Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! (/Temat-UWAGA-vamph2018-to-oszust-UWAGA-160556)



UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - FeelTheKick - 13-01-2019 13:27

vamph2018 To oszust jakich mało.
Wczoraj robiłem z nim transakcje. Miałem przelać mu na Paypal 26$ a on mi równowartość tej kwoty tylko że w BTC.

Do dziś Bitcoinów nie mam vamph2018 nie odpowiada na sms-y czy wiadomości na PW.

Podobno ma problem z odzyskaniem maila na którego rejestrował sie na BitBay ale na 100% to jedno wielkie kłamstwo.

Ostrzegam Was drodzy użytkownicy: nie róbcie z nim interesów!

Mam nadzieję że nie oszukał więcej osób i tylko ja jestem jego ofiarą.

P.S. mam jego adres mailowy na Paypal oraz numer telefonu z którego pisał, znam też jego Paypalowe dane: imię i nazwisko czy mając to wszystko można go "wytropić" ?


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - PremAccHack - 13-01-2019 13:30

Można i nie można. Wiadomo jak jest 26$ to nie jest nie wiadomo jaka kwota. Problem pojawia się w płatności BTC która poniekąd jest anonimowa. Także Milicja wątpię że coś zrobi. Co do danych paypal itd mogą być fake. Po telefonie pewnie mogą dojść do niego o ile jest zarejestrowany, a nie kupiony na słupa.

Podsumowując jak Ci się chce iść na policje i wytłumaczyć im wszystko to może coś zdziałają. Ale z doświadczenia wiem że to oleją i do Ciebie bardziej się przyczepią niż do oszusta. BTC, PayPal i te sprawy to dla nich czarna magia. Telefon, konto paypal przy takich kwotach wątpię żeby ruszyli tyłek.


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - FeelTheKick - 13-01-2019 14:07

(13-01-2019 13:30)PremAccHack napisał(a):  Można i nie można. Wiadomo jak jest 26$ to nie jest nie wiadomo jaka kwota. Problem pojawia się w płatności BTC która poniekąd jest anonimowa. Także Milicja wątpię że coś zrobi. Co do danych paypal itd mogą być fake. Po telefonie pewnie mogą dojść do niego o ile jest zarejestrowany, a nie kupiony na słupa.

Podsumowując jak Ci się chce iść na policje i wytłumaczyć im wszystko to może coś zdziałają. Ale z doświadczenia wiem że to oleją i do Ciebie bardziej się przyczepią niż do oszusta. BTC, PayPal i te sprawy to dla nich czarna magia. Telefon, konto paypal przy takich kwotach wątpię żeby ruszyli tyłek.

Nie zaszkodzi spróbować z tą policją, tym bardziej że mam tam wujaszka Smile
Chciałbym utrzeć nosa temu cwaniaczkowi. Jak ktoś ma jakieś pomysły to priw.
A tym czasem chciałbym aby jakiś moderator zajął się tym delikwentem.


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - rachman - 13-01-2019 14:15

Oszustwo nie ma dolnej granicy kwoty by się nim zajmować. Jak nie odpuścisz i masz informacje zebrane to mają obowiązek przyjąć zgłoszenie.


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - Ropsont - 13-01-2019 14:18

Sporo tu na forum było takich spraw, niestety chyba żadnej nie widziałem do końca doprowadzonej. Smutny fakt jest taki - internet zapewnia wielkie możliwości oszustwa. Wątpię, że za taką kwotę cokolwiek odzyskasz. Ludzie, którzy oszukują zazwyczaj są zorganizowani. Myślę, że trzeba jeszcze wielu lat by doprowadzić do zamykania większej ilości takich spraw ale to niesie kolejny problem - inwigilację. Oczywiście życzę powodzenia w odzyskaniu pieniędzy. Największy problem świata jest taki, że z jednej strony chcemy anonimowości (BTC), a z drugiej mamy "tych złych", którzy anonimowość wykorzystają do oszukiwania innych. Na to chyba nie ma złotego środka i nie będzie. Jedyna opcja to EDUKACJA. Ciągłe i nieustanne ostrzeganie o możliwie jak największym zabezpieczaniu swoich środków podczas transakcji z anonimowymi osobami.


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - Hybrid1990 - 13-01-2019 14:23

@[vamph2018] masz coś do napisania w tej sprawie ?


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - rachman - 13-01-2019 15:18

@Ropsont ale on nie wysłał mu BTC... Na paypal kasa poszła a btc nie dotarło...
Nawet gdyby inwigilować btc lub gdyby był jak konto do namierzenia to nic nie wysłano więc po btc nie dojdzie niczego. Tu po paypal tylko sprawdzić można i po danych osobowych i tel jeśli nie na słupa są.


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - Ropsont - 13-01-2019 15:22

Tak zrozumiałem, o BTC wspomniałem tak poza tematem bo on się kojarzy z anonimowością. Jeśli zaś chodzi o sprawę, to właśnie miałem na myśli to co mówisz - mogą być na słupa.


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - rachman - 13-01-2019 15:46

Na słupa czy nie warto zgłaszać. Mało kogo się uda ale poczucie bezkarności i tak się zmniejszy przynajmniej u nowicjuszy oszustów którzy na forum stają się coraz bardziej bezczelni Undecided


RE: UWAGA! vamph2018 to oszust UWAGA! - Hybrid1990 - 20-01-2019 20:18

vamph2018 - ostatnia wizyta: 12-01-2019 18:00
Brak logowania/odpowiedzi od ponad tygodnia, zbanowany.