Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Worpress działa tylko w php 5.6 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Worpress działa tylko w php 5.6 (/Temat-Worpress-dziala-tylko-w-php-5-6-163287)



Worpress działa tylko w php 5.6 - kukiz87 - 30-06-2019 19:27

Witam chciałem zmienić wersję php na swoim wordpresie , jednak kazda inna zmiana niż php 5.6 powoduje brak wczytania strony z informacją że strona ma problemy techniczne , co może być powodem ? mam wtyczkę wp statistic która informuje mnie komunikatem Witryna ma problemy techniczne. sądziłem że to przez starą wersje php.


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - Vivera - 30-06-2019 19:39

Coś więcej? Zerknij w logi, możliwe że brakuje jakiegoś modułu w PHPie, a na 5,6 akurat jest odpalony domyślnie


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - kukiz87 - 30-06-2019 19:42

Podpowiesz gdzie te logi znajdę ? znam się na wordpresie tyle o ile.


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - Vivera - 30-06-2019 19:45

A jaki jest dokładnie komunikat po za wtyczką? Odpal od strony hostingu wyświetlanie błędów i daj znać co strona wypluła


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - kukiz87 - 30-06-2019 19:56

Szczegóły błędu
===================
Błąd typu E_ERROR został spowodowany w linii 60 pliku /home/kukiz87/domains/strona.pl/public_html/wp-content/themes/flymag/functions.php. Komunikat błędu: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_escape_string() in /home/kukiz87/domains/strona.pl/public_html/wp-content/themes/flymag/functions.php:60
Stack trace:
#0 /home/kukiz87/domains/strona.pl/public_html/wp-settings.php(499): include()
#1 /home/kukiz87/domains/strona.pl/public_html/wp-config.php(101): require_once('/home/kukiz87/d...')
#2 /home/kukiz87/domains/strona.pl/public_html/wp-load.php(37): require_once('/home/kukiz87/d...')
#3 /home/kukiz87/domains/strona.pl/public_html/wp-admin/admin.php(34): require_once('/home/kukiz87/d...')
#4 /home/kukiz87/domains/strona.pl/public_html/wp-admin/options-general.php(10): require_once('/home/kukiz87/d...')
#5 {main}
thrown


na meila z automatu dostałem to przy próbacvh aktualizacji


ogólnie sprawa wygląda tak , stronę w sieci mam 2 lata , non stop od samego początku top 5 google , pozycjonowałem w miare z głową , sam to robiłem , zdobywałem mocne linki , plus treść autorska moja oczywiście 0 kopiowania 1 czerwca strona spadła mi na 50 miejsce i tak sie waha , 50 / 100 , 58 /100 i tak z dnia na dzien , nie mam żadnych linków od konkurencji , sprawdzałem search console , zadnego recznego działania , ani nic w tym stylu , strona oczywiscie jest w wyszukiwarce , jednak strone wypozycjonowałem , i treść w miesiacu ze 2 wpisy dodawałem , jednak technicznie ją zaniedbałem , czyli nie aktualizowałem wordpressa ani wtyczek , i teraz mam takie cyrki , próbuje ją ratować , bo to była dobra nisza i sporo zarobiłem.


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - Vivera - 30-06-2019 20:22

Generalnie masz theme o nazwie flymag, który korzysta z funkcji mysql_escape_string() - ta natomiast była tylko w PHPie 5.x w 7.0 już jej nie ma Wink jesli sam nie ogarniesz to polecam poszukać webmastera - na forum zapewne znajdziesz kogoś kto siedzi w WP. Dodatkowo jeśli zaniedbałeś aktualizacje to dla czystej profilaktyki skontaktuj się jeszcze z hostingiem niech Ci puszcza skan. Nieaktualizowane wp i wtyczki są mocno podatne na infekcje


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - Gremquen - 30-06-2019 20:34

Sprawdź też, czy może nie wyszła aktualizacja tego szablonu, może sami poprawili Smile


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - nSo - 30-06-2019 21:08

Jak nie rozwiążesz problemu to wal do mnie Smile


RE: Worpress działa tylko w php 5.6 - kukiz87 - 14-07-2019 11:30

Chłopaki zrobiłem aktualizację szablonu , praktycznie wszystko jest ok , tylko z jedną rzeczą nie mogę dojść do ładu, wcześniej miałem wtyczkę popup builder , po wejściu na stronie odrazu wyskakiwało okienko z rejestracją. Po aktualizacji nie mogę ni cholery tego zrobić , nie mam pojęcia jak to kiedyś robiłem , mam shortcode [sg_popup id=325] i pewnie musze go gdzieś w motyw wrzucić , tylko gdzie smutny i czy samo [sg_popup id=325] czy jeszcze w jakimś kodzie ? Miałem to zrobione tak że odrazu po wejściu na stronę wyskakiwało okienko , po wyłączeniu i wejściu w inną zakładkę , znów wyskakiwało.

Dobra rozkminiłem uff zapomniałem że trzeba to dodać w formie:
<?php echo do_shortcode('[sg_popup id=325]'); ?>