Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek od krypto-arbitrażu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek od krypto-arbitrażu (/Temat-Podatek-od-krypto-arbitrazu-162914)



Podatek od krypto-arbitrażu - bl00keRs - 02-06-2019 02:20

Witajcie, ostatnio zarabiam na arbitrażu na krypto.

I teraz przychodzi pewien problem a mianowicie przyszłe rozliczenie.

Ponieważ muszę jakoś transferować pieniądze na inną giełdę, gdzie taniej mogę kupić krypto potrzebuje pewnych transakcji.

A mianowicie: mamy giełdę A i B oraz kryptowalute X oraz Z

Aby wszystko uprościć wpłacam na giełdę A kwotę 1000zł, za ten 1000 zł kupuje krypto X i wysyłam ją na giełdę B, tam wymieniam krypto X na krypto Z, wysyłam krypto Z na giełdę A, gdzie ją sprzedaję, zarobek 100 zł, następnie za 1100 kupuję na giełdzie A krypto X za 1100 zł i powtarzam ciągle te same czynności.

W jaki sposób. to rozliczać? Ponieważ rozliczamy się tylko krypto-fiat w takim razie wyjdzie mi kosmiczny podatek.


RE: Podatek od krypto-arbitrażu - schab - 04-06-2019 17:08

Wypłać sobie pieniądze do portfela elektronicznego niebędącego pod nadzorem polskiego urzędu Wink rób tak, aby obejść polską jursdykcję podatkową - bo jak wypłacisz w zwykłej gotówce, to będzie naliczony spory podatek


RE: Podatek od krypto-arbitrażu - rachman - 04-06-2019 18:05

Nadzorem pl urzędu? Rolleyes Od kiedy to urzędy mają nadzór? Raczej ewentualną możliwość wołania wglądu do danych w razie jakichś podejrzeń blablabla... Wink Kolega pyta jak to rozliczyć raczej bo pewnie chce tą kasę wypłacać, a nie trzymać na jakichś procesorach płatniczych - chyba że znasz takie które wypłacają kasę "anonimowo" jakoś?


RE: Podatek od krypto-arbitrażu - schab - 20-06-2019 18:26

(04-06-2019 18:05)rachman napisał(a):  Nadzorem pl urzędu? Rolleyes Od kiedy to urzędy mają nadzór? Raczej ewentualną możliwość wołania wglądu do danych w razie jakichś podejrzeń blablabla... Wink Kolega pyta jak to rozliczyć raczej bo pewnie chce tą kasę wypłacać, a nie trzymać na jakichś procesorach płatniczych - chyba że znasz takie które wypłacają kasę "anonimowo" jakoś?

poczytaj o komórce KAS, którą stworzyli dość niedawno Wink czasy gdy urzędy miały "możliwość wołania o wgląd" już dawno minęły Smile


RE: Podatek od krypto-arbitrażu - erner - 20-06-2019 18:58

Wpłaciłeś 1000zł, wypłaciłeś 2000zł. Zysk to 1000zł wiec od tej kwoty odprowadzasz podatek dochodowy.