Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Lockerz (/Forum-Lockerz-285)
+----- Dział: Ogólnie o Lockerz (/Forum-Ogolnie-o-Lockerz-20)
+----- Wątek: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! (/Temat-CLO-VAT-CO-I-JAK-Agencja-Celna-a-Koszta-16137)

Strony: 1 2


CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - Admin - 05-11-2010 15:36

Witajcie,
część z Was zapewne już wie że za mojego ipod'a nano16 gb zostało naliczone opłaty w wysokosci 352,30 pln, dodam też że 2 tygodnie temu dostałem takiego samego ipoda nano nawet w tym samym kolorze i zapłaciłem jedynie 131,99 pln.

Z kąd taka różnica w naliczaniu opłat ?

Już tłumacze - w polsce mamy dwie agencje celne UPS - jedna mieści się w Warszawie a druga w Pyrzowicach. To gdzie trafi Wasza paczka jest losowe i nie jest istotne gdzie mieszkacie. Gdy Wasz prezent trafi do Warszawy (przeważnie tak jest) nie powinniście narzekać - mimo iż pracują tam niespecjalnie mili ludzie to paczki, wysyłane przez nich przeważnie są zwalniane z opłat, gdy są wysyłane do osób prywatnych.
Konktretnie mowa tu o 1 polu w prawej kolumnie z faktury lockerz jest tam ramka w której znajduje się informacja o wysyłce gdzie wpisane jest :

Terms of Sale :DDU

co oznacza DDU?
DDU - Delivered Duty Unpaid, oznacza, tyle co fakt że w cenie paczki zostały uwzględnione koszta wysyłki.
Reasumując - jeśli Wasza paczka nie kosztuje więcej niż 150 euro (nie dolarów) to nie poniesiecie kosztów cła, z wyjątkiem vatu. Ale o tym za chwile.

Przykład:
Ipod nano 16 gb
cena : 179 dolarów = 530~pln

vat z tytułu importu = 117zł
usługa agencji celnej = 12,29zł + vat 2,70
razem : 131,99 gr


Powyższa sytuacja będzie miała miejsce, jeśli Wasza paczka przejdzie przez Warszawe Pania w telefonie stwierdziła, że na osoby fizyczne traktują "luźniej".

Jednak jeśli Wasza paczka przejdzie przez Pyrzowice to sprawa nie wygląda tak ciekawie. W wspomnianym wcześniej polu Terms of Sale powinien znajdować się znacznik DDU + ADRES + KRAJ do którego wysyłana jest paczka - w Warszawie traktują to ulgowo (sami dopisują?) w Pyrzowicach automatycznie zostaje naliczana standardowa kwota wysyłki takiej paczki tj. 75$ co bardzo komplikuje sprawe.

Przykład :

Ipod nano 16 gb
cena : 179 $ + wysyłka 75$= 750~pln
Ponieważ ta kwota przekracza 150 euro automatycznie naliczane jest również cło.

vat z tytułu importu 181zł
cło 92 zł
usługa agencji celnej 65 zł + vat 14,30
razem : 352,30 gr



Wiem że to chorem, jednak tak działają Nasze organy, a szansa na uwzględnienie reklamacji/zgłoszenia pomyłki jest zerowa (tak stwierdził konsultant w Pyrzowicach).
Osobiście polecam skorzystać z alternatywnego PE bo zamiast zarobić 400 zł ze sprzedaży ipoda zarobie ledwo 100...
Mam nadzieje że w czymkolwiek przydadzą się Wam te informacje.

PS.
Najlepsze jest to że chciałem te 130 zł za tego drugiego ipoda zapłacić, mimo iż mogłbym go mieć za 30-40 zł w PE ale jak widać uczciwi tracą potrójnie ...

Pozdrawiam ADMIN



RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - Czarny767 - 05-11-2010 15:43

Wielkie dzięki za informację,ale ja korzystam z pospolitego PE. Wink


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - KoLoRoWY_O.o - 05-11-2010 15:47

Ja już od dawna korzystam z PE jest to ostatnia deska ratunku na ominięcie cła Smile

Pokój.


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - MotorniczyTramwaju - 05-11-2010 15:47

No niestety, tak to już bywa Smile Ja dostałem dziś nano i zero opłat tylko 38zł za wysyłkę Smile Osobiście zapraszam dla tych, którzy chcą skorzystać z PE tutaj: http://zarabiam.com/showthread.php?tid=10949


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - Burned - 05-11-2010 15:52

No to przejechałeś się na całej liniiBig Grin W Polsce trzeba kombinowac żeby wyjśc na swoje Big Grin


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - D3S1DER1UM - 05-11-2010 15:55

Błędem było to że przesyłka prosto do Polski... lepiej było by przez PE.


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - Miu - 05-11-2010 16:14

O matko!Debilizm że brakuje mi na to obelg Big Grin Moja reakcja:
[Obrazek: vg17208_facepalm.png&t=1]


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - Lubelak - 05-11-2010 16:41

moj ipodzik byl w warszawie ;p


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - cinexik - 05-11-2010 16:43

dobrze ze moge uczyc sie na bledach innych.
dzieki Wink


RE: CŁO VAT CO I JAK - Agencja Celna a Koszta ! - Driver - 05-11-2010 16:49

To jest własnie PL :/