Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? (/Temat-Allegro-Osoba-fizyczna-ma-prawo-odstapic-od-14-dniowego-prawa-do-zwrotu-161687)

Strony: 1 2


Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - jestokejtu - 21-03-2019 14:00

Jak w temacie, chce kupić skrzynie do swojego auta opis ubogi jak nie tragiczny, mało zdjęć, ale za to cena najlepsza a są drogie więc chciał bym ją kupić. Teraz na stronie o mnie pisze :
"Nie honoruje odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od momentu otrzymania towaru. "
"Zgodnie z artykulem 561*1 KC jesli decyduja sie panstwo na montaz nie u mnie(czyli nie stosujac sie do moich wskazowek) rezygnujecie z gwarancji i prawa zwrotu. Kupującemu nie przysługuje prawa do odstąpienia od umowy na podstawie art. 27 ustawy o prawach konsumenta, gdyż nie przysługuje mu status konsumenta. "

Czy sprzedający ma prawo do czegoś takiego? Bo po pierwsze nie jestem pewny czy owa skrzynia do mojego auta podejdzie, po drugie nie jestem pewny czy skrzynia będzie sprawna.

Tutaj link do oferty:
https://allegro.pl/oferta/kia-opirus-02-11-3-5-skrzynia-biegow-automatyczna-7631018245


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - prelude - 21-03-2019 14:12

Jeden telefon do rzecznika konsumentów i będziesz miał info z pierwszej ręki. Jak mi przyszło tam dzwonić to szybko się dodzwoniłem i wszystko mi wyjaśniono.


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - Admin - 21-03-2019 14:25

Na jakiej podstawie nie przysługuje mu status konsumenta?

Konsumentem jest osoba, która kupuje dany towar na swój prywatny użytek, niezwiązany z działalnością gospodarczą.

Odstąpić od umowy nie możesz w sytuacjach gdy dokonujesz zakupu jako firma czy np. wygrywasz licytacje. W opisanej w wątku sytuacji nie widzę żadnych podstaw do tego co gość opisał sobie w aukcji, bo tak mu wygodniej.


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - Vivera - 21-03-2019 14:46

Gość sobie tworzy swoje przepisy, generalnie w świetle prawa ty masz racje, ale szczerze to nie wiem czy mi osobiście nie byłoby szkoda nerwów na taką osobę bo skoro "tak startuje" to nie wiesz ile będzie się kłócił w razie zwrotu i ile czasu będzie Cie kosztowało żeby wyegzekwować swoje Wink


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - Admin - 21-03-2019 15:01

true... jak to zakup za parę stówek to szkoda nerwów i czasu żeby poźniej z idiotami się użerać.


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - twardy - 21-03-2019 15:02

Pytanie czy on w ogole sprzedaje jako firma, bo widze ze faktury nie wystawia Jerk


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - rachman - 21-03-2019 15:06

Szkoda czasu i nerw. Jak ktoś takie zapisy robi to osobiście nawet nie chce mi się weryfikować ich prawdziwości bo wiem że tak czy siak strace albo kasę albo nerwy no chyba że będę miał fuksa i wszystko pasuje/nie popsute itd.


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - Admin - 21-03-2019 15:23

(21-03-2019 15:02)twardy napisał(a):  Pytanie czy on w ogole sprzedaje jako firma, bo widze ze faktury nie wystawia Jerk

Akurat to czy on sprzedaje jako firma czy prywatnie nie ma tu żadnego znaczenia. Istotne kto kupuje, nie sprzedaje.


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - twardy - 21-03-2019 16:12

No wlasnie nie, jak sprzedajesz prywatnie nie musisz przyjmowac zwrotow.


RE: Allegro - Osoba fizyczna ma prawo odstąpić od 14 dniowego prawa do zwrotu? - Admin - 21-03-2019 16:57

(21-03-2019 16:12)twardy napisał(a):  No wlasnie nie, jak sprzedajesz prywatnie nie musisz przyjmowac zwrotow.

No w sumie fakt, mój błąd... w końcu sprzedając prywatny używany telefon ktoś nie ma prawa od tego odstąpić.