Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
System windows 7 nie widzi stacji dysków - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: System windows 7 nie widzi stacji dysków (/Temat-System-windows-7-nie-widzi-stacji-dyskow-160953)

Strony: 1 2


System windows 7 nie widzi stacji dysków - lijon - 02-02-2019 23:28

Może ktoś tutaj mi pomoże.
Otóż raz na ruski rok używamy w czasach dzisiejszych stacji dysków CD/DVD.
Przyszedł ten czas jednak okazuje się że mój system operacyjny nie widzi stacji dysków CD.
Z góry uprzedzam: bios widzi dysk, sprawdzałem rejestry systemu, oraz wykrywałem nowy sprzęt w menadżerze urządzeń. W czym może być błąd?


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - BlueYes.eu - 02-02-2019 23:37

Pierwszy link z google moze coś pomoże
"Stacja dysków CD lub DVD nie jest widoczna w Eksploratorze plików (określanym jako Eksplorator Windows w systemie Windows 7 i wcześniejszych wersjach systemu Windows), a urządzenie jest oznaczone żółtym wykrzyknikiem w Menedżerze urządzeń. Ponadto po otwarciu okna dialogowegoWłaściwości urządzenia w obszarze Status urządzenia wyświetlony zostaje jeden z następujących błędów:
System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19).
To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31).
Wyłączono sterownik (usługę) dla tego urządzenia. Możliwe, że tę funkcję zapewnia sterownik alternatywny. (Kod 32).
System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Być może brakuje sterownika lub jest on uszkodzony. (Kod 39).
System Windows pomyślnie załadował sterownik urządzenia dla tego sprzętu, ale nie może odnaleźć urządzenia sprzętowego. (Kod 41).
Ten problem może wystąpić po przeprowadzeniu jednej z następujących operacji:
Uaktualniono system operacyjny Windows.
Zainstalowano lub odinstalowano programy do nagrywania dysków CD lub DVD.
Odinstalowano program Microsoft Digital Image.
Stacja dysków CD lub DVD może nie zostać wykryta z wielu powodów. Rozwiązania opisane w tym artykule mogą pomóc z eliminacji niektórych z nich, ale nie omówiono tu wszystkich przyczyn.

Rozwiązanie
Metoda 1: Windows 7 i 8.1 — użyj narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami


W przypadku systemu Windows 10 przejdź do metody 2.

W systemie Windows 7 i 8.1, aby otworzyć narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami, wykonaj następujące czynności:

Naciśnij klawisze logo Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchamianie.
Wpisz ciąg control w oknie dialogowym Otwórz, a następnie naciśnij klawisz Enter.
W polu Szukaj w Panelu sterowania wpisz narzędzie do rozwiązywania problemów, a następnie kliknij pozycję Rozwiązywanie problemów.
W obszarze Sprzęt i dźwięk kliknij opcję Skonfiguruj urządzenie. Jeśli wyświetlony zostanie monit o wprowadzenie hasła administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, wypróbuj następną metodę.

Metoda 2: Sprawdź ustawienia systemu BIOS i sterowniki mikroukładu
Sprawdź, czy stacja dysków jest aktywowana w systemie BIOS. Systemy BIOS różnią się w zależności od urządzenia. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzać ustawienia stacji dysków w systemie BIOS urządzenia, skontaktuj się z producentem urządzenia.
Ponadto skontaktuj się z producentem komputera, jeśli stacja dysków została z nim dostarczona, lub z producentem stacji dysków, jeśli została kupiona oddzielnie, aby sprawdzić, czy sterowniki mikroukładu są aktualne.
Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, wypróbuj następną metodę.

Metoda 3: Zaktualizuj lub ponownie zainstaluj sterownik.
Aby zaktualizować sterownik, wyszukaj go w witrynie sieci Web producenta urządzenia, a następnie wykonaj opisane tam czynności.

