Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia (/Temat-Platne-ankiety-online-ankiety-internetowe-moje-zarobkowe-doswiadczenia-160947)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - Marta. - 02-02-2019 17:15

Witam w moim dzienniku Smile Pierwszy post będzie dość długi, ponieważ chcę w nim przekazać kilka ważnych dla mnie (oraz mam nadzieję przyszłych odbiorców) informacji.

Zarabianiem w internecie zajmuję się od niedawna (3 miesiące z "hakiem"). Oznacza to, że ciągle zdobywam wiedzę i doświadczenie w tej materii. Na ten moment zajmuję się głównie wypełnianiem płatnych ankiet internetowych. Mam już kilka sprawdzonych paneli ankietowych (które będę opisywać w moim dzienniku) oraz wiele w fazie tzw. testów. Raz w miesiącu będę przedstawiać w moim dzienniku swoje miesięczne podsumowanie zarobków, natomiast systematycznie (co 2-5 dni) statystyki dotyczące otrzymanych oraz wypełnionych ankiet (wypełnione, czyli takie, do których udało się zakwalifikować).

W tym poście opiszę krótko:
- kilka faktów i mitów o ankietach oraz
- wybrane panele, w których uczestniczę (wraz z praktycznym informacjami)
- statystykę zarobków za miesiąc styczeń


Fakty:
- TAK - ankiety nie wymagają inwestycji, polecania produktów, reklamowania i marketingu (wiele paneli ankietowych posiada program partnerski i przyznaje dodatkowe punkty za tzw. poleconych, jest to jednak dodatkowa forma zdobywania punktów, w żaden sposób nieobowiązkowa)
- TAK - ankiety to dobry sposób dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z zarabianiem w internecie
- TAK - ankiety to forma dodatkowego, miesięcznego zarobku, a nie szybki sposób w stylu "tysiące w miesiąc"
- TAK - na ankietach można realnie zarobić miesięcznie 50-600 zł (w zależności od ilości paneli, w których uczestniczymy oraz ilości ankiet, którą dostajemy), oczywiście są osoby, których zarobki mogą być wyższe, ale z pewnością jest to związane z tzw. poleconymi, z samego wypełniania ankiet będzie zdecydowanie trudniej przebić się na jakieś wyższe poziomy kwot
- TAK - ankiety są przeznaczone dla osób cierpliwych, nie szukających szybkiego zarobku

Mity:
- NIE - "na ankietach nie można zarobić" - oczywiście, że można, jest do jednak forma dodatkowego zarobku i trzeba włożyć w to minimum wysiłku
- NIE - "1000 zł w tydzień", "50 zł co 2 dni", "2000 w miesiąc" - nie to nie są realne kwoty z ankiet, nie mówiąc już o tym, że z jednego panelu jest to w ogóle niemożliwe; osoby reklamujące panele ankietowe w ten sposób chcą zdobyć jak największą liczbę poleconych za wszelką cenę, z prawdą niestety nie ma to wiele wspólnego, co w dalszym etapie zraża wiele osób do tematyki płatnych ankiet internetowych
- NIE - "panele ankietowe to oszustwo" - nie jest to prawdą, jeżeli przystępujemy do sprawdzonych paneli - internet jest skarbnicą wiedzy i warto przed rejestracją z tych informacji skorzystać i nie zakładać konta na podejrzanych stronach tzw. scamach


Panele ankietowe, w których uczestniczę:

1) Nazwa: Opinie.pl
- link do rejestracji (tzw. reflink): http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76574739
- link czysty: https://opinie.pl/
- nagrody: przelew na konto lub paypal (od 10 000 punktów - 50 zł), bon Zalando 25 zł (od 5000 punktów), doładowanie telefonu (od 4000 punktów)
- częstotliwość ankiet: średnia
- punkty za ankiety: najmniej otrzymałam 200 punktów, najwięcej 1200
- kwalifikacje do ankiet: obecnie brak odrzuceń, każda ankieta zawiera zakres punktowy, który można za nią otrzymać
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy, zaproszenia są również dostępne w panelu
- moja opinia o panelu: panel prosty w obsłudze, intuicyjny, póki co chętnie w nim uczestniczę

