Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ile w CPL jest CPS - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Ile w CPL jest CPS (/Temat-Ile-w-CPL-jest-CPS-162581)



Ile w CPL jest CPS - Bobi2k17 - 12-05-2019 15:05

Witam, w ostatnim czasie zacząłem promować ubezpieczenia OC w mojej niszy, zakładam ze w tym miesiącu uzyskam 200-250 Leadów. Niestety kampania w której biorę udział jest w modelu CPS czyli za sprzedaną polisę i zastanawiam się czy przyniesie to jakiś zysk. Zastanawiałem się jaka jest średnia sprzedanych polis na wysłane wnioski, ale niestety programy partnerskie nie chcą udostępnić takich informacji. Może ktoś z was siedzi w CPS i orientuje się jak to mniej więcej wszystko wygląda, czy jest warto poświęcać czas na promowanie.


RE: Ile w CPL jest CPS - azzaz - 12-05-2019 15:24

U każdego to wygląda inaczej. Wszystko zależy od tego jaki masz ruch. Zapewne dużo inaczej to będzie wyglądało o osoby, która puszcza kampanie reklamowe na fb ads i promuje pojedynczego LP w ten sposób, a zupełnie inaczej u osoby, która wypozycjonowała np. porównywarkę ubezpieczeń i ma tam ruch z google.


RE: Ile w CPL jest CPS - AngelikaG - 13-05-2019 10:08

To też zależy od tego jaka polisa i jaka jest dokładnie definicja CPL czy CPS (bo z tym też różnie bywa).

Dla przykładu: moje dane za marzec:
Ubezpieczyciel nr 1, kampania rozliczana w CPL, zaakceptowanych 40 leadów na 500 (czyli malutko jak na CPL :/ )
Ubezpieczyciel nr 2, kampania rozliczana w CPS, zaakceptowanych 10 polis na 80 (czyli wg mnie całkiem spoko, zwłaszcza że stawka w CPS wysoka Smile )
Ubezpieczyciel nr 3, kampania rozliczana w CPL, zaakceptowanych 21 leadów na 40
Ubezpieczyciel nr 4, kampania rozliczana w CPS, zaakceptowana 1 polisa na 3 wnioski (gdyby kampania była rozliczana w CPL to kasa byłaby za 3 CPL, ale i tak w tym przypadku bardziej opłaca mi się CPS)