Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
sprzedaż produktów "chodząc" - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: sprzedaż produktów "chodząc" (/Temat-sprzedaz-produktow-chodzac-163610)



sprzedaż produktów "chodząc" - Arakson - 21-07-2019 15:34

Witam,

Nie wiem w jakim dziale zamieścić to pytanie więc gdybym nie trafił to proszę o przeniesienie tematu. Otóż chodzi mi o sprzedaż produktów w centrum miast lub eventach. Wiadomo, że jeśli chcemy rozstawić jakieś swoje stanowisko i wystawić produkty to trzeba się ubiegać o pozwolenie od gminy i zapłacić coś za kazdy m2 powierzchni którą zajmujemy. Ale czasem po centrach miast chodzą ludzie, którzy oferują jakiś jeden swój produkt np. okulary przeciwsłoneczne i poruszają się z plecakiem, w którym mają te okulary i ewentualnie gdzieś tam w ręku tabliczkę z ceną. I tak chodzą sobie w kółko i ludzie do nich podchodzą i kupują.
Czy są do tego potrzebne jakieś pozwolenia na sprzedaż?
Jeśli tak to jakie?


RE: sprzedaż produktów "chodząc" - rachman - 15-08-2019 00:18

Nie spotkałem się ale pewnie działają bez pozwolenia. Właściciel galerii itp. może zakazać tego myślę a nawet wezwać straż miejską lub podkablować do fiskusa czy działasz legitnie. Płacą podatki za powierzchnię itd. więc pewnie swoich interesów bronią jak zauważą. Sklepy płacą za wsystko więc pewnie oczekują by ochrona reagowała na takie myki...