2) Nazwa: ySense (dawniej Clixsense)
- link do rejestracji (tzw. reflink): https://www.ysense.com/?rb=59774183
- link czysty: https://www.clixsense.com/
- panel zagraniczny, zarobki w dolarach
- angielska wersja językowa (można tłumaczyć poprzez chrome), ankiety po polsku
- nagrody: przelew na Paypal od 25 dolarów
- częstotliwość ankiet: bardzo duża, zdarzają się nawet kilka razy dziennie
- płatności za ankiety: moja najtańsza ankieta była za 0,24 $ , natomiast najdroższa za 5,00 $
- kwalifikacje do ankiet: duża rozbieżność, ilość odrzuceń jest dość spora
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy (bardzo rzadko), warto się logować i ściągnąć dodatek Addon
- moja opinia o panelu: dotychczas najlepszy panel ankietowy, w którym udało mi się najszybciej uzyskać zarobek; warto czytać polskie forum w panelu

3) Nazwa: Badanie-opinii
- link do rejestracji (tzw. reflink): https://panel.badanie-opinii.pl/user/recommend/token/a47243b55bcd4362da8253d0e104fb54c1e3d018/
- link czysty: https://www.badanie-opinii.pl/
- nagrody: przelew na konto bankowe (od 1000 punktów - 50 zł)
- częstotliwość ankiet: średnia (kilka w miesiącu)
- płatność za ankiety: moja najtańsza ankieta była warta 20 punktów, najdroższa 100
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy
- moja opinia o panelu: dobrze rokuje, mała odrzucalność przy wypełnianiu ankiet

4) Nazwa: Poznaj.to
- link do rejestracji (tzw. reflink): https://poznaj.to/rejestracja?r=YGSGY
- link czysty: https://poznaj.to/
- nagrody: przelew na konto bankowe (od 200 punktów - 20 zł)
- częstotliwość ankiet: mała/średnia
- płatność za ankiety: punkty w zakresie 1-30
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy, warto jednak czasem się logować, a po dokonanej rejestracji koniecznie sprawdzić zakładkę "BADANIA" - u mnie od razu pojawiła się jedna ankieta do wypełnienia
- moja opinia o panelu: ilość ankiet nie jest powalająca, ale szczególną zaletą tego panelu jest niski próg zarobkowy - 20 zł - który pozwala na szybsze dokonywanie wypłat

5) Nazwa: Market Agent
- link do rejestracji (tzw. reflink): https://panel.marketagent.com/Register/Account/NewRegistration/pl?RefUID=1962879
- link czysty: https://marketagent.com/
- panel posiada polską wersję językową, jest czytelny i zrozumiały, ankiety dostępne są w języku polskim
- panel posiada bardzo fajny system poleceń (50 punktów za nowego uczestnika, który wypełni ankietę), oczywiście jest to opcja dobrowolna
- nagrody: przelew na paypal lub skrill (od 500 punktów - 5 Euro)
- za rejestrację otrzymujemy 150 punktów (1,5 Euro)
- częstotliwość ankiet: mała, u mnie póki co systematycznie pojawiają się jednak zaproszenia do uzupełnienia profilu, które również są dodatkowo płatne
- punkty za ankiety: najmniej otrzymałam 20 punktów, najwięcej 150
- kwalifikacje do ankiet: mała ilość odrzuceń
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy (nie zawsze), warto logować się samodzielnie
- moja opinia o panelu: mimo niewielkiej ilości ankiet (przynajmniej u mnie) lubię ten panel w szczególności za niski próg potrzebny do wypłaty

