Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność (/Temat-Pomysl-na-biznes-Pomoc-drogowa-plus-niepelnosprawnosc-162055)

Strony: 1 2


Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Bobi2k17 - 12-04-2019 19:47

Witam, już kiedyś tutaj pisałem z zapytaniem na pomysł na biznes dla osoby niepełnosprawnej jaką jestem. Ostatnio coraz bardziej doskwiera mi brak pracy a co z tym się wiążę brak pieniędzy, mieszkam w małej miejscowości gdzie znalezienie pracy i to jeszcze dla osoby niepełnosprawnej jest wręcz niemożliwe... Od dawna chodzi za mną pomysł kupna lawety za dotacje z unii i założenie działalności gospodarczej polegającej na "Pomocy drogowej". Również do tego wpadłem na pomysł by firmę założyć na kogoś z rodziny i zatrudnić się jako pracownik, i już tłumacze czemu. Pracodawca który zatrudnia osobę niepełnosprawną w stopniu znacznym ma zwrot kosztów wynagrodzenia osoby zatrudnionej, oraz z tego co wiem płaci mniejsze składki itp. Jest dużo ulg i jest to opłacalne, wiem to ponieważ jakiś rok temu mieszkałem i pracowałem w Wrocławiu gdzie byłem zatrudniony przez firmę zajmującą się pośrednictwem pracy dla osób niepełnosprawnych i oczywiście tyrałem za najniższą krajową a oni mieli darmowe pieniądze za mnie... Powiedzcie co sądzicie o moim pomyśle z lawetą. Niestety nic innego mi nie przychodzi do głowy ponieważ jak wspominałem mieszkam w bardzo małej miejscowości z dale od dużych miast więc laweta jest według mnie dobrym rozwiązaniem, ewentualnie może wynajęcie jakiegoś pomieszczenia w najbliższym mieście i otworzenie biura z ubezpieczeniami OC ponieważ też się na tym troszkę znam.


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Inżynier - 12-04-2019 20:45

Ja bym Ci doradził co innego, pod warunkiem ze masz zyłkę gawędziarza.
Czyli wlasne wydawnictwo, piszesz sobie ebooki i podpisujesz umowe z hjakąs platforma w Polsce np Legimi, albo w usej np amazon, no to piszesz publikujesz i zgarniasz kase. No i nie musisz sie ruszac z domu w jakikolwiek sposób. No ale DG trzeba tu mieć.
pytanie czy wolisz do konca zycia polegac na czyjejs dobrej woli, czy lepiej wziąć sprawy w własne ręce i sie nie prosić.


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Captain - 13-04-2019 06:41

(12-04-2019 20:45)Inżynier napisał(a):  Ja bym Ci doradził co innego, pod warunkiem ze masz zyłkę gawędziarza.
Czyli wlasne wydawnictwo, piszesz sobie ebooki i podpisujesz umowe z hjakąs platforma w Polsce np Legimi, albo w usej np amazon, no to piszesz publikujesz i zgarniasz kase. No i nie musisz sie ruszac z domu w jakikolwiek sposób. No ale DG trzeba tu mieć.
pytanie czy wolisz do konca zycia polegac na czyjejs dobrej woli, czy lepiej wziąć sprawy w własne ręce i sie nie prosić.

Laweta lepsza. Wybić się z ebookami aby sensownie na tym zarabiać będzie ciężko, a po za tym o czym te ebooki miałyby być? Pewnie szybko skończą się tematy do pisania.


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Admin - 13-04-2019 09:31

(13-04-2019 06:41)Captain napisał(a):  
(12-04-2019 20:45)Inżynier napisał(a):  Ja bym Ci doradził co innego, pod warunkiem ze masz zyłkę gawędziarza.
Czyli wlasne wydawnictwo, piszesz sobie ebooki i podpisujesz umowe z hjakąs platforma w Polsce np Legimi, albo w usej np amazon, no to piszesz publikujesz i zgarniasz kase. No i nie musisz sie ruszac z domu w jakikolwiek sposób. No ale DG trzeba tu mieć.
pytanie czy wolisz do konca zycia polegac na czyjejs dobrej woli, czy lepiej wziąć sprawy w własne ręce i sie nie prosić.

Laweta lepsza. Wybić się z ebookami aby sensownie na tym zarabiać będzie ciężko, a po za tym o czym te ebooki miałyby być? Pewnie szybko skończą się tematy do pisania.

Myślę że tematyka ebooków to najmniejsze zmartwienie, podstawowym wymaganiem w tej branży jest sama chęć i umiejętność pisania dobrej treści. W końcu nie jest to dla kogoś kto tego nie czuje.


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Bobi2k17 - 13-04-2019 11:17

Pomysł z ebookami jest dobry, ale niestety nigdy nie miałem styczności z pisaniem ebooków i dla tego zanim pewnie napisał bym coś sensownego i nadającego się do publikacji minie dość sporo czasu.


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Apps - 13-04-2019 13:33

A jak wygląda Twoje niepełnosprawność skoro chcesz podjąć się fizycznej, czasem bardzo ciężkiej pracy ? Nie zrozum mnie źle ale laweciarz musi czasem sporo się nagimnastykować, a skoro piszesz o niepełnosprawności to chyba z tym może być problem ?


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Bobi2k17 - 13-04-2019 14:32

Powiem ci tak, zazwyczaj nie lubię o tym mówić z powodów współczucia, ale żebyś wiedział na czym teraz stoję to mogę w skrócie powiedzieć. Jestem normalną osoba nie wyróżniającą się z tłumu. Mam status osoby niepełnosprawnej ponieważ od urodzenia towarzyszy mi nowotwór i zostanie to już do końca. Nie boje się pracy a co z tym się wiąże jakiegoś wysiłku nawet fizycznego.


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Captain - 13-04-2019 17:31

To może po prostu powinieneś zrobić coś w stylu ,,wyjechać do dużego miasta i znaleźć jakaś normalną robotę'', bo znając życie z kombinowania jaki tu biznes rozkręcić może nic nie wyjść.


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - dazy19 - 13-04-2019 19:57

A tak wgl to cos mi sie kojarzy ze o ile patrze na dobry program to za srodku unijne nie mozna kupowac srodkow transportu. Sama chcialam wtrwac dotacje na busa i niestety pieniadze mozna bylo na zakup maszyn , rozbudowe budynkow czy promocje takze chyba srednio z tym by bylo planem Tongue najlepiej poszukaj jakiejs pracy typu recepcja , sklep albo ochrona bardzo chetnie przyjmuja z niepelnosprawnoscia ludzi


RE: Pomysł na biznes "Pomoc drogowa" plus niepełnosprawność - Bobi2k17 - 14-04-2019 04:34

Wyjechać do większego miasta wynająć pokój który w miarę wygląda czyli w Wrocławiu lub Warszawie jakieś ponad 800 zł plus koszty na przeżycie czyli jedzenie itp. to trochę wyjdzie. A dodam że pensja na recepcji, ochronie lub innej pracy w której zatrudniają osoby niepełnosprawne to najniższa krajowa. Wiem coś o tym bo już to przerabiałem, jedyne co to można długów się dorobić jak wyskoczy ci jakiś wydatek większy Smile Dzięki Inżynier i Captain za ciekawe pomysły i za wsparcie, ale odnosząc się do pomysłu wyjechania do miasta i tam pracy na ochronie lub recepcji to niestety ale mam jakieś ambicje jeszcze w życiu i wolę już olać resztki zdrowia i wyjechać do Niemiec lub Holandii.