Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Porównywarka Finansowa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Porównywarka Finansowa (/Temat-Porownywarka-Finansowa-161768)

Strony: 1 2


RE: Porównywarka Finansowa - Snaggy - 27-03-2019 02:15

(27-03-2019 00:09)GrzegorzAnkieter napisał(a):  Przede wszystkim, warto zauważyć, że RODO dotyczy firm, nie osób fizycznych. W zasadzie nawet nie wiem czy aby zbierać i przetwarzać takie dane osobowe nie jest wymagane prowadzenie zarejestrowanej działalności.
Jak rozmawiałem z supportem freshmaila to mi wytłumaczyli jak zbierać dane jako osoba prywatna i wygląda to dużo lepiej niż zbieranie danych jako firma.

Polecam zadzwonić sobie i się dowiedzieć. Smile

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


RE: Porównywarka Finansowa - rachman - 27-03-2019 12:48

Jako osoba fizyczna? Takie ważne dane jak pesel itd. osoba fizyczna chce zbierać? To mam nadzieję, że w regulaminie strony i polityce prywatności będzie opisane, że gromadzi je osoba fizyczna. Świadomi użytkownicy będą mogli unikać takich stron.


RE: Porównywarka Finansowa - AngelikaG - 09-04-2019 10:29

W RODO jest informacja o tym, ze administratorem danych może być zarówno osoba fizyczna jak i firma, więc moim zdaniem czy dane zbierasz jako osoba fizyczna bez działalności gospodarczej, czy posiadasz działalność gospodarczą, to całe Rozporządzenie obowiązuje Cię dokładnie tak samo.
RODO nie jest tylko dla firm - RODO jest dla wszystkich, którzy przetwarzają dane w celach komercyjnych.

Już samo przechowywanie danych jest ich przetwarzaniem, więc nawet jeśli nic z nimi nie chcesz robić, to i tak musisz je zabezpieczyć i działać zgodnie z Rozporządzeniem.

No i jeszcze jedna ważna rzecz: skoro nie chcesz nic z tymi danymi robić, to po co je zbierasz? Musisz mieć cel zbierania danych i wszystkie dane, które zbierasz powinny być potrzebne do realizacji tego celu. Nie wolno zbierać danych, które nie będą Ci potrzebne, ani też danych na wyrost - czyli że zbieramy, ale nic z nimi nie robimy z myślą "może kiedyś coś wymyślę i się przydadzą".

Jeśli potrzebujesz więcej info na temat ochrony danych osobowych, odezwij się na priv, spróbuję pomóc - w końcu studia podyplomowe się na coś przydadzą Wink


RE: Porównywarka Finansowa - rachman - 09-04-2019 13:54

Jako fizyczna może - tylko po co? No nie wiemy. Z podejścia tu reprezentowanego można tylko wywnioskować że będą to ważne dane, które powinny być chronione i że za bardzo nie ma tu troski o ich bezpieczeństwo a o własną skórę Wink
Skoro to os. fizyczna to nie wzbudza zaufania w przypadku zbierania takich danych już na starcie. Pesel, nazwisko ponieńskie matki itd. to dane które wymagają szczególnej uwadze. Dlatego tym bardziej winien zadbać o formalności a nie szukać metody jak to zrobić możliwie bezkosztowo i bez formalności. Takich danych nie powierza się byle "Januszowi".
Zbierać by zbierać... to nie pokemony Wink