Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Twój e-pit. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Twój e-pit. (/Temat-Twoj-e-pit-160608)

Strony: 1 2


Twój e-pit. - rachman - 15-01-2019 16:48

Niektórzy z nas (raczej ci pracujący na umowy) od tego roku będą mogli nie przejmować się wypełnianiem PITu. Zrobi to za nich Ministerstwo Finansów. W przypadku potrzeby uzupełnienia informacji o przychodach o których nie wiedziało MF (np. zarobki z netu bez umowy), chęci zmiany organizacji pożytku publicznego, chęci skorzystania z ulgi itd. można edytować/anulować obliczony formularz i rozliczyć się osobiście podając właściwe dane.

https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

"Twój e-PIT" obejmuje zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38. Będzie ono dostępne w serwisie od 15 lutego. Formularz wypełni i udostępni urząd skarbowy (nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie).


RE: Twój e-pit. - precell - 15-01-2019 19:38

Czekałem na tą usługę. Teraz będzie jeszcze szybciej niż przez e-deklaracje ;-) Usługa startuje w moje urodzinyHuh


RE: Twój e-pit. - rachman - 15-01-2019 19:44

Tak Smile Jeśli nie musisz nic dodać, poprawić to możesz nic nie robić a będziesz rozliczony Wink


RE: Twój e-pit. - rachman - 17-02-2019 22:00

Ciekawe że korzystając z tej usługi można bez wizyty w urzędzie - która była konieczna do tej pory - podać nr konta bankowego na który otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku. Wygodne.


RE: Twój e-pit. - dawid327 - 11-03-2019 10:34

Pierwszego marca złożyłem pit w tym systemie e-pit i wyszło że mam trochę ponad 200 zł nadpłaty dzisiaj mija 11 dni od złożenia deklaracji a kasy na koncie jak nie było tak nie ma. Ciekawe ile jeszcze będę czekać. Miał ktoś podobną sytuację z nadpłatą ? Jeśli tak to dajcie znać po ilu dniach otrzymaliście zwrot na konto.


RE: Twój e-pit. - Ryży - 11-03-2019 10:43

@[dawid327] ja od kilku lat nie płacę podatków w Polsce jednak mogę powiedzieć że jakieś 4 lata temu wypłaty docierały po 2-3 miesiącach w zależności od tego kiedy złożyliśmy deklarację.


Twój e-pit. - DonGrigori - 11-03-2019 12:02

Przy elektronicznym wysłaniu trafiłem gdzieś na info, że średni czas to do 3 tygodni.


RE: Twój e-pit. - rachman - 11-03-2019 13:46

(11-03-2019 10:34)dawid327 napisał(a):  Pierwszego marca złożyłem pit w tym systemie e-pit i wyszło że mam trochę ponad 200 zł nadpłaty dzisiaj mija 11 dni od złożenia deklaracji a kasy na koncie jak nie było tak nie ma. Ciekawe ile jeszcze będę czekać. Miał ktoś podobną sytuację z nadpłatą ? Jeśli tak to dajcie znać po ilu dniach otrzymaliście zwrot na konto.

Do 45 dni otrzymasz zwrot składając deklarację przez Twój e-pit. W innych przypadkach nie pamiętam ale chyba do 3 miesięcy był termin.
11 dni i już byś chciał... chyba pierwszy raz się rozliczasz? Wink


RE: Twój e-pit. - dawid327 - 11-03-2019 13:57

Właśnie nie pierwszy raz Lol ale ale pamiętam jak kilka lat temu miałem nadpłatę to coś koło tygodnia czasu i już miałem kasę na koncie ale to byłem osobiście jakieś papiery w US składać a teraz przez ten cały e-pit pierwszy raz składałem dlatego pytam Smile . Skoro mówisz że mają 45 dni to pewnie dostanę kasę 44 dnia Big Grin


RE: Twój e-pit. - Bazyl - 11-03-2019 14:45

45 dni - dla deklaracji składanych elektronicznie, po 15.02.2019 r,
3 miesiące - dla deklaracji składanych w innych formach.

Dokladnie tak jak piszą poprzednicy. Ja osobiscie dostałem po 12 dniach przelew na konto Wink