Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Page views vs impresions - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Page views vs impresions (/Temat-Page-views-vs-impresions-161890)



Page views vs impresions - sprzetok - 01-04-2019 08:24

Hejka, analizowałem swoje seo na stronie i zauważyłem ciekawą i nie do konca jansa dla mnie rzecz.

Weźmy dla przykładu strone xxx

Kiedy badam ja w begaviour/site content/all pages mam wynik : page views 1200
Kiedy badam ja w search consoles/landng pages mam Impresions 115.


Dla dwóch tych samym miejsc pokazuje mi rożne wyniki.

Jak to rozumieć ? Nie powinny byc takie same ?


RE: Page views vs impresions - mcmaks - 01-04-2019 08:36

Page Views a Loading Page to nie jest to samo.

Bardzo możliwe są owe wyniki gdyż na stronę mogło wejść 1200 osób lecz całkowicie załadowało i weszło w jakiś pod link 115 osób Smile

Dane wyniki czytałeś z wykupionych reklam strony czy czystego ruchu (linkowania) ?

W razie czego zapraszam na priv chętnie pomogę Big Grin


RE: Page views vs impresions - sprzetok - 01-04-2019 09:28

Nie ruch pochodzi z samego googla.


RE: Page views vs impresions - mcmaks - 01-04-2019 09:34

No to widocznie było tak że 1200 osób weszło tylko na stronę i wyszło, a 115 weszło, scrollowało stronę, weszło w jakąś podstronę (wykazało zainteresowanie) Idea


RE: Page views vs impresions - sprzetok - 01-04-2019 09:36

Moze to mieć sens, dodałbym ze te 115 to kliknięcia z google z wyszukiwarki.


RE: Page views vs impresions - TheKing - 01-04-2019 09:41

Cytat:What is an impression?

A link URL records an impression when it appears in a search result for a user. Whether or not the link must actually be scrolled into view or otherwise visible depends on the type of search element that contains the link, as described later.
https://support.google.com/webmasters/answer/7042828?hl=en

A page views to liczba wyświetleń strony, jedna osoba może nabić te 1200 wyświetleń.