Aby ponownie zainstalować sterownik, wykonaj następujące czynności:

Naciśnij klawisze logo Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchamianie.
Wpisz ciąg devmgmt.msc w oknie dialogowym Otwórz, a następnie naciśnij klawisz Enter. Jeśli wyświetlony zostanie monit o podanie hasła administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk Zezwalaj.
W Menedżerze urządzeń rozwiń węzeł Stacje dysków CD-ROM/DVD, kliknij prawym przyciskiem myszy poszczególne urządzenia CD i DVD, a następnie wybierz polecenie Odinstaluj.
Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie usunięcia urządzenia kliknij przyciskOK.
Ponownie uruchom komputer.
Po ponownym uruchomieniu komputera sterowniki zostaną zainstalowane automatycznie.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, wypróbuj następną metodę.

Metoda 4: Usuń i zainstaluj ponownie sterowniki IDE/ATAPI
Aby usunąć, a następnie ponownie zainstalować sterownik IDE/ATAPI, wykonaj następujące kroki:

Na ekranie startowym wyszukaj pozycję Menedżer urządzeń. Otwórz Menedżera urządzeń z wyników wyszukiwania, a następnie wybierz menu Widok. Wybierz opcję Pokaż ukryte urządzenia.
Rozwiń obszar Kontrolery IDE/ATAPI, a następnie:
Wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję ATA Channel 0, a następnie kliknij polecenie Odinstaluj.
Wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję ATA Channel 1, a następnie kliknij polecenie Odinstaluj.
Wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję Standardowy podwójny kontroler PCI IDE, a następnie kliknij polecenie Odinstaluj.
Jeśli są dodatkowe pozycje, klikaj je prawym przyciskiem myszy i wybieraj polecenie Odinstaluj.
Uruchom ponownie urządzenie.
Po ponownym uruchomieniu komputera sterowniki zostaną zainstalowane automatycznie.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, wypróbuj następną metodę.

Metoda 5: Napraw uszkodzone wpisy rejestru
Przyczyną tego problemu mogą być dwa uszkodzone wpisy rejestru systemu Windows. Aby użyć Edytora rejestru do usunięcia uszkodzonego wpisu rejestru, wykonaj następujące kroki:

Naciśnij klawisze logo Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchamianie.
Wpisz ciąg regedit w oknie dialogowym Otwórz, a następnie naciśnij klawisz Enter. Jeśli wyświetlony zostanie monit o podanie hasła administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk Zezwalaj.
W okienku nawigacji odszukaj i wybierz następujący podklucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
W prawym okienku wybierz pozycję UpperFilters.

Uwaga Może być też widoczny wpis rejestru UpperFilters.bak. Nie trzeba usuwać tego wpisu. Kliknij tylko wpis UpperFilters. Jeśli wpis rejestru UpperFilters nie jest widoczny, nadal może być konieczne usunięcie wpisu rejestru LowerFilters. W tym celu przejdź do kroku 7.
W menu Edycja wybierz polecenie Usuń.
Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie usunięcia wybierz przycisk Tak.
W prawym okienku wybierz pozycję LowerFilters.

Uwaga Jeśli wpis rejestru LowerFilters nie jest widoczny, przejdź do kolejnej metody.
W menu Edycja wybierz polecenie Usuń.
Po wyświetleniu monitu o potwierdzenie usunięcia wybierz przycisk Tak.
Zamknij Edytor rejestru.
Ponownie uruchom komputer.
Uwaga Do zastosowania tej metody konieczne jest zalogowanie się w systemie Windows jako administrator. Aby sprawdzić, czy użytkownik jest zalogowany w systemie Windows jako administrator, należy otworzyć Panel sterowania, wybrać pozycję Konta użytkowników, a następnie wybrać polecenie Zarządzaj kontami użytkowników.

