Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Streamowanie gier - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Streamowanie gier (/Temat-Streamowanie-gier-160169)

Strony: 1 2


Streamowanie gier - Soplica - 20-12-2018 20:52

Witam, chciałbym dzisiaj poruszyć temat streamingu. Nie chodzi tutaj o patostreamy bo tutaj wiadomo, że można mieć nawet parę tysięcy dniówki biorąc pod uwagę takich streamerów jak rafonix, dmagical czy mahonek. Od dobrych kilku miesięcy przyglądam się mniejszym streamerom streamujących gry tak do 500 widzów i naprawdę na tym też idzie zarobić. Wiadomo początki są bardzo ciężkie, gdyż trzeba dużo serca włożyć w kanał i zebrać pierwszą wąską widownię.

Co sądzicie o takim typie zarabiania. Szczególnei chodzi mi tutaj o darowizny od widzów.


RE: Streamowanie gier - Dante_/ - 20-12-2018 21:13

Jeżeli chodzi o streamowanie na YouTube to wysokość zarobków zależy wyłącznie od widzów, czasami streamer z 20 widzami potrafi zarobić ładne sumy z donate'ów, a czasami streamer z 400 widzami będzie miał gorsze wyniki od tego z 20 widzami. A jeżeli chodzi o twitch to donate wyglądają tak samo, ale według mnie o wiele więcej ludzi donate'uje na YouTube, na twitch'u możesz także zarabiać na puszczaniu reklam, ale jeżeli stream jest na Polskę to stawki za reklamy w grudniu i styczniu czasami są nawet 3x lepsze.


RE: Streamowanie gier - Hoolig4n - 20-12-2018 22:30

Fajna sprawa, sam myślałem, żeby puścić stream z jakiejś gry. Popatrz sobie na tych malutkich streamerów na twitchu chociażby. Streamują z LoL'a, mają z 200 widzów na streamie i wyciągają takie dniówki z donejtów, że głowa mała Big Grin Tymbardziej jak mają mikrofon i jakiś tam kontakt z widzami. Widzowie wtedy często wysyłają właśnie donejty, żeby nie przeoczyć ich pytania na czacie


RE: Streamowanie gier - Soplica - 21-12-2018 00:38

(20-12-2018 21:13)Dante_/ napisał(a):  Jeżeli chodzi o streamowanie na YouTube to wysokość zarobków zależy wyłącznie od widzów, czasami streamer z 20 widzami potrafi zarobić ładne sumy z donate'ów, a czasami streamer z 400 widzami będzie miał gorsze wyniki od tego z 20 widzami. A jeżeli chodzi o twitch to donate wyglądają tak samo, ale według mnie o wiele więcej ludzi donate'uje na YouTube, na twitch'u możesz także zarabiać na puszczaniu reklam, ale jeżeli stream jest na Polskę to stawki za reklamy w grudniu i styczniu czasami są nawet 3x lepsze.

Też zauważyłem, że ludzie chętniej donejtują na youtube. Nie wiem z czego to wynika. Na twitchu trzeba mieć sporo widzów, żeby się z tego utrzymać. A na youtube youtuber z widownią opiewającą na 100 widzów wyciąga niezłe sumy. Myślę, że jednak chodzi tutaj o popularność platformy.


RE: Streamowanie gier - azzaz - 21-12-2018 12:26

Z donatami jeszcze jest tak, że warto samemu na początek puścić sobie fake donata, albo dwa z różnych kont. Jak ludzie zauważą, że już ktoś rzuca sami zaczynają robić to dużo chętniej.


RE: Streamowanie gier - twardy - 21-12-2018 12:29

Widzisz tylko tych, ktorym sie udalo. A gdzie Ci, ktorzy nakupowali sprzetu za kilkanascie tysiecy i maja 5 wiedzow jak dobrze pojdzie?


RE: Streamowanie gier - Dante_/ - 21-12-2018 12:34

(21-12-2018 12:29)twardy napisał(a):  Widzisz tylko tych, ktorym sie udalo. A gdzie Ci, ktorzy nakupowali sprzetu za kilkanascie tysiecy i maja 5 wiedzow jak dobrze pojdzie?

To jest prawda, ludzie nie będą oglądać kogoś od tak, trzeba jakoś przekonać ich do siebie, np. poprzez stream'owanie nowych gier/serwerów do gier, charakterem albo po prostu umiejętnościami w grach FPS/MOBA/BattleRoyale. Osobiście nie chciałoby mi się oglądać kogoś kto jest słaby w gry online i wyzywa innych, gdy przegra.


RE: Streamowanie gier - Assasinoo - 21-12-2018 12:49

(21-12-2018 12:29)twardy napisał(a):  Widzisz tylko tych, ktorym sie udalo. A gdzie Ci, ktorzy nakupowali sprzetu za kilkanascie tysiecy i maja 5 wiedzow jak dobrze pojdzie?

Ogólnie racja, ale z tymi xx k trochę przesada, bo najczęściej z rozwojem kanału kupujesz lepszy mikrofon, kamerę i resztę sprzętu, jak ktoś kupuje zabawki za 15k w momencie jak ma 3 suby to trochę lipa :/ Trzeba mieć gadane, bo nikt nie będzie oglądał nudziarza, no i trzeba się nastawić, że rozwinięcie kanału może zająć przynajmniej kilka miesięcy, do tego czasu będą wpadać grosze (oczywiście może wpadać od pierwszego dnia, ale raczej tak nie będzie).


RE: Streamowanie gier - twardy - 21-12-2018 12:58

A znalem i takich ludzi co wlasnie wydali te kilkanascie tysiecy (tak przynajmniej mowili, paragonow nie widzialem) i streamowali jakies niszowe gry, do tego grali healerami w grach MMO (te emocje!) no i koniec koncem tylko frustracja i depresja Jerk2

Tak w ogole mala widownia malej widowni nierowna. Wystarczy sprechac troche po angielsku i mowimy juz o zupelnie innych zarobkach.

Polecam spojrzec na kanaly LotharHS (glownie fortnite) czy RaizQT, ktory gra w path of exile.

No chyba, ze chcesz matke bic na streamie to wtedy spoko, moze Ci nawet wlasny tag na wykopie zaloza Jerk


RE: Streamowanie gier - azzaz - 21-12-2018 13:08

Oczywiście racja, że większości się nie udaje, ale mi się wydaje, że ludzie z for takich jak to mają jednak pewną przewagę na starcie. Większość ludzi nie zna się na promocji w social mediach(F/UF jak w insta, spam po grupkach na fb), po forach, spamie typowym, pozycjonowaniu, do tego reklamy płatne adwords, fb ads, twitter ads, płatne subkrypcje boostowanie kanału fake komentarzami, lickami subami etc. Większość ludzi niczego z tego nie robi i liczy na to, że kanał ,,sam się wybije" Myślę, że jak content jest dobry i filmiki się podobają(bo to akurat warunek konieczny) to raczej wykorzystując wszystkie znane metody promocji do innych rzeczy tupu suby czy afiliacje tylko, że na własny kanał powinno się mieć dużą przewagę.