Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Bank @ i VPN - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Bank @ i VPN (/Temat-Bank-i-VPN-161439)



Bank @ i VPN - TomP - 05-03-2019 17:57

Czy ktos moze mi wytlumaczyc sytuacje, ktora spotkala mnie w piatek?

Mam konto @ w polskim banku i wielokrotnie logowalem sie na nie z zagranicy i wszystko bylo ok.

Zeby miec dostep do kilku serwisow zagranicznych zdecydowalem sie na zagraniczne platne VPN premium.
Wszystko ustawil mi znajomy informatyk.
VPN dziala bez zarzutu, nie ma rozlaczen, dziala killswitch.
Gdy laczylem sie z tego VPN (serwer jest w Europie) to konto bankowe i dostep przez @ zostal do konta zablokowany. Dlaczego?
Gdyby byl TOR to rozumiem, w jednej sesji bylyby rozne IP z roznych panstw.
Nie logowalem sie przez ostatnie 4 dni do banku i nie kontaktowalem sie z nim w inny sposob, nie korzystalem z bliku i kart debetowych przez te 4 ostatnie dni. Tu chodzi o to, ze nie moglem zostac przez goelokalizacje oznaczony jako bedacy w innym miejscu niz VPN.
VPN ma serwer w duzym kraju Europy Zachodniej i IP bylo dla mnie dedykowane w wersji premium.

Ktos ma jakies pomysly co bylo przyczyna?


RE: Bank @ i VPN - twardy - 05-03-2019 18:06

Zadzwon do banku i sie zapytaj?


RE: Bank @ i VPN - TomP - 05-03-2019 18:24

Dostane ogolna odp., ze z powodu bezpieczenstwa.
Mnie interesuje dokladnie dlaczego sie tak stalo. Przeciez zaden informatyk z banku nie bedzie ze mna na te tematy rozmawial.


RE: Bank @ i VPN - twardy - 05-03-2019 18:39

A skad mamy wiedziec jak dzialaja zabezpieczenia banku, ktorego nazwy nawet nie podales (nie zeby to mialo jakies znaczenie)?

Cytat:z powodu bezpieczenstwa.

To sie zapytaj co mozesz zrobic zeby uniknac takich problemow w przyszlosci. No i zawsze mozesz sprobowac sie zalogowac, moze to byl tylko pojedyczny przypadek/blad po ich stronie?


RE: Bank @ i VPN - TomP - 19-03-2019 15:54

Myslalem, ze uzyskam tu troche bardziej szczegolowa odpowiedz.