 20:52

(09-08-2019 12:21)Oskarqq napisał(a):  Motyw przerobiony pod moje oczekiwania, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie będę go dopieszczał w 100%, po prostu szkoda czasu.

Jezu jak bym chciał tak umieć Xpokerface zasada pareto, albo próba nie dopieszczania serwisu zawsze spełza na niczym :/


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - kniew - 10-08-2019 07:34

@[Oskarqq]
Cytat:Jeśli chodzi o same artykuły, to będę pisał je pod schemat onetu
czyli co masz na myśli? jak ten schemat wygląda?


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - itmaster - 10-08-2019 08:15

(10-08-2019 07:34)kniew napisał(a):  @[Oskarqq]
Cytat:Jeśli chodzi o same artykuły, to będę pisał je pod schemat onetu
czyli co masz na myśli? jak ten schemat wygląda?

Clickbaitowe tytuły?Big Grin


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - Czaq - 10-08-2019 08:47

Myślałem, że po pierwszym wpisie będzie to ostatnia twoja wizyta na forum a jednak się myliłem Big Grin
Powodzenia! Jestem ciekawy czy coś z tego wyjdzie. Lol


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - Oskarqq - 10-08-2019 10:11

(09-08-2019 20:52)dzemba napisał(a):  
(09-08-2019 12:21)Oskarqq napisał(a):  Motyw przerobiony pod moje oczekiwania, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie będę go dopieszczał w 100%, po prostu szkoda czasu.

Jezu jak bym chciał tak umieć Xpokerface zasada pareto, albo próba nie dopieszczania serwisu zawsze spełza na niczym :/

No powiem Ci, że też mam z tym trudność i pewnie i tak go dopieszczę w późniejszym czasie Tongue

(10-08-2019 07:34)kniew napisał(a):  @[Oskarqq]
Cytat:Jeśli chodzi o same artykuły, to będę pisał je pod schemat onetu
czyli co masz na myśli? jak ten schemat wygląda?

(10-08-2019 08:15)itmaster napisał(a):  
(10-08-2019 07:34)kniew napisał(a):  @[Oskarqq]
Cytat:Jeśli chodzi o same artykuły, to będę pisał je pod schemat onetu
czyli co masz na myśli? jak ten schemat wygląda?

Clickbaitowe tytuły?Big Grin

W sumie sama zasada jest dość prosta i udoskonalona. Nie chodzi o tytuł, a o budowę całego artykułu. Czyli Tytuł>opis>lead>spis treści>śródtytuł>tekst>link wew>śródtytuł>tekst>śródtytuł>tekst>4 linki wew>...

(10-08-2019 08:47)Czaq napisał(a):  Myślałem, że po pierwszym wpisie będzie to ostatnia twoja wizyta na forum a jednak się myliłem Big Grin
Powodzenia! Jestem ciekawy czy coś z tego wyjdzie. Lol

Najtrudniejsze przede mną, bo pisać artykułów nie lubię, a zlecać początkowo nie chcę, także zobaczymy czy uda mi się spiąć Smile


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - skvy - 10-08-2019 22:51

(09-08-2019 12:21)Oskarqq napisał(a):  (...)
Jeśli chodzi o same artykuły, to będę pisał je pod schemat onetu, polecają ten sposób guru seo w Polsce, więc chcę to przetestować, a dodatkowo fajnie połączę to z afiliacją.(...)

Mógłbyś w kilku słowach napisać, jak działa schemat onetu?


RE: Zakładam serwis z artykułami i afiliacją od 0! - mahuzz - 10-08-2019 23:09

(10-08-2019 22:51)skvy napisał(a):  
(09-08-2019 12:21)Oskarqq napisał(a):  (...)
Jeśli chodzi o same artykuły, to będę pisał je pod schemat onetu, polecają ten sposób guru seo w Polsce, więc chcę to przetestować, a dodatkowo fajnie połączę to z afiliacją.(...)

Mógłbyś w kilku słowach napisać, jak działa schemat onetu?
Przecież napisał post wyzej.