Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Losowe treści na stronie głównej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Losowe treści na stronie głównej (/Temat-Losowe-tresci-na-stronie-glownej-160766)



Losowe treści na stronie głównej - Juniorek - 24-01-2019 01:29

Hejka, mam maly problem. Otoz tworze serwis w ktorym bedzie wiele wpisow ze zdjeciami, chcialbym aby za kazdym razem jak ktos wejdzie na strone to zeby wyswietlala sie inna porcja wpisów.

Szukalem kilka wtyczek ale wszystkie daja taka mozliwosc tylko w bocznym menu a ja na swojej stronie nie mam wogole zadnych bocznych menu jedynie na cala strone wywalone artykuly, i chce aby przy kazdym wejsciu wyswietlaly sie za kazdym razem losowo inne artykuly a nie zeby byl ciagle taki sam wypis.

Da rade to jakos ogarnac?


RE: Losowe treści na stronie głównej - azzaz - 24-01-2019 02:28

Ja bym spróbował sam to zrobić w kodzie(wcześniej zrób kopię zapasową)

Pokombinowałbym coś z komendami "pre_get_posts", "alter_query", "rand" w pliku functions.php w folderze motywu.

A jak to połączyć w sprawne linijki kodu to przy moim poziomie zaawansowania byłaby metoda prób i błędów + ciągłego przywracania kopii zapasowej, więc gotowego kodu nie napiszę, ale myślę, że w ten sposób dałoby się zrobić to o czym piszesz o ile szablon nie blokuje takiego rozwiązania.


add_action('pre_get_posts','alter_query');
function alter_query($query){
if ($query->is_main_query() && is_home())
$query->set('orderby', 'rand');
}


Coś tego typu, ale jak znam życie czegoś tu brakuje i coś trzeba pozmieniać bo sam to pisałem beka


RE: Losowe treści na stronie głównej - mysc - 24-01-2019 02:36

Wpisałem w google: "wordpress random posts home page" Smile

Nie próbowałem, nie wiem czy coś się zmieniło, kod jest z 2014 roku Smile

Kod:
add_action('pre_get_posts', 'my_pre_get_posts');
function my_pre_get_posts($query) {
    if ( $query->is_home() && $query->is_main_query() ) {
        $query->set('orderby', 'rand');
    }
}



RE: Losowe treści na stronie głównej - Juniorek - 24-01-2019 09:51

Udalo sie, do site branding trzeba bylo dodac ten kod ktory podaliscie wyzej i sie udalo


add_action('pre_get_posts', 'my_pre_get_posts');
function my_pre_get_posts($query) {
if ( $query->is_home() && $query->is_main_query() ) {
$query->set('orderby', 'rand');
}
}

Moze sie komus przyda