6) Green/panthera
- link do rejestracji (tzw. reflink): https://greenpanthera.com/pl/?rf=fe8846667ef4
- link czysty: https://greenpanthera.com/pl/
- panel zagraniczny, zarobki w dolarach, ankiety po polsku (panel posiada również polską wersję językową)
- nagrody: przelew na paypal od 30 dolarów
- częstotliwość ankiet: bardzo duża, przynajmniej kilka dziennie (niestety dość ciężko się zakwalifikować)
- płatności za ankiety: ankiety przeważnie za 0,6 $, 0,7 $ oraz 0,75 S
- kwalifikacje do ankiet: ciężko uzyskać kwalifikację, duża liczba odrzuceń
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy
- moja opinia o panelu: największa liczba ankiet (niestety tym samym duża liczba odrzuceń), 5 $ na start za rejestrację

7) Reaktor Opinii
- link do rejestracji (tzw. reflink): https://reaktoropinii.pl/ref/6kpcb
- link czysty: https://reaktoropinii.pl/
- nagrody: przelew na konto bankowe (od 500 punktów - 50 zł)
- częstotliwość ankiet: mała/średnia (do kilku w miesiącu)
- płatność za ankiety: moja najtańsza ankieta była za 10 punktów, najdroższa za 40
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy
- moja opinia o panelu: póki co niewiele ankiet, w trakcie testowania

8) SW Panel
- link do rejestracji (tzw. reflink): http://swpanel.pl/rejestracja?ref=246113
- link czysty: https://swpanel.pl/
- nagrody: przelew na konto bankowe (od 100 punktów - 50 zł)
- częstotliwość ankiet: średnia (kilka w miesiącu)
- płatność za ankiety: moja najtańsza ankieta była za 1 punkt, najdroższa za 6
- 2 rodzaje punktów
- powiadomienie o ankietach: w panelu, warto się logować
- moja opinia o panelu: dość ciekawy panel, wiele możliwości (można tworzyć własne badania), słaby system poleceń

9) Imas Online
- link czysty (brak reflinku): https://www.imasonline.pl/
- nagrody: przelew na konto bankowe (od 300 punktów - 30 zł), bon Sodexo (od 500 punktów)
- częstotliwość ankiet: mała (póki co ankiet przychodzi 1-2 w miesiącu, jednak są lepiej płatne niż w innych panelach)
- płatność za ankiety: moja najtańsza ankieta była za 30 punktów, najdroższa za 100
- powiadomienie o ankietach: przychodzi na adres mailowy
- moja opinia o panelu: mała ilość ankiet, w trakcie testowania

Uczestniczę jeszcze w kilku innych panelach, ale na dzień dzisiejszy są one w trakcie testowania z różnych względów i niewiele mogę o nich powiedzieć (myślę, że w przyszłości uzupełnię opisy).


Teraz przejdźmy do najciekawszego etapu, czyli zarobków. U mnie styczeń wypadł dużo gorzej niż grudzień (zarówno pod względem ankiet, jak i wypłat). Statystyka obejmuje tylko panele, w których udało mi się uzyskać minimum niezbędne do wypłaty (nie wszystkie wypłaty realizuję od razu, w niektórych panelach chcę uzbierać większą kwotę, aby nie tracić każdorazowo na prowizji, dot. głównie paneli zagranicznych).

1) Opinie.pl – 50 zł (część punktów zebrana w grudniu, udział polecanych w zarobku – około 10%)

2) Badanie Opinii – 50 zł (część punktów zebrana w grudniu, bez udziału poleconych)

3) Clixsense – 14,73 $ - około 55,13 zł (całość zebrana w styczniu, w tym 0,63 $ za poleconych)

4) Poznaj.to – 20 zł (część punktów zebrana w grudniu, 3 zł za poleconych)

5) Market Agent – 2,3 Euro- około 9,86 zł (całość zebrana w styczniu, w tym 1,5 punktu za rejestrację, brak punktów za poleconych)

Razem: około 184,99 zł

Podpisuję całość jako ‘około’ ze względu na fakt przeliczania walut obcych (kurs może się delikatnie różnić wg różnych źródeł).
Na dziś to tyle. Jeżeli ktoś przeczytał całość – podziwiam i dziękuję.


