Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów (/Temat-Linkowanie-wewnetrzne-a-zewnetrzne-rozlozenie-anchorow-160006)



Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - azzaz - 12-12-2018 12:45

Cześć mam teraz jedną zagwozdkę dotyczącą SEO. Chodzi tutaj o poprawne linkowanie wewnętrzne na stronie. Powiedzmy, że robię następującą rzecz. Piszę artykuł i wrzucam do niego link wewnętrzny do podstrony, którą pozycjonuję. Link wrzucam z anchorem na słowa kluczowe. Potem wrzucam kolejny artykuł i kolejny. Przy takim linkowaniu ważne jest rozłożenie anchorów i żeby np. raz wewnętrznie linkować exact match, a raz naked url? Kolejna sprawa powiązana z pierwszą to czy rozłożenie anchorów w linkach wewnętrznych i zewnętrznych powinny być takie same czyli jak mam np. 40% exact match to linkować z zachowaniem łącznym tego procentu wewnętrznie i z zewnątrz czy to dwie niezależne od siebie rzeczy(linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne)? Na koniec jeszcze jak często można linkować do jednej podstrony przy nowych artykułach. Czy jak będę linkował co nowy artykuł do tej samej strony to będzie przesada i lepiej np. co dwa artykuły? Pytam bo już jakiś czas temu pozycja strony mi trochę spadła i nie jestem pewien czy to właśnie złe linkowanie wewnętrzne za to nie odpowiada.


Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - bubu93 - 12-12-2018 17:15

Linkowanie zewnętrzne i wewnętrzne analizuje osobno.

W wewnętrznym używam najczęściej exactow z miejsca gdzie wspominam o linkowanej rzeczy naturalnie. Jeżeli mowa o linkowaniu z treści.

Ważne są też dobre exacty w strukturze linkowania strony czyli w menu.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - azzaz - 12-12-2018 20:05

Oki, a jak to jest z ilością takich linków w artykułach? Mam na stronie zakładkę z artykułami i przybrała ona formę typowego bloga. Regularnie pojawiają się tam nowe artykuły. Wstawiac do każdego z nich np. 3 linki do 3 stron na 3 frazy jakie pozycjonuję gdzieś w środku tekstu czy lepiej ostrożnie do tego podchodzić, żeby nie linkować jednak w każdym nowym wpisie wewnętrznie na te same frazy i np. raz linkować jedno raz drugie raz trzecie, albo tylko co drugi artykuł linkować etc. ?


Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - bubu93 - 12-12-2018 20:47

Jeśli obracasz się w jednej tematyce to siłą rzeczy część wpisów będzie zawierać w sobie frazy dotyczące innych.

Ja staram się linkować w każdym artykule. Część wpisów może prowadzić poprzez linki do innych wpisów. Kolejna część wpisów do stron z frazami pozycjonowanymi. Możesz też z jednego wpisu linkować i do fraz pozycjonowanych i do innych artykułów.

Raczej nie daję więcej niż 3 linki/artykuł

Staraj się unikać schematów.

Co do linkowania z zewnętrz to najlepiej pozyskiwać linki ze stron które już wysoko rankują na określoną frazę.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - azzaz - 12-12-2018 22:31

Oki to tak będę robił. W sumie teraz dopiero zdałem sobie sprawę, że u mnie te linki były właśnie dosyć schematyczne i bardzo podobne do siebie w sensie używane w podobnym kontekście i podobne słowa były obok zazwyczaj. Dzięki za odpowiedź.


RE: Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - rachman - 14-12-2018 16:45

Schematów raczej unikaj. Boty są coraz sprawniejsze a testy nad sztuczną inteligencją wskazują że za jakiś czas boty będą jeszcze bardziej sprawne. Już teraz jeśli stronę tworzysz na dłużej warto unikać szablonowego podejścia. Np. na jednej stronie zrób 1 link a na innej 3, nie ciągle np. 2. Puść od święta artykuł bez linku. Google coraz bardziej zmierza by wyniki były "naturalne". Także pewne urozmaicenie w ramach oczywiście tego co robisz jest wskazane na przyszłość Wink


RE: Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - azzaz - 19-12-2018 11:44

Oki dzięki Wink Napisałem parę tekstów i zaczynam wrzucać właśnie zupełnie inaczej niż robiłem to do tej pory. Do podobnych wniosków właśnie z tym unikaniem schematów i różnorodnym linkowaniem zacząłem docierać, a teraz jeszcze dodatkowo na forum mam potwierdzenie tego. Nie wiem czemu dopiero teraz zauważyłem odp, a nie wczoraj w nocy jak siedziałem na forum, ale dzięki Big Grin


RE: Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - rachman - 19-12-2018 16:35

Spoko. Dąż do naturalności wtedy największe szanse na utrzymanie w serpach na dłużej bo co innego szybko a co innego stabilnie Wink


RE: Linkowanie wewnętrzne, a zewnętrzne + rozłożenie anchorów - azzaz - 19-12-2018 21:51

Oki tak postaram się robić. Dzięki za odpowiedź Wink