Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przejście z Windows 8 na 8.1 - niemożność wyłączenia laptopa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Przejście z Windows 8 na 8.1 - niemożność wyłączenia laptopa (/Temat-Przejscie-z-Windows-8-na-8-1-niemoznosc-wylaczenia-laptopa-160323)



Przejście z Windows 8 na 8.1 - niemożność wyłączenia laptopa - rachman - 30-12-2018 16:09

Laptop Lenovo G580 - od nowości zainstalowany był Windows 8, ale zainstalowałem po zmianie dysku Windows 8.1. Wszystko gra ale sprzęt nie wyłącza się "do końca"...
Wszystko gaśnie po wyłączeniu, ale słychać że wentylatorek chodzi.

Czytałem różne wyjaśnienia problemu na tym i różnych innych laptopach ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Nie chodzi o hibernację, najprędzej jakiś sterownik konflikt powoduje bo nie współgra z Win 8.1.
Jakieś sugestie jak dojść o co kaman?


RE: Przejście z Windows 8 na 8.1 - niemożność wyłączenia laptopa - DDK - 30-12-2018 16:41

Panel Sterowania -> Opcje Zasilania -> Ustawienia systemowe
Na dole wyłącz opcję szybkiego uruchamiania

Jak nie pomoże to spróbuj aktualizację BIOS zrobić - z tym ostrożnie. Zagwarantuj laptopowi przynajmniej 80% naładowania oraz podłączenie do stałego zasilania.


RE: Przejście z Windows 8 na 8.1 - niemożność wyłączenia laptopa - rachman - 30-12-2018 17:00

Opcji szybkiego uruchamiania nie ma w ogóle widocznej. Wyłączyłem ją a potem zmieniałem różne opcje bo zmieniłem dysk na SSD więc były zbędne. Przeniosłem m.in. też plik wymiany i inne rzeczy niepotrzebnie zapisujące dysk na kartę SD i wtedy jakoś ta opcja szybkiego uruch. też znikła. Myślę że może sterowniki albo faktycznie bios może spróbuję...