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - chincyk - 02-02-2019 22:12

ostatnio wysyp podobnych dzienników Smile Powodzenia! Wink


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - Marta. - 02-02-2019 23:19

Witaj Chincyk, dziękuję za Twój komentarz.

Coraz więcej takich dzienników, ponieważ temat zarabiania w internecie, jak i same ankiety stają się coraz bardziej popularne. Kiedyś był to temat lekko monopolistyczny i unikalny, ale coraz więcej ludzi z różnych względów chce go podejmować. Czy to dobrze, czy źle? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (jak to w życiu). Ja osobiście uważam, że dobrze. Być może branża będzie się dzięki temu lepiej rozwijać wedle zasady "jest popyt, jest podaż". Powodzenia!Smile



RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - wrzochal11 - 03-02-2019 11:53

No to się rozpisałaś, a ja przeczytałem całość Smile
Im więcej osób będzie zainteresowanych wypełnianiem ankiet, tym mniej pieniędzy do podziału - tak mi się wydaje. Chociaż albo będzie tak jak piszesz, coraz więcej firm będzie zlecało ankiety do wypełniania, przez to i zarobki wzrosną. W sumie jest to dość ciekawa forma zbierania opinii od klientów, czy nawet po prostu sprytnej reklamy. Jedyne co jest minusem, z punktu widzenia zleceniodawców, to na pewno to, że wiele osób nie przykłada się do wypełniania ankiet i ich opinie są mało warte - niewiarygodne. Dlatego zawsze lepiej jak nie każdy ma dostęp do czegoś, że trzeba spełnić jakieś wytyczne - wtedy jest więcej pieniędzy do podziału i zostają tylko Ci którym warto za coś zapłacić, którzy robią robotę jak trzeba Smile

(02-02-2019 17:15)Marta. napisał(a):  - NIE - "1000 zł w tydzień", "50 zł co 2 dni", "2000 w miesiąc" - nie to nie są realne kwoty z ankiet, nie mówiąc już o tym, że z jednego panelu jest to w ogóle niemożliwe; osoby reklamujące panele ankietowe w ten sposób chcą zdobyć jak największą liczbę poleconych za wszelką cenę, z prawdą niestety nie ma to wiele wspólnego, co w dalszym etapie zraża wiele osób do tematyki płatnych ankiet internetowych
Faktycznie, niektórzy są w stanie powiedzieć wszystko aby tylko zdobyć poleconego Smile
No to powodzenia z tymi ankietami! Wygląda na to że cały czas ClixSense jest najbardziej atrakcyjnym portalem tego typu Smile


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - Marta. - 03-02-2019 13:52

Witaj Wrzochal 11 Smile
Dziękuję za przeczytanie całości opisu i ciekawy komentarz. Zapewne masz trochę racji w swojej teorii, ale ja jednak skłaniam się ku temu, że im więcej osób będzie wypełniać ankiety, tym zainteresowanie ze strony firm zlecających będzie wzrastać. Oczywiście - jeżeli jakość tych wypełnień będzie wysoka, a nie pozostanie tylko zwykłym klikaniem w pierwsze z brzegu pole. Jednak firmy też zaczynają się przed tym delikatnie chronić, wprowadzając do ankiet więcej pytań opisowych lub tzw. pytań sprawdzających (np. wybierz pole 2), które weryfikują, czy ankieter w ogóle czyta treść pytania.

