Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rozliczanie się z reflinków - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Rozliczanie się z reflinków (/Temat-Rozliczanie-sie-z-reflinkow-159696)



Rozliczanie się z reflinków - Yoka124 - 24-11-2018 18:58

Cześć, zaczynam zarabiać już jakieś konkretniejsze dla mnie kwoty w internecie. Myślę że w ciągu miesiąca będzie to jakoś nieco ponad 1000PLN. Pieniadze te pochodzą z reflinkow (dostaje po kilka procent od sprzedanej rzeczy na pewnej stronie, nie będe wchodził w szczegóły). Dodatkowym czynnikiem jest to, że jestem niepełnoletni.
I w tym miejscu chciałbym się od was dowiedziec jak to wlasciwie wygląda - czy to rodzice mają mnie z tego rozliczać, czy musze założyć jakąś działalność gospodarczą czego bym chciał uniknąć Wink


RE: Rozliczanie się z reflinków - twardy - 24-11-2018 19:02

A rodzice wiedza?


RE: Rozliczanie się z reflinków - Yoka124 - 24-11-2018 19:07

(24-11-2018 19:02)twardy napisał(a):  A rodzice wiedza?

Jeszcze im nie mówiłem, bo w sumie zapewne pierwszą wypłate będe mógł zlecić jakoś za miesiąc. Oczywiscie moge ich bez problemu poinformowac Big Grin


RE: Rozliczanie się z reflinków - rachman - 24-11-2018 19:22

Gdybyś był dorosły to jeśli przekroczyłeś 1050 zł to działalność wymagana. Nie jesteś więc rodzice muszą się tym zająć.


RE: Rozliczanie się z reflinków - Yoka124 - 24-11-2018 19:39

(24-11-2018 19:22)rachman napisał(a):  Gdybyś był dorosły to jeśli przekroczyłeś 1050 zł to działalność wymagana. Nie jesteś więc rodzice muszą się tym zająć.

Raczej przekrocze te 1050PLN, w takim razie rodzice będą jakby musieli zająć się tym aby zalozyc dzialalnosc?


RE: Rozliczanie się z reflinków - rachman - 24-11-2018 19:54

Niestety nie wiem czy rodzice rozliczający dochody małoletnich dzieci muszą działalność rejestrować ale raczej nie. Muszą dochody rozliczać na bank ale firmy chyba nie muszą zakładać - nie chcę w błąd wprowadzić.


RE: Rozliczanie się z reflinków - Yoka124 - 24-11-2018 19:59

(24-11-2018 19:54)rachman napisał(a):  Niestety nie wiem czy rodzice rozliczający dochody małoletnich dzieci muszą działalność rejestrować ale raczej nie. Muszą dochody rozliczać na bank ale firmy chyba nie muszą zakładać - nie chcę w błąd wprowadzić.

Jezeli tak jest to okej, bo zapewne po założeniu DG przy dochodach niewiem 1500 PLN niewiem czy było by to opłacalne ;p


RE: Rozliczanie się z reflinków - rachman - 24-11-2018 20:05

Teraz nie jest tak strasznie jak kiedyś. Zadzwoń na KIS - infolinia podatkowa - powinni wyjaśnić co i jak chyba że ktoś tu podrzuci fakty Wink