Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nowy komputer kilka pytan - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Pokój Gracza (/Forum-Pokoj-Gracza-108)
+---- Dział: PC (/Forum-PC-142)
+---- Wątek: Nowy komputer kilka pytan (/Temat-Nowy-komputer-kilka-pytan-160550)

Strony: 1 2


Nowy komputer kilka pytan - kukiz87 - 12-01-2019 22:51

Witam dzis sprawilłem sobie nowego kompa i mam pytanie co myslicie o takim zestawie

i5 4440 4x 3.1ghz
gtx 660 2gb vram
8gb ram

Czy ten zestaw pociągnie nowe gry chociaż by na low?

Miałem starego lampka i teraz odpaliłem sobie fortnite i jest kolosalna róznica , fortnite na med/high detalach wygląda fajnie i działa też jak najbardziej płynnie. Czy ten zestaw ma szanse pociągnąć streama z fortnite lub cs go ?

i czy wy na waszych komputerach korzystacie z rozdziałki 1920 ? z lapka przeniosłem sie z 1366 gdzie wszystko było ogromne, ikonki i strony a teraz jest wszystko takie malutkie , bardzo ciężko się przyzwyczaić.


RE: Nowy komputer kilka pytan - Captain - 12-01-2019 23:09

Prawy przycisk myszy - Personalizuj - Ustawienia ekranu i tam gdzieś masz opcje zwiększenia rozmiaru ikon i innych rzeczy. Zwiększ do 150%, wtedy będzie normalnej wielkości.
Znam ten problem bo kiedyś też sie przesiadałem z rozdzielczości 1366 na 1920.

Zdarza się w niektórych grach, że to ustawienie powoduje problemy po włączeniu gry intefejs jest malutki albo poprzesuwany i nie da się ta nic normalnie robić więc wtedy musisz przywracać na czas grania rozmiar ikon do 100%.
Ale to tylko w niektórych grach taki problem jest. W Fortnite chyba nie ma.


RE: Nowy komputer kilka pytan - kangurek - 12-01-2019 23:16

Nowe gry ? Na LOW myślę że tak.
Chociaż szału nie ma. Jeżeli to stacjonarny to coś tam możesz z czasem modyfikować.
Teraz 16 gb to raczej standard. Procesor w miarę ok. Grafika słaba jak na obecne standardy.
Zakładam że nie przepłaciłeś.
Ikony >> Praw myszy >> Widok >> zmieniasz wielkość
Tak było do Win 8.1. Pewnie masz 10 a tego nie znam.


RE: Nowy komputer kilka pytan - transformice100 - 12-01-2019 23:22

Składałeś go sam czy kupiłeś już gotowy zestaw w jakimś sklepie komputerowym? I za jaką cenę przede wszystkim.

Co do samego zestawu, patrząc na pojedyńcze ceny każdego komponentu na morele. Według mojej opinii dałoby radę lepiej to spasować, kupowanie Intela przy takich cenach w porównaniu do procesorów AMD to marny deal. Sama karta za kwotę 839 złotych też do najlepszego wyboru nie należy... Pomimo 192 bitowej szynie danych to leży sama ilość pamięci RAM i jej taktowanie. Lepszym wyborem byłby po prostu jakiś GeForce np. 1050 Ti Gaming, albo coś z Radeona. Osobiście mam Gigabyte Radeon RX 570 GAMING w wersji 8 GB i jestem z niej bardzo zadowolony. I uprzedzam śmieszków... Nie robię jajecznicy Huh
RAM jeżeli nie będziesz grał w bardziej wymagające tytuły to spokojnie Ci wystarczy Smile

Czy pociągnie nowe gry? Ciężko powiedzieć... zależy co masz na myśli. Pograć na pewno pograsz, ale w to na jakich detalach i w ilu klatkach to już tylko i wyłącznie zależy od wymagać. Fortnite sam w sobie do najbardziej wydajnych nie należy. To samo w cs:go, który bazuje głównie na procesorze.

Rozdziałka 1920x1080 to jak najbardziej dobry wybór. Jest przyjemna dla oka a przesiadka z laptopa to tylko kwestia przyzwyczajenia Smile Full HD to ogólnie najbardziej popularny stosowany standard. Chyba, że chodzi o rozdziałkę w grach i stawania się "prosem".

Znawcą wielkim komputerów nie jestem, więc jeżeli komuś by nie odpowiadało coś co napisałem to proszę pisać, albo podejść z dystansem Huh


RE: Nowy komputer kilka pytan - kangurek - 12-01-2019 23:28

@transformice100 skąd ta cena za tą kartę ?
Sprawdziłeś pierwszy link w google na morelach. Zobacz na aledrogo.


RE: Nowy komputer kilka pytan - transformice100 - 12-01-2019 23:31

Karty i aledrogo. I to jeszcze używki :/

Może one pod koparki się nie nadają, ale jak Ci się nie rozleci po kilku miechach to gratuluję Big Grin


RE: Nowy komputer kilka pytan - kangurek - 12-01-2019 23:34

@transformice100 przesadzasz. Wszystkie swoje karty kupowałem na w/w i oprócz zmiany chłodzenia nigdy nic złego się nie działo. I nie koniecznie używki. Zobacz na ceny nowych.
Jak napisałem zmieniałem chłodzenie głównie na pasywne, bo nie miałem ochoty słuchać suszarki. Kwesta gustu. I nie wiem jak to wygląda w obecnych kartach.


RE: Nowy komputer kilka pytan - transformice100 - 12-01-2019 23:38

Patrze na te ceny nowych i no nie widzę z dokładnie taką ilością RAM Smile Są słabsze stąd ta różnica w cenie.

Założyłem, że skoro sprezentował sobie nowy komputer to zrobił to na nowych podzespołach.
I należy się pewne sprostowanie. Nie każda używka musi być zła, ale większość z nich jest po prostu tak zajechana, że osoba, która na tym się bardziej nie zna po prostu więcej w nią włoży niż jest ona warta Smile


RE: Nowy komputer kilka pytan - kangurek - 12-01-2019 23:43

@transformice100 są Smile ale to nieważne. IMO jak dał nieduże pieniądze to posłuży. Jak zapłacił po kosztach morele to oj ból.
Tak uważam.


RE: Nowy komputer kilka pytan - karoltevez92 - 12-01-2019 23:44

a zasilacz to jaki ? akyga czy banditpower ?