Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
problem z zapisem bitmapy c++ - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: problem z zapisem bitmapy c++ (/Temat-problem-z-zapisem-bitmapy-c-160332)



problem z zapisem bitmapy c++ - mordimer12 - 31-12-2018 00:11

Cześć, mam pewnie dość łatwy problem ale dla mnie (początkującego) niezbyt. Otóż mam do czynienia z bitmapą którą muszę wczytać, porobić jakieś zmiany i zapisać z powrotem do pliku. Wczytałem ją (nagłówki etc wszystko) następnie wczytałem piksele do tablicy pikseli, gdzie wyzerowałem wartości R oraz B czyli wyglądała w stylu
R: 0, G: 153 B: 0
Następnie tą zmianę chcę zapisać z powrotem do pliku, używam do tego pętli:
Kod:
for(int j=0; j<Picture.biWidth*3; j++)
        {
        fseek(plik, 54, SEEK_SET);
        fwrite(data, row_padded, 1, plik);
        }
gdzie row_padded, jest to ((Szerokość mojego obrazka)*3 + 3) & (~3)
Przetestowałem to zerując wszystkie wartości do 0, dzięki czemu uzyskałem obrazek cały czarny, lecz po wczytaniu go z powrotem do programu i przeczytaniu wartości RGB uzyskałem te same, bez zmian wartości co przedtem, mimo, że obrazek cały czarny. Gdzie jest mój błąd?