Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Późniejsza działalność gospodarcza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Późniejsza działalność gospodarcza (/Temat-Pozniejsza-dzialalnosc-gospodarcza-161607)



Późniejsza działalność gospodarcza - Maiky777 - 15-03-2019 20:01

Witam, czy w przypadku gdy najpierw prowadzę działalność nierejestrową a później przekształcę ją (po przekroczeniu kwoty 1125 zł) na działalność gospodarczą to mogę ubiegać się o jakieś dofinansowania na nową firmę czy jeśli wcześniej prowadziłem tą działalność nierejestrową to działalność gospodarcza nie będzie już moją "pierwszą"?


RE: Późniejsza działalność gospodarcza - rachman - 15-03-2019 20:13

Eeee myślę że można ale pewności nie mam. W końcu nie jest to zarejestrowane ani nic więc nawet jakby chcieli to nie sprawdzą tego - mogą tylko na słowo wierzyć że działałeś w ramach działalności Wink To taki dziwny twór ta nierejestrowana że to nie firma nie praca ch wie co ale fajne że jest Wink p.s. jak coś to powiesz zgodnie z prawdą że to 1 działalność bo masz ciągłość i mogą Cię cmoknąć Wink


RE: Późniejsza działalność gospodarcza - Mikey - 15-03-2019 20:22

@[Maiky777] wszystko zależy od tego o jakie dofinansowanie chcesz się ubiegać. W większości wymogiem jest status bezrobotnego (wybrany okres) a do tego brak prowadzenia działalności gospodarczej przez ostatnie X lat. Jaki urząd, takie wymogi - najlepiej skontaktować się z urzędem i zapytać lub sprawdzić na stronie urzędu zastrzeżenia.


RE: Późniejsza działalność gospodarcza - AngelikaG - 18-03-2019 15:04

Ja mam działalność już kilka lat i ostatnio załatwiłam sobie dofinansowanie na studia podyplomowe tutaj: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
Wszystko zależy jakie dofinansowanie Cię interesuje i z jakiego programu - jeśli chcesz na start firmy, to przeważnie dają, jeśli ma się status bezrobotnego przez jakiś czas (nie pamiętam jaki), ale są chyba też takie, gdzie nie trzeba być bezrobotnym.
Są też dofinansowania na rozwój firmy - czyli tak jak ja skorzystałam.


RE: Późniejsza działalność gospodarcza - JakubZakrzewski - 23-03-2021 00:41

Możesz