Ważne:

Należy rozważnie wykonywać czynności podane w tej sekcji. Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może być przyczyną poważnych problemów. Przed zmodyfikowaniem rejestru utwórz jego kopię zapasową, aby móc przywrócić rejestr na wypadek problemów.
Po wypróbowaniu tej metody niektóre aplikacje, na przykład oprogramowanie do nagrywania płyt CD lub DVD, może nie działać poprawnie. W takim przypadku spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować aplikację, której dotyczy problem. Skontaktuj się z twórcą aplikacji, aby sprawdzić, czy istnieje zaktualizowana wersja.
Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, wypróbuj następną metodę.

Metoda 6: Utwórz podklucz rejestru
Aby utworzyć podklucz rejestru, wykonaj następujące czynności:

Naciśnij klawisze logo Windows + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchamianie.
Wpisz ciąg regedit w oknie Otwórz, a następnie naciśnij klawisz Enter. Jeśli wyświetlony zostanie monit o podanie hasła administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub kliknij przycisk Zezwalaj.
W okienku nawigacji odszukaj następujący podklucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi
Kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję atapi, wskaż polecenie Nowy, a następnie wybierz opcjęKlucz.
Wpisz ciąg Controller0, a następnie naciśnij klawisz Enter.
Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz Controller0, wskaż polecenie Nowy, a następnie wybierz opcję Wartość DWORD (32-bitowa).
Wpisz ciąg EnumDevice1, a następnie naciśnij klawisz Enter.
Kliknij prawym przyciskiem myszy klucz EnumDevice1, wybierz polecenie Modyfikuj....
Wpisz wartość 1 w polu Dane wartości, a następnie kliknij przycisk OK.
Zamknij Edytor rejestru.
Ponownie uruchom komputer.
Uwagi

Do zastosowania tej metody konieczne jest zalogowanie się w systemie Windows jako administrator. Aby sprawdzić, czy użytkownik jest zalogowany w systemie Windows jako administrator, należy otworzyć Panel sterowania, wybrać pozycję Konta użytkowników, a następnie wybrać polecenie Zarządzaj kontami użytkowników.
Ta metoda powinna być używana w systemie Windows 7, Windows 8 lub 8.1 albo Windows 10 wersja 1507. Problemy, których rozwiązanie umożliwia ta metoda, nie powinny występować w wersji Windows 10 1511 lub nowszej.
Ważne: Należy rozważnie wykonywać czynności podane w tej metodzie. Niepoprawne zmodyfikowanie rejestru może być przyczyną poważnych problemów. Przed zmodyfikowaniem rejestru należy utworzyć jego kopię zapasową, aby móc przywrócić rejestr na wypadek problemów."


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - precell - 02-02-2019 23:38

Po pierwsze CD/DVD to nie stacja dysków, tylko napęd optyczny. Napęd podpinasz na USB, czy masz w budowany?


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - lijon - 02-02-2019 23:40

@BlueYes.eu, dzięki za odpowiedź ale w swoim poście napisałem że już wykonywałem tego typu czynności jak rejestry czy bios a problem nadal występuje.


@precel, mam wbudowany w lapaku. Napęd po włożeniu płyty kręci się i wydaje standardowy dźwięk towarzyszący przy odczytywaniu płyty jednak nic się nie uruchamia.
Jest on więc sprawny i najprawdopodobniej to wina systemu


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - BlueYes.eu - 02-02-2019 23:44

(02-02-2019 23:40)lijon napisał(a):  @BlueYes.eu, dzięki za odpowiedź ale w swoim poście napisałem że już wykonywałem tego typu czynności jak rejestry czy bios a problem nadal występuje.


@precel, mam wbudowany w lapaku

Prosta więc zatem sprawa spoko wykonałeś wszystkie czynności co opisałem powyżej - uszkodzony napędy optyczny więc trzeba nowy kupić/używany.

