Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Crowdfunding nieruchomości - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Crowdfunding nieruchomości (/Temat-Crowdfunding-nieruchomosci-160317)Crowdfunding nieruchomości - estero123 - 29-12-2018 23:40

Cześć!
Słyszał ktoś z Was o czymś takim jak crowdfunding nieruchomości? Przewinęło mi się to pojęcie podczas szukania różnych opcji do inwestycji i szukam kogoś, kto brał w tym udział lub zna temat głębiej niż ja po jednym filmie znalezionym na yt Big Grin


RE: Crowdfunding nieruchomości - kaskader - 01-01-2019 11:59

Ma być w firmie Rockwall Investments trzeci plan Estate właśnie polegający na kupowaniu udziałów w nieruchomościach narazie kwestia biurokracji jeszcze.


RE: Crowdfunding nieruchomości - KarolKacz - 20-01-2019 22:21

Temat świeży w Polsce ale obiecujący. Poczytaj sobie o Mzuri CFI, oni zakończyli już kilka takich projektów, z bardzo dobrym zyskiem, wyższym niż oczekiwano i są kolejne rundy. W sensie kontynuacje projektów, które zakończyły się bardzo dobrym wynikiem (zwłaszcza projekt kamienicy w Łodzi). Na YT mają bardzo wiele materiałów o swoich projektach, bardzo transperentnie przedstawiają swoje spółki i sposób działania. Próg wejścia to 10 tyś. Sam rozważam ale na razie "badam" temat, podobnie jak Ty.


RE: Crowdfunding nieruchomości - itmaster - 24-07-2019 16:46

Tematem się trochę interesuje, tak jak crowdfundingiem udziałowym (który planuje opisać w tym dziale, bo chyba o nim za wiele nie było)

Podstawa to jak wspomniał KarolKacz to Mzuri CFI, za jego pomocą można inwestować w nieruchomości, a konkretniej w udziały spółek z o.o., które inwestują w konkretne nieruchomości. Np. kupują starą kamienicę, remontują i sprzedają mieszkania albo budują nowy blok i sprzedają/wynajmują nieruchomości. Zysk jest dzielony wśród wszystkich udziałowców proporcjonalnie posiadanych udziałów. Z reguły jest to stopa zwrotu 5-20% rocznie. Z tym że minusem jest to, że minimalna kwota wejścia to 50k zł i fizyczna jada do notariusza, aby nabyć udziały.

Ale w najbliższym czasie ma wystartować ciekawa platforma TAON PROPERTY, dzięki której będziemy mogli w podobny sposób inwestować w nieruchomości (a najpewniej w spółki akcyjne, które je będą nabywać i obsługiwać) z tym że będzie mniejszy próg wejścia. Prawdopodobnie już od kilkudziesięciu złotych za akcje.

Śledzę temat, więc jak będzie zainteresowanie mogę założyć temat.


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.