Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek od serwera w grze - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek od serwera w grze (/Temat-Podatek-od-serwera-w-grze-162810)



Podatek od serwera w grze - Nesyth - 27-05-2019 10:40

Witam
Mam 18 lat i prowadzę serwer w grze Garry's Mod, chcę zacząć na tym zarabiać, jednak wchodzą tu kwestie prawne na których się kompletnie nie znam, dlatego proszę o pomoc i wyjaśnienie co i jak.

Pytań mam kilka:
1. Czy muszę mieć założoną działalność gospodarczą?

2. Jaki PIT muszę rozliczyć w przypadku dochodu z serwera w grze?

3. W jaki sposób obliczyć podatek z zarobku i jak go tak ogólnie opłacić?

Tak jak mówiłem, jestem kompletnie zielony w tym temacie, mam gotowy sklep w którym można płacić za pomocą kodów PSC oraz konta PayPal, jednak nie wiem jak zarabiać na tym w sposób legalny.


RE: Podatek od serwera w grze - schab - 29-05-2019 18:09

Poczytaj sobie artykuły na temat działalności tutaj - biuro rachunkowe Białystok
Ewentualnie na infor.pl Smile Ja działam w formie spółki zoo (opis na tej pierwszej stronie) - tam masz wyszczególnione jak to i co to. Wink
Co do PIT, to zależy od tego jaką formę działalności będziesz miał - czy jednoosobowa, czy spółka... Wink