Pozdrawiam


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - lijon - 02-02-2019 23:48

(02-02-2019 23:44)BlueYes.eu napisał(a):  
(02-02-2019 23:40)lijon napisał(a):  @BlueYes.eu, dzięki za odpowiedź ale w swoim poście napisałem że już wykonywałem tego typu czynności jak rejestry czy bios a problem nadal występuje.


@precel, mam wbudowany w lapaku

Prosta więc zatem sprawa spoko wykonałeś wszystkie czynności co opisałem powyżej - uszkodzony napędy optyczny więc trzeba nowy kupić/używany.

Pozdrawiam


Na ile jesteś pewien swojej diagnozy?
Przy uszkodzeniu napędu nie jest on wcale wykrywany przez system, po mimo że się kręci itp.? Zapomniałem dodać że w międzyczasie usunąłem program do wirtualnych napędów. Niestety jutro nowego nie kupię gdyż jest niedziela niehandlowa, dziękuje pan pisfacepalm


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - rachman - 02-02-2019 23:54

Skoro usunąłeś program do wirtualnych to może coś usunęło potrzebnego. Tak bywa - jakiś plik współdzielony, sterownik. Spróbuj sterownik napędu ponownie zainstalować może akurat. Miałem tak kiedyś ale z modemem. Po wielu próbach po prostu po którymś (nastym razie bodajże) w końcu załapało... uroki windowsa.


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - precell - 02-02-2019 23:55

(02-02-2019 23:44)BlueYes.eu napisał(a):  
(02-02-2019 23:40)lijon napisał(a):  @BlueYes.eu, dzięki za odpowiedź ale w swoim poście napisałem że już wykonywałem tego typu czynności jak rejestry czy bios a problem nadal występuje.


@precel, mam wbudowany w lapaku

Prosta więc zatem sprawa spoko wykonałeś wszystkie czynności co opisałem powyżej - uszkodzony napędy optyczny więc trzeba nowy kupić/używany.

Pozdrawiam

Nie siej propagandy, napęd po prostu potrafi czasami zniknąć ;-)

@[lijon] Rozumiem, że wcześniej na 7 napęd działał?


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - lijon - 02-02-2019 23:55

(02-02-2019 23:54)rachman napisał(a):  Skoro usunąłeś program do wirtualnych to może coś usunęło potrzebnego. Tak bywa - jakiś plik współdzielony, sterownik. Spróbuj sterownik napędu ponownie zainstalować może akurat. Miałem tak kiedyś ale z modemem. Po wielu próbach po prostu po którymś (nastym razie bodajże) w końcu załapało... uroki windowsa.

Niestety ale musiałbym w tym przypadku chyba instalować stery do płyty głównej?

precell tak działał bez zarzutu i to od kilku lat tyle ze nie był za często używany do tego stopnia że nie potrafię określić kiedy zniknął. Zauwazyłem to dopiero gdy zechciałem z niego skorzystać.


RE: System windows 7 nie widzi stacji dysków - rachman - 03-02-2019 00:03

Miałeś osobne stery do napędu przy zakupie? Jak nie to podstawowe windowsa go obsługują. Po prostu kombinuj - usuń napęd jeśli widoczny w menedżer urządzeń, pojawi się znak zapytania to wyszukaj i zainstaluj od nowa, i tak za którymś razem może załapie. Mi znikło już nie jedno i jak precell napisał - to nic niezwykłego. Albo czekasz aż kiedyś się samo wróci albo do skutku usuń/zainstaluj.

edit
p.s. zobacz na stronie producenta lapka może ma osobne sterowniki to je zassaj do tego modelu i pójdzie prędzej niż babranie się i czekanie czy zaskoczy Wink

przy odinstalowywaniu programów czasami pyta czy usunąć współdzielone pliki/komponenty itd., w większości przypadków zezwolić by zostawiło je - bo może usunąć sterowniki czy biblioteki wykorzystywane przez inne urządzenia/programy. możliwe że ten program coś usunął.