Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak przejac expirke? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Jak przejac expirke? (/Temat-Jak-przejac-expirke-160540)



Jak przejac expirke? - Juniorek - 12-01-2019 13:30

Witam, mam maly zgryz z przejeciem domeny. Znalazlem fajna domene ktora pojawila sie w deleteddomains ma 60 zewnetrznych domen linkujacych do niej i okolo 3k backlinków, jest to Polska domena i wyszlo na to ze zostala usunieta. No wiec wlazlem na moje konto i dalem opcje dodaj domene oczywiscie znalazlo ją bez problemu i dalem zarejestruj ale wisi to od dwoch dni, tak wiec w czym problem ze nie moge jej zarejestrowac na mnie ktos moze mnie oswiecic?


RE: Jak przejac expirke? - adamcio99922 - 12-01-2019 14:02

Widocznie nie tylko Ty się nią zainteresowałeś, ale to zależy również od tego u kogo ja rejestrowałeś Jerk2

W aftermarket chcąc taka przejąć wystarczy, że ktoś już złożył dyspozycje przejęcia wcześniej i masz licytację.


RE: Jak przejac expirke? - Juniorek - 12-01-2019 14:30

A gdzie mozna sprawdzic takie informacje?


RE: Jak przejac expirke? - Kamwil - 20-05-2019 21:30

Spróbuj na AM jeśli jest wolna opcja to da się założyć.


RE: Jak przejac expirke? - cannot - 31-07-2019 12:00

Pewnie sprawa już rozwiązana ale może komuś się przyda.
Najpierw sprawdzasz whois domeny.
Jeżeli wygasa dodajesz ją do przechwycenia.
Jeżeli wygasa i ma opcję - zapomnij o niej aczkolwiek możesz dodać ją do przechwycenia (właściciel opcji może wystawić aukcję domeny i ci co dodali ją do przechwycenia będą licytować)
Jeżeli domena jeszcze nie wygasa możesz założyć na nią opcje - jak wygaśnie jest twoja.
Często domeny które wygasły a nie zostały dodane do przechwycenia są rezerwowane masowo przez firmy, które próbują takie domeny sprzedać. Jak rezerwacja wygaśnie puszczają je wolno.

Mam nadzieję, że pomogłem Wink


RE: Jak przejac expirke? - ictoicto - 23-11-2020 15:10

Odkąd cannot napisał posta wiele się zmieniło. Ostatnia część wypowiedzi jest nieaktualna, gdyż nie ma już możliwości rezerwacji domen .pl. Dokładnie od 8 stycznia NASK zablokował taką możliwość.

Poza tym jeżeli się nie mylę AfterMarket.pl ma sporo własnych opcji, więc warto dodawać do przechwycenia domeny z opcją. Może to będzie właśnie tak, której właścicielem jest AfterMarket.pl.

I na koniec - nie raz miała miejsce sytuacja, że właściciel opcji po realizacji nie zarejestrował jej i została przechwycona po 14 dniach. To kolejny argument, by domeny z opcją też dodać do przechwycenia.