Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie (/Temat-Wlasny-kanal-YouTube-Porady-o-Instagramie-160673)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 21-06-2020 13:39

Monetyzację włączyłem dopiero niedawno, w ogóle o tym nie myślałem, ale uznałem, że jak w rok zarobie dodatkowego kafla z wyświetleń, to zawsze warto mieć. Idealne pieniądze na tzw. "przejebanie" na głupoty, może wrzucę sobie to raz w roku na pokerka i zagram allin Tongue

Nie mam pojęcia kiedy wbiłem 4000h, obecnie mam 10600h więc pewnie pare miesięcy temu już musiało wpaść. Średni czas oglądania mam 4:35 Wink


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - marek_____ - 21-06-2020 13:49

Dzięki, Twoja odpowiedź też jest wartościowa. Na wielu stronach podają, że procentowy czas oglądania powinien wynosić 50-60% jako naprawdę dobry wynik, do którego powinno się dążyć. Oczywiście wiadome jest, że zależy to od tematyki, długości filmu (to fakt, że im dłuższe tym procent mniejszy) oraz zastosowania technik psychologicznych utrzymania uwagi widza.

Z takich wstępnych i totalnie amatorskich obliczeń własnych wyszło mi, że rozwinięcie kanału od zera do osiągnięcia warunków monetyzacji: 1000 subów (prostsze) i 4000 h oglądania (trudniejsze) powinno zająć około 6 miesięcy. Ciekawe jak te wyliczenia sprawdzą się w przypadku autora wątku Smile. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że od złożenia wniosku do odpowiedzi ze strony YT może minąć skrajnie różny czas. W sieci są opinie osób, które twierdzą, że uzyskały monetyzację w ciągu 2-3 tygodni od wniosku, są też i takie, że czekają już od 3-4 miesięcy i decyzji nie widać.

Ja sam miałem kanał na YT, prowadziłem go 2 lata i doszedłem do 9k subów. Miałem monetyzację, bo kiedyś było prościej ją uzyskać. Zarabiałem zaledwie 50-100 zł miesięcznie (rekord pojedynczego miesiąca to 150 zł), ale problem polegał na tym, że zasady dotyczące mojej niszy w YT się zmieniły i mój kanał nie tylko został zdemonetyzowany, ale z tego co wiem, to podobne (działające na tej samej zasadzie i w tej samej tematyce) również. Kanał skasowałem, ale tez powoli myślę, czy nie zabrać się ponownie za taki rozwój od zera, ale już w całości z własną treścią.

EDIT: O, dzięki wielkie za odpowiedź też autorowi wątku Smile. Wygląda na to, że masz czas oglądalności około 37%. W sumie nieźle na początek, zawsze można to potem zwiększać. Najbardziej mnie interesuje, ile czasu obecnie czeka się na decyzję o monetyzacji od złożenia wniosku?


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 21-06-2020 14:02

Cytat:ile czasu obecnie czeka się na decyzję o monetyzacji od złożenia wniosku?
Nie było to jakoś długo, kilka dni.

Co do czasu do dojścia do monetyzacji, podejrzewam, że postujac filmy regularnie, a nie jak ja raz na 2 miechy to w miesiąc-dwa możliwe już zaczać monetyzować kanał Tongue


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 30-06-2020 20:49

Nowe, krótkie wideo - w międzyczasie już 3k subów wpadło CoolCool






RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - dzemba - 01-07-2020 12:04

Strasznie podobają mi się twoje miniatury filmów Smile kleisz to photoshopem?

Mam tylko jedno ale, na stronie głównej twojego kanału jest pusto Smile może dodaj zwiastun kanału i pogrupuj filmy w playlisty by ładnie je zaprezentować na niej.

PS. To juz masz 3001 subów Big Grin


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 01-07-2020 14:40

Tak, photoshop Wink

Hmm dobra sugestia, postaram się to ogarnąć Tongue I dzieki za suba!


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 27-11-2020 12:56

W ramach Black Friday podrzucam dla Was 50% rabatu na moją książkę (a raczej książki Wink )
Z kodem "BLACKFRIDAY" przez cały weekend kupicie mój ebook wraz z dodatkami za pół ceny. Pole na wpisanie kodu znajduje się w koszyku na samej górze.

https://instamaster.pl/vademecum

Ebook Vademecum Influencera to przydatny poradnik nie tylko dla influencerów, zwłaszcza bonusy "od 0 do 10k follow" jak i napisana nie tak dawno "Eksplozja Follow" przydadzą się w dowolnej niszy i branży Smile

[Obrazek: bf.jpg]