Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
WIFI - problemy z połączeniem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: WIFI - problemy z połączeniem (/Temat-WIFI-problemy-z-polaczeniem-161440)



WIFI - problemy z połączeniem - rachman - 05-03-2019 19:02

1. Laptop, Windows 7 - łączy się z jednym fonem przez wifi i internet działa, a z drugim nie (niby łączy ale jest wykrzyknik i strony się nie ładują). Tak samo z wifi bodajże z TePsy z routera - znajomej działał i po prostu ostatnio przestał łączyć.
Aktualizacje Windowsa wyłączone z tego co wiem, więc raczej nie namieszały, chyba że włączyła przez pomyłkę. Lapka będę miał na dniach to powalczę.

2. Smartfon Nokia z Windowsem - niektóre urządzenia się z nią ładnie łączą (TV, fony) i łączą się z netem, a inne po prostu się niby łączą ale jak w przypadku laptopa powyżej opisanego strony się nie wczytują.

Macie jakieś pomysły czego szukać? Parowanie i hasła poprawnie działa.


RE: WIFI - problemy z połączeniem - Ascoran - 05-03-2019 23:16

Zobacz czy czasami w sprzętach nie masz ustawionego statycznego adresu IP i czy nie gryzie się z jakimś innym sprzętami w sieci domowej

A co do telefonu to ma ustawione automatyczne przydzielanie adresów ip (DHCP)?

Wygląda tak jakby właśnie oto chodziło


RE: WIFI - problemy z połączeniem - rachman - 05-03-2019 23:59

Cytat:statycznego adresu IP
Raczej nie skoro z jednymi się łączą a z innymi nie (każde które dostarcza net ma inną kartę SIM więc i IP).

Cytat:czy nie gryzie się z jakimś innym sprzętami w sieci domowej
Inne w chwili zabawy są wyłączone więc też raczej nie. Na innym lapku jak coś kolidowało to wywaliło monit właśnie że jest konflikt IP z innym urządzeniem więc myślę że w tym też by poinformowało o konflikcie.

Cytat:A co do telefonu to ma ustawione automatyczne przydzielanie adresów ip (DHCP)?
Poszukam jeszcze ale nie widzę tej opcji tak na szybko. Windows w starszej Nokii to taki bałagan z leksza i ciężko się połapać gdzie co jest jak raczej Andka się używało Wink


RE: WIFI - problemy z połączeniem - Ascoran - 06-03-2019 07:21

(05-03-2019 23:59)rachman napisał(a):  
Cytat:statycznego adresu IP
Raczej nie skoro z jednymi się łączą a z innymi nie (każde które dostarcza net ma inną kartę SIM więc i IP).

Chodziło mi o IP w sieci domowej (192.168.1.1 itp) a nie te "normalne" w cieci publicznej Smile
można na stałe je przydzielić w panel sterowania-> internet-> centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej (po lewej) -> właściwości na karcie siecowej ->protokół internetowy w wersji 4 właściwości
Jesli masz zaznaczone że automatycznie to spróbuj ręcznie przydzielić jakiś adres i zobaczyć czy działa


RE: WIFI - problemy z połączeniem - rachman - 06-03-2019 11:31

A... Ok Wink Sieci nigdy nie lubiłem specjalnie więc znam ten dział pobieżnie i nia złapałem Smile