Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczenie z zarobków - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczenie z zarobków (/Temat-Rozliczenie-z-zarobkow-162191)



Rozliczenie z zarobków - Voode - 21-04-2019 09:05

Witam.
Szukałem na forum i w internecie i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jak się mam rozliczyć i z czego. Np dajmy że na moje konto wpłaciłem 4k zł 2k zarobiłem sprzedając rzeczy na olx i jakieś tam drobne przelewy od znajomych i z STS. I wypłaciłem z my lead i podobnych stron 7,5k i z pracy za granicą 5k. I jak się mam z tego rozliczyć czy muszę z wszystkich pieniędzy czy tylko z tych zarobionych że stron i w pracy za granicą. I czy lepiej wypłacać na jedno konto które już posiadam czy założyć drugie do takich rzeczy.


RE: Rozliczenie z zarobków - rachman - 21-04-2019 15:32

Opisz to normalnie bo na razie to sieczka brzęku...

By coś radzić trzeba wiedzieć konkrety. Ile w danym miesiącu i z jakiego tytułu przychód itd.
Ogólnie jeśli przekroczyłeś kwotę przychodu w miesiącu - połowa najniższego wynagrodzenia brutto a to nie przychód z najmu, dzierżawy lub umów o pracę itp. - to miałeś obowiązek zarejestrować działalność gospodarczą.

Ile masz kont nikogo nie obchodzi. To Twoja wygoda - jak chcesz. Chyba że faktycznie miałeś obowiązek rejestracji firmy to może być już wymóg posiadania konta firmowego ale pewności nie mam.


RE: Rozliczenie z zarobków - WebStrategy.pl - 24-04-2019 03:04

Jeśli chodzi o zarobki z reklam na stronach, to jeśli nie masz działalności gospodarczej, to możesz się rozliczać podatkiem od najmu. Wtedy wyjdzie Ci najkorzystniej bo jest to 8,5%.


RE: Rozliczenie z zarobków - AngelikaG - 24-04-2019 08:19

Ze sprzedaży rzeczy na olx to chyba musisz opłacić 18% podatku dochodowego (najlepiej zadzwonić do swojego US i zapytać, oni chętnie pomagają Smile ).

Z MyLead pewnie masz liczone jako najem powierzchni reklamowej (sprawdź tytuł przelewu jaki otrzymałeś, powinno tam być np. "Za najem powierzchni reklamowej..." lub w regulaminie MyLead poszukaj jak jest opisywany przychód z działań), to wówczas możesz się rozliczać jako 8,5% od przychodów (ryczałt) albo 18% od dochodów. Jeśli w MyLead nie udostępniają poradnika jak się rozliczyć z US, to zajrzyj tutaj: https://leadstar.pl/download/Poradnik_rozliczenia_z_US.pdf


RE: Rozliczenie z zarobków - luketmi - 17-07-2019 10:22

(24-04-2019 08:19)AngelikaG napisał(a):  Ze sprzedaży rzeczy na olx to chyba musisz opłacić 18% podatku dochodowego (najlepiej zadzwonić do swojego US i zapytać, oni chętnie pomagają Smile ).

Z MyLead pewnie masz liczone jako najem powierzchni reklamowej (sprawdź tytuł przelewu jaki otrzymałeś, powinno tam być np. "Za najem powierzchni reklamowej..." lub w regulaminie MyLead poszukaj jak jest opisywany przychód z działań), to wówczas możesz się rozliczać jako 8,5% od przychodów (ryczałt) albo 18% od dochodów. Jeśli w MyLead nie udostępniają poradnika jak się rozliczyć z US, to zajrzyj tutaj: https://leadstar.pl/download/Poradnik_rozliczenia_z_US.pdf
PDF jest trochę nieaktualny - nie trzeba już pisać do US prośbę o ryczałt (wystarczy wpłacić zaliczkę - wtedy dajesz znać, że chcesz się rozliczać ryczałtem).


RE: Rozliczenie z zarobków - AngelikaG - 18-07-2019 13:00

(17-07-2019 10:22)luketmi napisał(a):  PDF jest trochę nieaktualny - nie trzeba już pisać do US prośbę o ryczałt (wystarczy wpłacić zaliczkę - wtedy dajesz znać, że chcesz się rozliczać ryczałtem).
Pewnie dlatego, że jeszcze niezaktualizowany Smile może wkrótce ogarną temat i zaktualizują.
Aczkolwiek za dużo się nie zmieniło, a z urzędem skarbowym moim zdaniem zawsze warto się skontaktować, jeśli się nie jest czegoś pewnym w 100%