Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
C# jak kamera wykrywa to program reaguje - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: C# jak kamera wykrywa to program reaguje (/Temat-C-jak-kamera-wykrywa-to-program-reaguje-163056)



C# jak kamera wykrywa to program reaguje - Mksiak - 12-06-2019 19:07

Hey,
znajomy urządził mega salę jak kinową do grania w FIFE, ekran, fotele głośniki itd. Jako, że jestem na informatyce ( nie na programowaniu niestety ), zapytał mnie czy byłoby możliwe ( to na pewno tylko jak zrobić Lol ), żeby ustawić kamerkę od kompa na pasek z wynikiem i czasem meczu ( na monitor po prostu z grą ) i na podstawie np jak kamerka wykryje, że przegrywa 0-1 to program odpala z kompa na głośnikach jakąś przyśpiewkę ( wcześniej pobraną z neta ) np ,,nie poddawaj się legio warszawa", a jak wygrywa i jest +90 minuta to np ,,que sera sera legia 3 pkt ma".
Było by wstanie coś takiego zrobić?


RE: C# jak kamera wykrywa to program reaguje - Mailowiec - 12-06-2019 19:11

Radom? Ostatnio z Heliosa krzesła wynosili Lol


RE: C# jak kamera wykrywa to program reaguje - TheKing - 12-06-2019 19:52

Jak gracie na PC to znajdujesz adres bazowy wyniku, później odczyt z pamięci i tyle. Z kamerki to musiałbyś poszukać jakiegoś OCRa i albo jakoś realtime, albo sczytujesz klatkę i z obrazka.


RE: C# jak kamera wykrywa to program reaguje - Mksiak - 12-06-2019 21:56

Trzeba by tą drugą opcję klatkę i z obrazka bo nie na PC tylko na PS4, ja jestem kompletnie zielony, najlepiej może jak ktoś ma namiary to jakiegoś prosa z C sharpa haha


C# jak kamera wykrywa to program reaguje - Scoobyx - 13-06-2019 09:09

Do takich rzeczy lepiej użyć pythona ze względu na ilość bibliotek. Z odczytywaniem obrazu jest większy problem, bo często nawet zmiana światła może wpłynąć na odczyt. Ale tesseractem można dodać whitelist i filtrować tylko liczby [0-10]. Obraz odpowiednio trzeba oczyścić ze wszystkich szumów i można testować.