Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mój pierwszy raz - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Mój pierwszy raz (/Temat-Moj-pierwszy-raz-161726)

Strony: 1 2 3


RE: Mój pierwszy raz - krzaq - 24-03-2019 21:44

No tak bo w wieku dwudziestu paru lat najbardziej mnie to interesowalo. Teraz tez mam dwadziescia kilka ,ale juz sie wyszumialem. A w pewnym wieku pewnych spraw nie przeskoczysz.

W allegro wrzuce 500zl i wyciagne profit od tak
a hyipy sa jak autoamty do gry dla mnie ,
trzeba miec duzo szczescia i malo rozumu


RE: Mój pierwszy raz - rachman - 24-03-2019 23:06

Piszesz ogólnie, sugerujesz działalność jako coś dodatkowego to każdy radzi wyjście po kosztach. Było pisać co i jak a nie kozaczysz teraz. To nie biuro porad, zamiast się cieszyć że ktoś próbuje podpowiadać ... naprawdę...


RE: Mój pierwszy raz - AngelikaG - 09-04-2019 10:48

Przy prowadzeniu działalności i pracy na etat (jeśli zarabiasz minimalną krajową) koszty działalności będą minimalne, bo płacisz tylko te 342zł ubezpieczenia zdrowotnego, z którego i tak chyba prawie 300zł odliczasz od podatku dochodowego jaki Ci wyjdzie, więc kosztów masz 42zł + koszty księgowego (możesz też oczywiście sam się rozliczać, ale to już trzeba mieć minimalne pojęcie o księgowaniu, jeśli nie miałeś z tym styczności to nie polecam, a jeśli miałeś, to mogę polecić Infakt - sama mam tam konto i się rozliczam sama ze wszystkiego. A przy skorzystaniu z mojego linku (mogę podesłać na priv) masz 10% rabatu na zakup programu do fakturowania.
Pytanie jeszcze czy chcesz być VATowcem czy nie? Z reguły nikt nie poleca być VATowcem (kontrola gwarantowana w pierwszym roku prowadzenia działalności), ale to już sam musisz przeliczyć, co Ci się bardziej opłaca.

Ogólnie to samo założenie działalności to trochę papierologii i latania po urzędach i zusach. Później już tylko pilnujesz terminów płacenia podatku, ubezpieczenia i deklaracji i wszystko śmiga Smile

Mogę Ci podesłać również instrukcję, co jest ważne przy wypełnianiu wniosku CEIDG


RE: Mój pierwszy raz - danoneksss - 09-04-2019 11:29

(09-04-2019 10:48)AngelikaG napisał(a):  Ogólnie to samo założenie działalności to trochę papierologii i latania po urzędach i zusach.

Nie zgodzę się Smile
Nie musisz nawet wychodzić z domu jeśli postanowisz założyć firmę online.


RE: Mój pierwszy raz - AngelikaG - 10-04-2019 12:12

(09-04-2019 11:29)danoneksss napisał(a):  
(09-04-2019 10:48)AngelikaG napisał(a):  Ogólnie to samo założenie działalności to trochę papierologii i latania po urzędach i zusach.

Nie zgodzę się Smile
Nie musisz nawet wychodzić z domu jeśli postanowisz założyć firmę online.

Tak, pod warunkiem że masz profil zaufany ePUAP. Jeśli nie masz i nie masz konta w banku, dzięki któremu założysz ten profil, to nawet ten jeden raz trzeba będzie się udać do urzędu lub placówki ZUS, żeby potwierdzić profil zaufany. No i w przypadku ZUSu trzeba mieć wówczas również profil na PUE ZUS, aby móc składać deklaracje - który też trzeba potwierdzić w placówce ZUS. Więc ten jeden raz i tak trzeba się udać do ZUSu, a później już można to ogarnąć online wszystko Tongue


RE: Mój pierwszy raz - Corso - 22-04-2019 09:32

Ja proponuję poszukać w pierwszej kolejności dobrej księgowej i jej zadawać takie pytania. Smile


RE: Mój pierwszy raz - AngelikaG - 24-04-2019 08:31

(22-04-2019 09:32)Corso napisał(a):  Ja proponuję poszukać w pierwszej kolejności dobrej księgowej i jej zadawać takie pytania. Smile

Słowem klucz jest tutaj "dobra księgowa" - ciężko taką znaleźć, bo teraz księgowi to po prostu przyjmują papierki, rejestrują i podają Ci tylko kwotę podatku do zapłaty. A jak o coś zapytasz, to oni nie wiedzą, albo jak potrzebujesz żeby sami coś zasugerowali to w życiu się nie doczekasz. Już na samym początku musisz poszukać kogoś, kto odpowie na wszystkie Twoje pytania i kto nie będzie bał się sugerować Ci jakichś rozwiązań dobrych dla twojego biznesu Wink


