Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dropshiping nastawiony na USA, jak to rozliczyć? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dropshiping nastawiony na USA, jak to rozliczyć? (/Temat-Dropshiping-nastawiony-na-USA-jak-to-rozliczyc-160043)



Dropshiping nastawiony na USA, jak to rozliczyć? - peter.a - 14-12-2018 19:14

Cześć,

Mam pytanie do znawców tematu. Planuje założenie sklepu na platformie Shopify. Interesuje mnie dropshiping rzeczy z Aliexpress. Chciałbym sprawdzić czy faktycznie można coś na tym zarobić. Chciałbym, aby paczki były wysyłane do Stanów.

Zastanawiam się tylko nad kwestią rozliczeń podatkowych. Mam kilka konkretnych pytań:

Czy na początek jeśli przychody nie przekroczą jakieś określonej kwoty to czy muszę od razu zakładać DG?

Czy komukolwiek będę musiał wystawiać faktury, albo jakieś inne dokumenty zakupu? W jaki sposób do tego podejść?

Na koniec rzecz, która głównie mnie nurtuje - oczywiście wiadomo, że w polskim US muszę opłacić podatek z tyt. tych transakcji i zarobków (na razie nie wiem w jaki sposób, ale to już się dowiem u jakiej księgowej Wink ). Pytanie co z systemem podatkowym w stanach?

Jakby nie patrzeć mój sklep będzie obsługiwał transakcje, których efektem jest dostarczane przedmiotów do klientów w USA. Sam sklep również będzie postawiony na platformie amerykańskiej. Czy za takie transakcje trzeba też płacić jakiś podatek w stanach? Czy ktoś miał styczność z tym tematem?

Pozdrawiam
Piotr


RE: Dropshiping nastawiony na USA, jak to rozliczyć? - rachman - 14-12-2018 23:40

Cytat:Czy na początek jeśli przychody nie przekroczą jakieś określonej kwoty to czy muszę od razu zakładać DG?
Od jakiegoś czasu jest coś takiego jak "Działalność nierejestrowana" - poczytaj, w googlu jest sporo info ładnie i dość prosto wyjaśnione Smile


RE: Dropshiping nastawiony na USA, jak to rozliczyć? - peter.a - 15-12-2018 09:28

Właśnie ostatnio o tym coś słyszałem. Tylko co z drugą częścią posta. Bo jeśli mam obowiązek wystawiania faktur i ew. w tym modelu mam jakieś obowiązki podatkowe wobec USA to jak to ogarnąć bez zakładania firmy. Smile Wolę to dokładnie zbadać na początku, żeby uniknąć ew. problemów w przyszłości za parę transakcji.

Proszę o pomoc jeśli ktoś ogarnia temat bo powiem szczerze w Polskim internecie jest b. mało dostępnych informacji (szczególnie w kontekście Shopify). Na pewno jest to możliwe bo na YT widziałem, żę na Shopify handlują ludzie z całego świata. Pytanie tylko jak to ogarnąć od tej podatkowo/prawnej najgorszej dla mnie, strony. Smile

Pozdrawiam
Piotr


RE: Dropshiping nastawiony na USA, jak to rozliczyć? - rachman - 15-12-2018 22:59

Nie odpowiedziałem na drugą część bo nie wiem - nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Coś kojarzę że zależy co sprzedaje się, w jakiej ilości (czy raczej od obrotu to zależało) wtedy VAT, faktury itd. no a jeśli to obowiązkowe by się okazało u Ciebie to bez rejestracji raczej nie obejdzie się... tylko że znów nie znam tego serwisu i nie wiem na jakiej podstawie w ogóle współpraca jest zawierana itd itd.
W guglu wpisz hasła coś w rodzaju "kiedy trzeba wystawiać fakturę", "czy obowiązuje mnie VAT" itp. myślę ze trafisz jakiś konkretny artykuł. Czasami trafiałem dobre ale niewiele pamiętam bo mnie to nie tyczy więc czytałem po łebkach Wink
Jakbym miał czas to bym popatrzył ale w pn z rańca wyjeżdżam i tylko z doskoku siadam na komp. Jeśli za parę dni nikt nie pomoże to spróbuję coś znaleźć tylko mnie oznacz za jakiś czas jakbym zapomniał może coś wyskrobiemy Wink


RE: Dropshiping nastawiony na USA, jak to rozliczyć? - peter.a - 16-12-2018 10:03

Dzięki za info. W wolnej chwili poszukam jeszcze informacji. Wydaje mi się jednak, że mogę nic nie znaleźć bo już trochę szukałem i był nawet na tym forum wątek odnośnie tej platformy, ale te kwestie podatkowe nie zostały wyjaśnione. Może poszukam jeszcze gdzieś na zagranicznych forach, ale w sumie co Państwo to zasady. Hmm.. może po prostu jakaś księgowa ogarnięta by wiedziała jak coś takiego rozliczać, ale wydaje mi się że może też nie mieć pojęcia co to Shopify Big Grin W każdym razie zależy mi na tym, żeby to jakoś ogarnąć i jak dojdę do rozwiązania to podzielę się tutaj informacją. Smile

https://oferia.pl/zlecenie/item1784204-zlece-prowadzenie-ksiegowosci-dropshipping-z-chin

Coś takiego znalazłem. Chyba po prostu otworzę działalność i zgłoszę się do jakiejś firmy po poradę. Będzie prościej. Wink