Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie (/Temat-Wlasny-kanal-YouTube-Porady-o-Instagramie-160673)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 17-01-2019 21:54

Cześć forum!

Zakładam dziennik do spisywania swoich wrażeń odnośnie prowadzenia kanału YouTube Wink Kanał dotyczył będzie Instagrama, jako że nie będąc skromnym posiadam w tym zakresie ogromną wiedzę, a nasz rynek cierpi na brak konkretnych informacji - jest nisza, spróbuje swoich sił. Poruszał będę przede wszystkim legalne i naturalne metody rozwijania profili na IG. Choć o automatyzacji na pewno też kilka słów kiedyś opowiem.

Cały projekt ma być bardzo transparentny, żadnych ukrytych intencji i motywacji. Dlatego między innymi nie zamierzam ukrywać, że te forum traktuje jako dodatkowe źródło ruchu dla moich filmów Wink Planuje jednak opisywać tutaj przede wszystkim działania zakulisowe jakie będę podejmował w ramach rozwijania kanału.

No i z korzyścią dla Was - możecie mi zadawać pytania o Insta, odpowiem najobszerniej jak się da.

Z social media mam styczność od wielu lat, po części jest to moja praca (choć nie tylko, zajmuje się także innymi branżami m.in. jestem grafikiem oraz mam swój sklep w galerii handlowej). Mimo doświadczenia w tego typu mediach, sam youtube jest dla mnie swoistą nowością.

Nigdy nie marzyło mi się zostać twarzą jakiegoś kanału, dopiero od niedawna ten pomysł zakiełkował w mojej głowie i na tyle się nakręciłem do całego projektu, że oto i on! Liczę swoją drogą na jakieś podpowiedzi od osób doświadczonych w YT, tutaj jestem trochę noobem Big Grin

Sprzęt już mam!

A przynajmniej tak sądzę. Na początek nagrywać będę wideo smartfonem (Galaxy S7 wydaje się, że da radę - jeśli nie to pożyczę od partnerki jej P20 Pro Wink). Mam też w domu dość dobre tło, jako że posiadam "mini studio" do nagrań. Myślę, że tam będzie dobre miejsce by się rozsiąść wygodnie i przemówić do ludu. Statyw udało mi się wyrwać naprawdę fajny i tani - 69zł, rozkładane trzykrotnie nogi i miejsce na uchwyt do telefonu. Ma nawet poziomicę Big Grin

Jedyny mankament to audio... chce użyć mikrofonu pojemnościowego, jako że i tak posiadam z racji studia nagrań. Ale nie chciałbym mieć go na filmie przy twarzy, a obawiam się, że jak ustawie go obok kamery ten metr przed sobą, to już będzie za słabo zbierać dźwięk. No nic, pójdzie próbne nagranie to się okaże Wink Najwyżej kupię jakiś mikrofon zewnętrzny do telefonu na Jacka.

To tyle na początek - planuje jutro nagrać już pierwsze ujęcia, to wrzucę efekty.

Pozdro i witam raz jeszcze na forum!

EDIT:
Kanał już jest, link poniżej:
https://www.youtube.com/channel/UCUN_RhUKsgEAL4qrTH4NdGQ


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - Fr0shArczi - 17-01-2019 22:27

Ale kumulacja nowych Youtuberów na forum :O
Powodzenia oczywiście Big Grin


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - adamcio99922 - 17-01-2019 23:43

Ciekawa sprawa. Powodzenia!

Podrzuć link na PW z adresem kanału (jeśli tutaj nie chcesz) - chętnie dowiem się więcej na temat instagrama Smile


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - domi11997 - 18-01-2019 00:01

Ja tez poprosze, z chcecia sie podszkole


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - Czaq - 18-01-2019 10:03

Trzymam kciuki Big Grin Ciekawie opisałeś cały wątek Wink


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - hosezbsk - 18-01-2019 11:58

Ciekawe podejście do sprawy Smile Życzę powodzenia.


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 18-01-2019 12:42

Dzięki wszystkim, od razu dodajecie skrzydeł Wink

Spoko - dodam tutaj link do każdego filmu, który nagram. Jak wspomniałem, ten dziennik ma być swego rodzaju kulisami - nie zamierzam ukrywać nazwy ani siebie Smile

Póki co jednak jest w produkcji Big Grin Mam nadzieję, że dzisiaj uda mi się do wieczora pierwszy film ogarnąć.

Swoją drogą możecie polecić jakiś program do edycji wideo? Posiadam Movavi Video Editor 14 - całkiem spoko jest, ale może istnieje coś ciekawszego Wink


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - buciu52 - 18-01-2019 12:45

Sony Vegas jest całkiem spoko, może na początku będzie ciężko go ogarnąć. Sam zawsze korzystałem z Camtasii, przejrzysta i prosta w użyciu Smile


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - Arczit - 18-01-2019 12:47

Możesz spróbować programu HitFilm, jest to darmowy program który pozwala na wykorzystywanie komercyjne i nie dodaje znaków wodnych itp.

Tutaj jest spoko kanał, dużo tipów i poradników do tego programu łącznie ponad 80 filmików. Jest to bodajże pierwsza playlista.

Powodzenia! Smile


RE: Własny kanał YouTube - Porady o Instagramie - arturito - 18-01-2019 12:59

Ooo HitFilm wygląda obiecująco Big Grin Dzięki!