Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
rozliczenie z clixsense - firma - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: rozliczenie z clixsense - firma (/Temat-rozliczenie-z-clixsense-firma-161842)



rozliczenie z clixsense - firma - pennydenny123 - 29-03-2019 02:03

Cześć, mam zamiar założyć za miesiąc działalność gospodarczą, gdyż osiągam już bardzo spore sumki z programów afiliacyjnych m.in. ClixSense, TimeBucks i innych programów badawczych Smile
Mam także inne dochody z AdSense z kanału youtube, które dotychczas rozliczałem co roku wg. skali... w tym roku za rok poprzedni jeszcze wpisałem to wszystko wraz z w/w afiliacyjnymi z clixsense itd. w przychody z innych źródeł w PIT, ale w tym roku dochód się już na tyle zwiększy że spokojnie przekroczę próg 85 tys złotych i wpadnę w stawkę 32% rozliczając się, więc korzystniejsza będzie działalność i liniówka 19% lub.. ryczałt. Właśnie... :/ ryczałt...

Orientuje się ktoś może czy mogę rozliczać tego typu dochód ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych 8,5%? Nie ukrywam, że byłoby to dla mnie bardziej korzystne, niż zwykła skala podatkowa, gdyż koszty całej działalności będą wręcz znikome, więc nie za dużo sobie odliczę od dochodu... jeśli tak, to jak to potem udokumentować? w sensie ten ryczałt... nie mam żadnej umowy wynajmu/dzierżawy powierzchni reklamowej, clixsense nie wystawia rachunku/faktury itd. ani nic...

Proszę o pomoc, może ktoś się orientuje czy mogę rozliczyć takie przychody ryczałtem, gdyż byłem na poradzie u księgowego i stwierdził, że jest to "zbyt nowoczesna forma zarobku" i mało kto mi pomoże w tej sprawie i dobrze by było napisać wniosek indywidualną interpretację do US, na co czeka się ok. 2-3 miesiące Smile

Przyjmijmy, że w danym miesiącu zarobię po przeliczeniu na złotówki:
z clixsense: 5000 zł
z timebucks: 3000 zł
z innych programów ok. 1000 zł
z adsense 1000 zł

łącznie ok 10 tyś złotych przyjmijmy = liniówką to ok 1900 zł... powiedzmy że sobie coś tam odliczę ale i tak to dosyć dużo, ryczałtem wyszłoby 850 zł...

ostatecznie jeśli się ryczałtem nie da, to wybiorę liniówkę i cóż... Rolleyes

tak jak mówię, wolę zapytać bo może już ktoś się jakoś tu orientuje, zanim złoże to pismo do US z prośbą o interpretację...


RE: rozliczenie z clixsense - firma - rachman - 29-03-2019 03:05

Że jak??? Nie masz umów, nie masz dowodu że to najem i przy takich kwotach nie masz jeszcze dg? Działalność nierejestrowana to możliwy przychód miesięczny bez rejestracji firmy w kwocie połowy najniższego wynagrodzenia. Nie pamiętam ale około 1150 zł. O grosz więcej i już musisz rejestrować działalność w ciągu 7 dni bodajże skoro nie udowodnisz tego umowami lub dzierżawą...
Księgowy takich podstaw Ci nie wyjaśnił? Bosze... Zaczne brać tu z innymi kasę za uświadamianie ... Wink
Aż pogratulować że Cię nie przychukali jeszcze Wink Graty Smile