Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie (/Temat-Spolka-LTD-w-UK-sovaaccounting-opinie-162925)

Strony: 1 2


Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Markate - 02-06-2019 15:57

Planuje założenie spółki LTD w Wielkiej Brytani. Z racji, że pracowałem kiedyś w UK mam nadany numer NIN według cennika podanego na stronie firmy koszt założenia spółki to 120 GBP .

No pięknie to wygląda, ale jak jest w rzeczywistości, firma mówi, że jest wstanie załatwić to w 3 dni robocze . Sprawdzałem opinie na GOOGLE i są same 5 gwiazdek.

Jestem umówiony jutro na konsultacje, jak coś zdam relację .


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - schab - 04-06-2019 17:29

(02-06-2019 15:57)Markate napisał(a):  Planuje założenie spółki LTD w Wielkiej Brytani. Z racji, że pracowałem kiedyś w UK mam nadany numer NIN według cennika podanego na stronie firmy koszt założenia spółki to 120 GBP .

No pięknie to wygląda, ale jak jest w rzeczywistości, firma mówi, że jest wstanie załatwić to w 3 dni robocze . Sprawdzałem opinie na GOOGLE i są same 5 gwiazdek.

Jestem umówiony jutro na konsultacje, jak coś zdam relację .

I jak tam relacja? Smile Pamiętaj, że zgodnie z nowymi przepisami możesz działać w PL jako sp zoo - koszty utrzymania będą niższe niż w przypadku ltd Smile


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Markate - 07-06-2019 20:23

Spółki jeszcze nie założyłem, stanie się to pewnie w przeciągu tygodnia, może półtorej, no gościu z którym rozmawiałem bardzo rzeczowy wszystko mi wyjaśnił, widać, że wiedzą nie pochodzi tylko z przepisów, ale również praktyki.

No tak, ale na wejście muszę wyłożyć 5 k+ ZUS .


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - schab - 20-06-2019 13:35

(07-06-2019 20:23)Markate napisał(a):  Spółki jeszcze nie założyłem, stanie się to pewnie w przeciągu tygodnia, może półtorej, no gościu z którym rozmawiałem bardzo rzeczowy wszystko mi wyjaśnił, widać, że wiedzą nie pochodzi tylko z przepisów, ale również praktyki.

No tak, ale na wejście muszę wyłożyć 5 k+ ZUS .

spółka z o o z dwoma wspólnikami nie płaci ZUSu, a fakt 5000 zł kapitału zakładowego wygląda w praktyce tak, że trzymasz kapitał "w kasie" spółki... także nie masz absolutnie racji Wink


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - PremAccHack - 20-06-2019 13:42

Z tym ZUSem to też nie jest tak kolorowo czytałem że są problemy ze się przywalaj że osoba nie płaci.


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - schab - 20-06-2019 18:23

(20-06-2019 13:42)PremAccHack napisał(a):  Z tym ZUSem to też nie jest tak kolorowo czytałem że są problemy ze się przywalaj że osoba nie płaci.

Mam dwie spółki z o. o. o strukturze wyżej opisanej, zresztą na codzień jestem księgowym w biurze rachunkowym (działa w formie równiez takiej spółki...) nigdy nikt nie zakwestionował z zusu naszego nie płacenia składek Smile a na emeryturę z zusu to nie ma co liczyć w dzisiejszych czasach Cool


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Markate - 24-07-2019 13:25

Spółkę udało się założyć bez problemowo, jedyne co jeszcze potrzebuję to założyć konto w polskim banku. Zobaczymy czy nie będą robić problemu .


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - kotek34 - 25-07-2019 13:37

@Markate

Daj znac czy sie uda zalozyc bo kumpel otworzyl LLC w Delaware i juz trzeci miesiac chodzi od drzwi i zaden bank nie chce otworzyc rachunku. Co prawda UK to nie Delaware, ale podobno dla wszelkich spolek zagranicznych sa spore utrudnienia w otwieraniu rachunkow przez banki w PL.


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Markate - 28-07-2019 21:03

@kotek34 Z tego co się dowiedziałem to różnie to z bankami jest, ING chyba jest najbardziej skory do pomocy i nie robi większych problemów, nie trzeba nawet apostille w przypadku Anglii przynajmniej.

Dostałem już dokumenty spółki na e-mail zostało tylko wysłać do tłumacza i będę działał . Huh


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Obywatel - 13-08-2019 21:14

(25-07-2019 13:37)kotek34 napisał(a):  @Markate

Daj znac czy sie uda zalozyc bo kumpel otworzyl LLC w Delaware i juz trzeci miesiac chodzi od drzwi i zaden bank nie chce otworzyc rachunku. Co prawda UK to nie Delaware, ale podobno dla wszelkich spolek zagranicznych sa spore utrudnienia w otwieraniu rachunkow przez banki w PL.

Można otworzyć, ale trzeba stworzyć tzw. "wehikuł korporacyjny".

@Markate, z Tego się dowiadywałem ostatnio, to ING zaostrzył przepisy ostatnio.
Pochwalisz się, jaki jest koszt miesięczny księgowości?