Jeżeli chodzi o drugi temat, czyli zdobywanie poleconych to rzeczywiście wiele osób robi to za wszelką cenę. Często spotykam się z pięknymi banerami w stylu: wypełnij ankietę i zarób 100 zł w godzinę itp. Niestety tak to nie działa. Ponadto jestem przekonana, że na rzetelnym przekazie informacji można osiągać cele zapewne wolniej, ale za to długoterminowo. Co z tego, że zdobędzie się szybko wielu poleconych poprzez zakłamywanie rzeczywistości, skoro Ci ludzie bardzo szybko zorientują się w temacie i zupełnie zniechęcą do tematyki ankietowej (zarówno siebie, jak i kolejnych potencjalnych odbiorców). Jednak wiadomo - na pewne kwestie nie mamy wpływu, a każdy działa jak chce, w zgodzie (bądź nie) z własnym sumieniem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia! Smile


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - EfectiveWork - 03-02-2019 14:07

Nie ukrywam, że dla mnie "ANKIETY" to strata czasu i pieniędzy Smile Oczywiście nie bierz tego do siebie to tylko moje prywatne zdanie. Uważam, że ten czas można poświęcić na rozwój w innej dziedzinie zarabiania. Prawda jest jednak taka, że każdy robi to co lubi i co uważa, że jest dla niego najlepsze Smile

Czytając Twój pierwszy wpis widać, że masz doświadczenie, odpowiednią taktykę i pomysł na to Smile Życzę powodzenia i będę obserwował pomimo tego, że ankiety nie są dla mnie zagadnieniem wartym uwagi Smile


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - Marta. - 03-02-2019 17:11

Witaj EfectiveWork,

Dziękuję za Twój komentarz. Masz jak najbardziej rację - ankiety z całą pewnością nie są tematem dla wszystkich i warto zdawać sobie z tego sprawę, żeby nie tracić niepotrzebnie cennego czasu. Jednak moim zdaniem, jeżeli ktoś nie jest pewny, czy chciałby rozpoczynać tą tematykę, a ma trochę czasu, zapału i przede wszystkim cierpliwości, to jak najbardziej może spróbować. Jest to jednak kwestią zupełnie indywidualną i szanuję Twoje odmienne zdanie na ten temat Smile

Pozdrawiam i życzę powodzenia Smile


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - Marta. - 05-02-2019 22:42

Witam serdecznie,

Nowy miesiąc już w pełni, więc myślę, że czas na pierwsze podsumowanie tego, co co działo się w tematyce ankietowej w dniach: 01-05 lutego 2019r. Zestawienie obejmuje panele ankietowe, z których udało się otrzymać ankiety oraz informację do ilu spośród nich udało mi się zakwalifikować (czyli wypełnić w całości i otrzymać odpowiednią sumę punktów/pieniędzy).

1) Opinie.pl - otrzymano ankiet: 2, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 2
2) Greenpanthera - otrzymano ankiet: 32, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 4
3) Clixsense - otrzymano ankiet: 7, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 3
4) Badanie Opinii - otrzymano ankiet: 4, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 2
5) Klub Kantar - otrzymano ankiet: 1, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 0
6) Poznaj.to - otrzymano ankiet: 2, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 1
7) Global Test Market - otrzymano ankiet: 4, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 2
8) Market Agent- otrzymano ankiet: 1, uzyskanie kwalifikacji i ukończone ankiety: 1

Jako ciekawostkę dodam, że ankieta w Market Agent była warta 100 punktów (1 Euro), jeszcze jedno takie badanie i minimum do wypłaty zostanie osiągnięte (fakt, że 200 punktów to 2 Euro, ale taki niski próg jest rzadko spotykany w panelach ankietowych).


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - 11natinka11 - 06-02-2019 09:38

Powodzenia i wytrwałości Smile


RE: Płatne ankiety online, ankiety internetowe - moje zarobkowe doświadczenia - SkylineR34 - 06-02-2019 11:33

(05-02-2019 22:42)Marta. napisał(a):  Jako ciekawostkę dodam, że ankieta w Market Agent była warta 100 punktów (1 Euro), jeszcze jedno takie badanie i minimum do wypłaty zostanie osiągnięte (fakt, że 200 punktów to 2 Euro, ale taki niski próg jest rzadko spotykany w panelach ankietowych).
Ostatnio już zmienili min. do wypłaty na 5eur.

A co do tematu to powodzenia życzę.