Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rybiarnia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Rybiarnia (/Temat-Rybiarnia-159973)



Rybiarnia - Wellan - 10-12-2018 22:44

Witam serdecznie.
Jestem nowym użytkownikiem forum i z racji tego też kilka słów o mnie.
Jestem 30 letnim gościem od 10 lat przebywający za granicą w Holandii. Poza poczuciem humoru na porządku dziennym cenię pomysłowość…


Chcę otworzyć rybiarnię na terenie Holandii, gdzie docelowo miały by zostać hodowane pstrągi, szczupaki, okonki…
Z racji tego, że są to niezwykle popularne, słodkowodne ryby także i w Polsce- liczę na międzynarodowy interes. Znam język holenderski, mam paru znajomych…
Co myślicie o mym pierwszym pomyśle?


RE: Rybiarnia - hosezbsk - 11-12-2018 08:00

Witam Smile A może czarne złoto ? Produkowanym kawiorem w polsce zachwycają się już m.in. Niemcy, Szkocji, Kanadyjczycy i mieszkańcy Emiratów Arabskich. A Agencja Agence France Presse właśnie ogłosiła, że nasz czarny kawior może stać się równie cenioną marką, co wódka.


RE: Rybiarnia - Wellan - 11-12-2018 11:45

Hosezbsk nie wątpie, że to również dobra inwestycja, aczkolwiek z czasem. Pozdro.


RE: Rybiarnia - rachman - 14-12-2018 16:55

Hm a z kawiorem to czy tak łatwo do tych emiratów się wstrzeli? Myślę że na pewnych poziomach to już nie taniość czy nawet jakość się liczy ale raczej "dojścia" Wink Na przyszłość jak najbardziej temacik z kawiorem ale jednak wpierw to raczej bym zbudował markę. Ludzie z klasą/bogaci/nowobogaccy lubią raczej znane rzeczy a nie że pojawia się coś nowego to kupimy spróbować Wink

Rybki jak najbardziej fajny interes. Spożycie ryb się zwiększa, świadomość że to zdrowsze mięsko też, jakaś reklama a raczej wywiadzik z podkreśleniem pewnych cech w gazetach + ulotki w rejonach gdzie chcesz sprzedawać i nawet myślę mogłoby to wypalić. Lepsze takie coś niż panga z markietu Wink


RE: Rybiarnia - thomasward - 14-12-2018 17:17

Zgadzam się z przedmówcami, że smażalnie ryb czy też rybiarnie oferujące nieco zdrowsze rzeczy niż dorsz w panierce to dobry biznes, szczególnie w Holandii. Ale zanim się za to zabierzesz radzę zrobić duży research i zadać sobie wiele pytań. Najważniejsze:
- w jakiego konsumenta celujesz (zamożna klasa średnia, biedniejsza klasa średnia, osoby pracujące, studenci itd.)
- jaka jest optymalna lokalizacja dla twojego modelowego klienta docelowego
- jak wygląda konkurencja w mieście pod względem sprzedaży ryb
- jak wygląda segment restauracyjny/fast food w okolicy, w której zamierzasz otworzyć biznes
Tych pytań powinno być więcej. Z analiz powinno ci wyjść, czy to ma sens.


RE: Rybiarnia - Agik - 10-01-2019 09:30

Według mnie to ciekawy pomysł. Zgadzam się tutaj z Thomasward. Najpierw dokładnie zapoznaj się z okolicą, w której chcesz otworzyć rybiarnię. Zobacz, co ma ona do zaoferowania pod względem jedzenia. Koncepcja z kawiorem również przypadła mi do gustu, jednak tutaj może być już zdecydowanie trudniej.