Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie z programu afiliacyjnego - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie z programu afiliacyjnego (/Temat-Rozliczenie-z-programu-afiliacyjnego-162264)

Strony: 1 2


Rozliczenie z programu afiliacyjnego - brevy3 - 25-04-2019 11:19

Witam, w lipcu 2018 zarobiłem 120 zł przez money2money. Problem w tym, że nie wiem czy muszę to rozliczać z urzędem skarbowym czy nie i jeżeli tak to na jakim picie i w jaki sposób? Jestem kompletnie zielony w tym temacie i prosiłbym o pomoc.


RE: Rozliczenie z programu afiljacyjnego - Admin - 25-04-2019 11:28

Rozliczyć powinieneś się zawsze, niezależnie ile zarobiłeś. To w jaki sposób to zrobić uzależnione jest przedewszystkim od typu współpracy z daną firmą tudzież podpisaną/zaakceptowaną umową. Choć po zapytaniu podejrzewam ze DG nie prowadzisz.


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - brevy3 - 25-04-2019 11:54

Nie prowadzę działalności, chciałbym jedynie rozliczyć się z tych 120zł. Według tego co przedstawia rachunek pieniądze otrzymałem z tytułu dzierżawy powierzchni reklamowej.


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - AngelikaG - 26-04-2019 08:45

Możesz rozliczyć jako ryczałt lub na zasadach ogólnych, ale... ryczałt już przegapiłeś, więc pozostaje rozliczenie 18% podatku.

Tutaj jest wszystko opisane: https://leadstar.pl/download/Poradnik_rozliczenia_z_US.pdf

Czyli jeśli chodziłoby o ryczałt:
1. Dostałeś kasę w lipcu
2. Wypełniasz oświadczenie o rozliczeniu przychodu ryczałtem
3. Do 20-stego sierpnia powinieneś zapłacić 8,5% podatku od przychodu jaki osiągnąłeś
4. Do 31 stycznia 2019 powinieneś złożyć PIT 28

Czyli wszystkie terminy przegapiłeś jeśli chodzi o ryczałt.
Pozostaje Ci rozliczenie na zasadach ogólnych, gdzie płacisz 18% podatku od dochodów (jako że nie masz tutaj kosztów, to płacisz 18% od przychodów).

Wrzucasz to info o otrzymanej kwocie przychodu z tytułu najmu/dzierżawy powierzchni reklamowej (120zł) w PIT 36 (do rozliczenia do końca kwietnia 2019) - patrz: strona 3 z poradnika w pdf podanego wyżej. Opłać podatek od tych 120zł, czyli 22zł (21,60zł wychodzi, ale zaokrągla się do pełnych złotych).

W tym roku wiem, że US wypełnia za nas ten PIT, więc zajrzyj sobie na stronę https://www.podatki.gov.pl/ sprawdź swój PIT i go zaktualizuj o tą brakującą kwotę, bo pewnie jej tam nie będzie Wink


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - Admin - 26-04-2019 09:00

Nie zapomnij też że jest kwota wolna od podatku: https://www.e-pity.pl/kwota-wolna-od-podatku-2018-kalkulator/

może się załapiesz (nie wiemy czy i ile zarobiłeś w całym 2018 Tongue)


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - kornik36 - 27-04-2019 15:52

Przy okazji podłączę się pod temat, bo podobną sprawę mam. Wink

Ja zarobiłem ok 1250 zł w sieci NETSALES również na reklamach. Wypłaciłem kwotę w jednym miesiącu (jakoś w lutym 2018 bodajże). Również teraz rozliczę się jako te 18%.

Pytanie: w które pole dodać (dopisać) te 1250 zł. Bo mam pola z kwotą z umowy o pracę, inne pole to kwota z umowy zlecenie/umowa o dzieło i chyba coś jeszcze tam było oraz jest kilka innych pól... To w które pole wpisać tą kwotę?

I podatek oni sami sobie wezmą czy ja mam gdzieś przelać te 18% czyli ok. 225 zł? Bo ja mam chyba do zwrotu ponad 300 zł jak dobrze patrzyłem.


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - rachman - 27-04-2019 16:34

Netsales... Ale to jako najem? Bo jak nie to działalność gospodarcza. Nikt podatku nie pobierze bo ty masz obowiązek go wpłacić.


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - kornik36 - 27-04-2019 18:59

(27-04-2019 16:34)rachman napisał(a):  Netsales... Ale to jako najem? Bo jak nie to działalność gospodarcza. Nikt podatku nie pobierze bo ty masz obowiązek go wpłacić.
Jako najem. Dobrze, dzięki czyli muszę jak najszybciej wykonać przelew do urzędu. Te ok 225 zł. (oblicze dokładnie).

A wiesz, co musi się znaleźć w tytule przelewu?
I mam rozumieć że jak wpłacę np. 226 zł to oni złotówkę zwrócą tak?


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - szykiryki - 27-04-2019 20:01

Zeby rozliczac cokolwiek jako najem i płacić 8,5% ryczałtu, najpierw musisz ten fakt zglosić do urzędu skarbowego- zwykle robi się to do stycznia.
Żeby wykonać teraz przelew do urzędu- musisz najpierw złożyc PIT, w którym uwzględnisz zarobioną kwote- PIT37 lub PIT36- zależy czy miałes inne dochody z pracy, umow zlecenia itp. W rubrykę inne raczej w Twoim przypadku to będzie.
Wpłacasz konkretną kwotę podatku- taką jaka Ci wyjdzie w formularzu PIT- najlepiej skorzystać z gotowych programów.


RE: Rozliczenie z programu afiliacyjnego - kornik36 - 27-04-2019 21:45

(27-04-2019 20:01)szykiryki napisał(a):  Zeby rozliczac cokolwiek jako najem i płacić 8,5% ryczałtu, najpierw musisz ten fakt zglosić do urzędu skarbowego- zwykle robi się to do stycznia.
Żeby wykonać teraz przelew do urzędu- musisz najpierw złożyc PIT, w którym uwzględnisz zarobioną kwote- PIT37 lub PIT36- zależy czy miałes inne dochody z pracy, umow zlecenia itp. W rubrykę inne raczej w Twoim przypadku to będzie.
Wpłacasz konkretną kwotę podatku- taką jaka Ci wyjdzie w formularzu PIT- najlepiej skorzystać z gotowych programów.

Rozumiem, tylko jaki tytuł przelewu trzeba wtedy wpisać? Smile