Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką (/Temat-Zarabianie-w-internecie-a-rozliczanie-ze-skarbowka-160759)



Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką - Martuskaa1919 - 23-01-2019 19:14

Witajcie,
nie wiem w jakim miejscu dodać temat więc dodam go tutaj.
W sieci jest dużo informacji o tym jak rozliczać polskie programy partnerskie (wystawiamy takim firmom rachunek jeśli posiadamy firmę), natomiast nigdzie nie pisze jak to wygląda przy afiliacjach z programów zagranicznych. Może mnie ktoś oświecić jak dla urzędu skarbowego ewidencjonować te zarobki? Wiem, że podciąga się to pod ryczałt 8,5 % ale co z udowodnieniem tego ile zarabiamy? Czy wystarczy "historia" na koncie na danym programie partnerskim? Nie sądzę, żeby zagraniczna firma typu np Clixsense wystawiała rachunek jeśli ją poproszę. Ktoś ma informacje?


RE: Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką - azzaz - 23-01-2019 19:20

Potwierdzenia wpłat na konto bankowe(przelewów przychodzących) wystarczą. Ja na tej podstawie się rozliczam i niczego więcej nie przynosiłem nigdy do tej zorganizowanej grupy przestępczej zwanej urzędem skarbowym Lol


RE: Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką - twardy - 23-01-2019 19:34

(23-01-2019 19:20)azzaz napisał(a):  Potwierdzenia wpłat na konto bankowe(przelewów przychodzących) wystarczą. Ja na tej podstawie się rozliczam i niczego więcej nie przynosiłem nigdy do tej zorganizowanej grupy przestępczej zwanej urzędem skarbowym Lol

Tak wlasciwie to mozesz w PITa sobie wpisywac co tam chcesz, wazne zeby kasa wplacona na podatek sie zgadzala. Ale to w zaden sposob nie oznacza, ze nie bedziesz mial problemow wtedy kiedy Cie wezwa xD Przypomne tylko, ze maja na to 5 lat.

Szczerze to bardzo watpie, ze jestes w stanie udowodnic ryczalt od najmu powierzchni reklamowej bez umowy na ktorej masz tak napisane. I to jeszcze jakiejs Grazynce lat 50, ktora w jezyku Londynu na pewno nie szprecha.


RE: Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką - rachman - 23-01-2019 19:36

Historia wpływów z konta bankowego/procesora zazwyczaj wystarczy. No bo co innego im możesz dać? Wink


RE: Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką - twardy - 23-01-2019 19:48

Tylko, ze pytanie padlo o ryczalt. Jak to udowodnisz? Bo wychodzi a to, ze mozesz sobie rozliczac co tylko chcesz ryczaltem bo przeciez w razie kontorli pokazesz im wyciagi z konta? Jerk


RE: Zarabianie w internecie a rozliczanie ze skarbówką - rachman - 23-01-2019 20:16

O ryczałcie już wyjaśniłeś ja odniosłem się tylko do faktu możliwości udowodnienia przychodu.
Nie będę pisać czy może czy nie korzystać z ryczałtu dopóki nie poda konkretnych firm. Clik coś tam był przykładowo. Jest dorosłą osobą skoro bierze się za zarabianie więc chyba umowy/regulaminy czyta - nie czuję się zobowiązany weryfikować ich regulaminu - nie znam firmy, regulaminu, ani języka obcego by tego szukać i czytać :-P
Odpisałem więc na część pytania. Być może ten Clik coś tam ma w regulaminie o najmie powierzchni. Nie wiem więc ani nie zaneguję ani nie potwierdzę ryczałtu.
Chce się konkretów to się opisuje jak u księgowej. Księgowa też nie musi wiedzieć co to za firma itd. Skoro uważa że wie i tak jest poprawnie nie mi się spierać. Jak Ty wiesz że jest inaczej ok. Ja wypowiadam się w części o której mogę napisać. Tyle.

Mam nadzieję że uściśliłem że moja odp tyczy się części i jest raczej uzupełnieniem...