Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mój pierwszy raz - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Mój pierwszy raz (/Temat-Moj-pierwszy-raz-161726)

Strony: 1 2 3


Mój pierwszy raz - krzaq - 23-03-2019 18:56

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem ,tego forum mam nadzieję ,że to będzie jedno z lepszych miejsc ,na które miałem okazję trafić w sieci Wink Na początku mojej przygody z zarabianiem w internecie ,chcę założyć działalność gospodarczą. Zamierzam zajmować się handlem internetowym ,w sensie kupić taniej sprzedać drożej itp. Problem w tym że pracuje na etacie ,a działalność gospodarcza ma być jedynie dodatkiem. Więc w jaki sposób połączyć jedno z drugim i jak wypełnić wniosek CEIDG? jaką formę opodatkowania wybrać ? i ogólnie może ktoś ma jakieś rady ,na co zwrócić uwagę ,będąc laikiem w tej dziedzinie (prowadzenia własnej działalności? ?


RE: Mój pierwszy raz - rachman - 23-03-2019 22:02

Może na próbę "działalność nierejestrowana"?


RE: Mój pierwszy raz - Surimi - 23-03-2019 22:06

Przemyśl kwestię kosztów. Wiadomo, że zawsze jest ryzyko ale opłaty przy DG są spore i mogą Cię zjeść na samym początku. Nie polecam handlu bez, konkurencja napisze na Ciebie donosik i jest cieniutko


RE: Mój pierwszy raz - rachman - 23-03-2019 22:08

Przy nierejestrowanej jeśli nie przekroczy wyznaczonej kwoty może mieć gdzieś donosy


RE: Mój pierwszy raz - Surimi - 23-03-2019 22:23

Wiem, tylko że z tego co pamiętam ta kwota jest dość niska. Chyba z 1000 zł, jak dobrze pamiętam?


RE: Mój pierwszy raz - twardy - 23-03-2019 22:45

Przychod w wysokosci 1125zl, polowa minimalnej pensji brutto. Z tym donosem to sie nie zgodze. Jak pojdzie donos to i tak mu dupe przetrzepia.


RE: Mój pierwszy raz - rachman - 24-03-2019 16:10

Przetrzepią i co z tego? Jak wszystko legalnie to może mieć to gdzieś. W rejestrowanej można coś przeoczyć itd. a w nierejestrowej co można zaniedbać? Tam nie ma co zaniedbać tak naprawdę. Kontrol to kontrol taka ich robota. Nie przekroczy kwoty, zapisuje co ile itd. to nic nie wygrzebią innego.
Kwota mała bo mała ale wiesz już że na bank zarobisz więcej? Piszesz że to ma być dodatek a więc czasu tyle ile potrzeba nie poświęcisz, przychody z nieba się nie biorą Wink Przekroczysz kwotę to i tak musisz lecieć rejestrować. Co za różnica? Oszczędzić możesz jeśli nagle manna nie zleci. No chyba że masz towar niszowy i konkurencji nie będzie byś musiał się przebijać przez setki cudzych ofert.
Zrobisz jak Ci wygodnie ale jeśli nie wiesz czy wypali a ma to być tylko dodatek to szkoda tracić ewentualnych przywilejów które przeminą z czasem wiesz małe zusy itp. w razie gdybyś zamknął dg.


RE: Mój pierwszy raz - PremAccHack - 24-03-2019 18:04

Jeśli pracuje na etacie to będzie płacił co miesiąc ze 360 - 380zł na miesiąc ubezpieczenia + podatek od tego co zarobisz. Więc jak dla mnie koszta są nie duże. Jeśli wiesz że wypali i Ci będzie przynośić zysk to w czym problem. Do tego księgowa i w 500zł na miesiąc na lajcie się zamkniesz.


RE: Mój pierwszy raz - krzaq - 24-03-2019 20:52

Wg. mnie zeby wykrecic przychod w wysokosci 1300zl ,wystarczy kilka razy obrocic kwota 500zl. I nawet nie trzeba poswiecac temu nie wiadomo ile czasu dziennie. Dlatego napisalem ze ma to byc dodatkowe zajecie ,ktoremu poswiece rekreacyjnie ze 2 godziny dziennie albo i mniej. Do odwaznych swiat nalezy ,poki zus niski moge na spokojnie kombinowac i sie rozwijac . Chociaz jestem ograniczony w tej materii okrutnie to z bomby skocze w gleboka wode. To co piszesz ,rzeczywiscie ma sens ,ale moje chore ambicje nie dopuszczaja negatywnych mysli. Big Grin z Waszym podejsciem i nastawieniem mysle ,ze conajwyzej moznaby sprobowac sil w zdrapkach haha


RE: Mój pierwszy raz - twardy - 24-03-2019 21:27

(24-03-2019 20:52)krzaq napisał(a):  Waszym podejsciem i nastawieniem mysle ,ze conajwyzej moznaby sprobowac sil w zdrapkach haha

Taki kuhwa jestes wyjadacz a nie wiesz nawet jaki kod PKD wybrac i jak polaczyc prace z dzialalnoscia Jerk

Cytat:Do odwaznych swiat nalezy
to z bomby skocze w gleboka wode
moje chore ambicje nie dopuszczaja negatywnych mysli.

Ja bym na Twoim miejscu porzucil allegro i zajal sie HYIPami.