Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy dla prywatnego konta jest też coś takiego jak Edge Rank? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Czy dla prywatnego konta jest też coś takiego jak Edge Rank? (/Temat-Czy-dla-prywatnego-konta-jest-tez-cos-takiego-jak-Edge-Rank-162396)



Czy dla prywatnego konta jest też coś takiego jak Edge Rank? - Soplica - 02-05-2019 18:00

Witam, czy dla prywatnego konta na FB też jest coś takiego jak Edge Rank? - Kiedyś miałem sporo lajków pod zdjęciami, aktywnościami itp a teraz to jakaś masakra. Dość sporo rzeczy udostępniam na swojej osi czasu i może dlatego tak mnie FB pozycjonuję słabo? - Nie ukrywam, że też na moim głównym koncie zdarzało mi się podejmować nienaturalne czynności tj. spam itp.

Może to ma na to wpływ? - Na fejk koncie, na którym mam swoje główne konto w znajomych zdjęcie pojawiło mi się tylko raz i potem znikło pomiędzy postami i nie mogłem ponownie go odnaleźć.


RE: Czy dla prywatnego konta jest też coś takiego jak Edge Rank? - mysc - 05-05-2019 00:05

Może to być jakiś filtr czasowy - ograniczający zasięg. W sumie się nie spotkałem takim czymś na tablicy konta, no ale.. w sumie skoro można go dostać na FP, grupach, wydarzeniach, to czemu nie tu Smile

Z drugiej strony - to może być też naturalna kolej rzeczy. Im więcej rzeczy wrzucasz, tym mniejsze zainteresowanie budzą Twoje posty. Im mniejsze zainteresowanie, tym rzadziej się ludziom wyświetlają.

W tego typu sytuacjach mam tylko jedną radę - zrobić przerwę od postowania na jakiś czas (nie pytaj na jaki, bo nie wiem - to sprawia wrażenie losowego) i zacząć jeszcze raz. Po X czasu takie ograniczenie się resetuje i zasięg skacze ostro w górę - FB sprawdza czy osoby, które Cie obserwują będą zainteresowane wstawkami. Jeżeli znów nie będą - znowu zasięg będzie maleć. Te filtry po prostu działają tak by wyświetlać ludziom to, co ich interesuje Smile


RE: Czy dla prywatnego konta jest też coś takiego jak Edge Rank? - transformice100 - 05-05-2019 00:40

Pierwszym czynnikiem jaki może na to wpływać jest częstotliwość wrzucania postów. Do tego mogą być dwa "nawiązania". Pierwsze z nich może oznaczać po prostu brak zainteresowania ze strony odbiorców, zaś drugie lekkie "oflagowanie" od facebooka, tak jak mamy to na przykładzie instagrama.

Prowadząc kiedyś sporo fake kont i wrzucając na nie przynajmniej post dziennie dało się zauważyć znaczącą różnicę w zasięgach. Osobiście wolałem kupić nowe konto i zacząć prowadzić je od zera, ponieważ nigdy nie udało mi się wrócić do pierwotnych zasięgów konta...
Zapewne wynikało to po pierwsze z częstotliwości postu, unikalności udostępnianych treści oraz zabójstwo dla zasięgów... Spamowanie linkiem do zewnętrznej strony. Tutaj dało się to lekko obejść umieszczając link w komentarzu, jednak na dłuższą metę konto i tak zostawało spisane na straty...

Czy może być tego rozwiązanie?
Powiem wprost... To jest Facebook. Jego algorytmy są i będę jedną wielką zagadką. Czekając nic nie stracisz, a może akurat to pomoże. Jednak może też być taka sytuacja jak z "martwymi" fanpage, że po prostu posty nie będą się pojawiały u kogoś na tablicy.