RE: Mój pierwszy raz - kotek34 - 15-06-2019 14:07

Tak jak Angelika napisala, jesli pracujesz na etacie to miesieczny koszt utrzymania dzialanosci zamyka sie w kwocie 350zl (bez ksiegowej, jak czujesz sily to sam ogarniasz, a jak nie to ceny zaczynaja sie od okolo 120zł brutto za usluge biura), czyli sumrycznie nie przekroczysz 500zl. Zdrowotnego masz dokladnie 342,32 zł z czego 294,78zl mozesz sobie odliczyc od podatku dochodowego, oznacza to, ze jezeli w danym miesiacu osiagniesz dochod w wysokosci np. 500zł to podatku nie zaplacisz poniewaz 500 - 18% = 90zł a wiec nie przekroczyles tego co jest juz zawarte w skl. zdrowotnej. Przyjalem 18% bo ja sie rejstrowalem na skale podatkowa (najpopularniejsza forma opodatkowania), jezeli bys chcial ryczalt to sie inaczej to liczy, enetualnie mozesz tez wybrac liniowy 19%, wszystko zalezy jaka branza planujesz i jakie zakladasz obroty, rozwoj, jaka marza na produkcie itp. musisz sobie to wstepnie przekalkulowac.

Firme jesli masz profil zaufany (jedna wizyta w urzadzie albo weryfikacja przez bank) otwierasz w okolo jeden dzien, dzisiaj skladasz wniosek a jutro juz masz NIP i REGON i mozesz dzialac, dodatkowo wszystkie zmiany we wpisie robisz sobie online (np. dodajesz numery kont bankowych itp). Za zlozenie wniosku nic sie nie placi i mozna to zrobic samemu bez wiekszego prolemu, poniewaz nie jest to skomplikowane.

Dopoki pracujesz na etat placisz tylko zdrowotne i ewnetualny podatek. Jezeli ewentualnie zlozylo by sie tak, ze bys sie z pracy zwolnil to zglaszasz do ZUSu i idziesz na tzw. preferencyjny ZUS (okolo 550zł). PRzysluguje Ci to przez dwa lata od startu z firmy i niestety to czy pracujesz czy nie w momencie rejestracji nie ma znaczenia, poniewaz czas ten leci od momentu zalozenia firmy. Jezeli po roku czasu sie zwolnisz z pracy to tylko jeszcze przez rok bedziesz mial mozliwosc placic mniejsze skladki. Po dwoch latach wskakujesz na duzy ZUS (o ile zrezygnowales z etatu) i tutaj niestety jest juz bolesnie bo pelny ZUS to prawie 1300zl.

Jesli chodzi o VAT masz mozliwosc skrozystac ze zwolnienia obrotowego i wiekszosc tak robi, zwolnienie ejst bodjaze do 200k przychodu rocznie (uwaga przychod a dochod to dwie rozne rzeczy i to musisz rozrozniac), przy czym jesli zalozysz firme np. w czerwcu to tego zwolnienia bedzie tylko polowa tej kwoty (liczy sie ile zostalo do konca roku - 200k jest na caly rok). Jezeli cos pokrecilem to prosze mnie poprawic. Powodzenia, uwazam ze pracujac na etacie koszty porwadzenia dzialanosci nie sa wysokie (na poczatku) i mozna sie sprawdzic w miare tanim ksoztem czy nasz pomysl na biznes ma sens, wiec zachecam do sprobowania.

Jeszcze z takich praktycznych uwag:
-nie polecam wpisywac we wniosku numeru telefonu i maila, dane te zawsze podasz sobie na stronie swojej firmy, na Allegro czy gdzie tam bedziesz sprzedawal, a jak je wpiszesz we wniosku to pierwsze 2-3 meisiace bedziesz mial ciagle telefony i SPAM na skrzynce. Wiekoszosc agencji reklamowych ma to zrobione tak, ze jak sie pojawi nowy wpis w CEIDG (wpisy sa publiczne) to od razu "zasysaja" dane i spamuja..
- po rejstracji wniosku moze Ci przyjsc poczta taki list, ze musisz zaplacic oplate za wpis do CEIDG, beda tam jakies paragrafy itp. - od razu wyrzuc do kosza, chodzi o to, ze to nie jest zadna prawdziwa baza CEIDG tylko podmiot blizniaczo nazwany, ktory liczy na naiwnosc i niewiedze ludzi i o dziwo jest to ponoc calkiem legalne dzialania.. nie wiem czy dalej to wysylaja ale 2 lata temu dostalem.
- na poczatku nie licz na cuda, nie zniechecaj sie, pamietaj, ze nie od razu Rzym zbudowano, dlatego musisz zaryzykowac, zainwestowac troche kasy w strone, reklame i powoli zaczac budowac marke. Czesto bywa tak, ze ludzie i przez pol roku niejako dokladaja do interesu zanim zaczna cos z tego miec. W branzy internetowej dziala to troche lepiej ale tak jak w kazdym aspekcie naszego zycia na wszystko potrzeba czasu.


RE: Mój pierwszy raz - perso - 16-06-2019 18:08

Bez sensu zakładać działalność jak nie masz pewności czy osiągniesz rentowność, na start dużo lepiej jest zacząć w inkubatorze, mniejsze koszty i nauczysz się dużo.


RE: Mój pierwszy raz - JakubZakrzewski - 23-03-2021 00:39

Pracując na etacie płacisz tylko składkę zdrowotną w 2021 roku wynosi ona 381,81 zł, a z tego od podatku odliczysz 321 zł