Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy (/Temat-Zwiekszone-wplywy-a-Urzad-Skarbowy-162530)



Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy - ~eL - 08-05-2019 22:03

Hej.
Taka sytuacja. Moje dochody w tym roku skoczyły do ponad 100k rocznie (pełen legal UOP). Mam rodzica który pracuje w USA i ma tam sporo oszczędności i chce je do polski przetransferować ale nie ma w Polsce już konta. Wysyła mi wiec przekazy pocztowe co kilka dni po około 10k które odbieram na dowód na poczcie a potem mu ten hajs oddam. Problem w tym ze na pokwitowaniach nie ma jego danych. Próbowaliśmy western union i tam są ale przelewy są znacznie droższe wiec zostaliśmy przy poczcie. Jako ze tych przelewów było juz kilka i kolejne tez będą a moje zarobki ostatnio są dość wysokie jak na przeciętne w Polsce to zastanawiam się czy US jakoś takie osoby dodatkowo sprawdza? Chodzi o to ze nie chce żeby ktoś się mnie czepiał później. W Polsce nie ma podatku jeśli zgłosi się darowiznę od rodziców wiec myslalem żeby te pieniądze zgłosić jako darowiznę a potem oddać gotówkę tej osobie ale potrzebowałbym dodatkowe dokumenty i kombinować bo US chce pokwitowania jako dowód ze dostałem je faktycznie od rodzica. Tak jak pisałem przez pocztę nie ma takich informacji dlatego tez żeby nie kombinować to chciałem to olać j nic nie zgłaszać bo w końcu to nie są moje pieniądze ale zastanawiam się czy US sam nie zaczyna śledzić osób które maja większe dochody i się nie zacznie sam z siebie czepić. Ktoś miał może sytuacje w której mając większe wpływy na konto US sam zaczął się tym interesować??


RE: Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy - PremAccHack - 08-05-2019 22:17

Może warto iść po poradę do księgowej?

Każdy tutaj będzie miał swoje zdanie i US pewnie też.


RE: Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy - ~eL - 08-05-2019 22:23

Tez o tym myslalem bo wszystko jest na pełnym legalu wiec nie mam co się martwić ale skoro forum jest o zarabianiu i niektórzy obracają tu bardzo dużymi kwotami to myslalem ze może będą się trochę orientować.


RE: Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy - rachman - 08-05-2019 23:33

To nie darowizna bo on Ci je daje ale nic z nimi nie robisz tylko przechowujesz i oddajesz całą kwotę.

Sporządzić umowę przechowania. Poczytaj w necie są wystarczające informacje co takowa powinna zawierać itd. Tylko broń Cię ... żebyś w jakikolwiek sposób obracał tą kasą, robił lokaty, trzymał na koncie procentowym itd. Tylko trzymasz i oddajesz. Wtedy fiskus nie powinien nic mieć do tego i umowa powinna wystarczyć. Nie pamiętam czy przy wyższych kwotach coś się zgłaszało czy nie. To już znajdziesz myślę. Na mniejsze na bank nic się nie zgłaszało bo wystarczało zawarcie umowy i nie robienie nic z kasą.


RE: Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy - ~eL - 09-05-2019 07:17

(08-05-2019 23:33)rachman napisał(a):  . Tylko broń Cię ... żebyś w jakikolwiek sposób obracał tą kasą, robił lokaty, trzymał na koncie procentowym itd. Tylko trzymasz i oddajesz. Wtedy fiskus nie powinien nic mieć do tego i umowa powinna wystarczyć.

A wiesz może co w takiej sytuacji? Te pieniądze odbierze jakoś po wakacjach i faktycznie nie ukrywam ze myslalem żeby gdzieś to wrzucić na konto oszczędnościowe żeby tak kasy w domu nie trzymać no ale wiadomo ze tam zawsze jakiś procent jest.


RE: Zwiększone wpływy a Urząd Skarbowy - rachman - 09-05-2019 08:48

Wtedy nie jest to przechowanie, a darowizna lub co innego i trzeba inaczej to traktować. Możesz się upewnić ale z dwa lata temu mówili że na % koncie przetrzymać to też nie przechowanie bo TY masz jakaś formę przychodu. Nie on. Na Twoje dane lecą procenty bo konto jest Twoje. Rozumiesz. Masz zysk.

Ja przechowywałem znajomej na koncie nieoprocentowanym właśnie dlatego by nie było podatków kombinacji itd. gdy trafiła do szpitala. Tak mi doradzili w fiskusie - umowa, jakieś dowody przekazania dobrze mieć, no i nie ruszać jak nie Twoje - ani nie wydawać nawet kupując dla niego, ani nie rozmnażać. Nie możesz tym dysponować skoro to przechowanie. Jak rzecz.