Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak zacząć startup - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Jak zacząć startup (/Temat-Jak-zaczac-startup-159380)



Jak zacząć startup - Pavvel - 06-11-2018 19:23

Witam,

Mam w głowie 2 dość spore pomysły na startup.
Są to dwa produkty, których zastosowanie odnalazłoby się w każdym domu na świecie.
Jestem tego pewien. Niestety są to kompletnie nie moje branże, pierwsza to typowa elektronika, a druga biologia i chemia. Jednak oba produkty są bardzo proste do produkcji, niczym kapsułki do prania czy ładowarki telefoniczne. Niestety nie mogę zdradzić o jakich produktach mówie, ponieważ przestałoby mieć to sens.

Niestety jak już wspomniałem, moje umiejętności oraz kapitał nie są pozwalajace, aby wykonać to samemu - nie ma ani wiedzy ani narzędzi. Co zrobilibyście w moim przypadku? Ja mam jedynie pomysł. Oczywiście, wykonawca otrzymałby równe prawo do produktu co ja.

Mieszkam w Gdyni, znajduje się tutaj Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, myślę, aby uderzyc w tym kierunku, ale jak?


RE: Jak zacząć startup - xmaniek6 - 06-11-2018 19:39

Jak nie masz $ to możesz zrobić akcje Crowdfunding wiele osób ma takie pomysły co ty więc czemu nie? tylko wiesz to musi być produkt warty uwagi skonsultuj to z kolegą , rodzicami czy by na to wydali $ będziesz miał pewność , że warto


RE: Jak zacząć startup - PremAccHack - 06-11-2018 19:43

Przecież jak sie podzieli pomysłem to ktoś go ukradnie Big Grin Powiem Ci że na 99% twój pomysł jest nic nie wart. Żeby udowodnić że się mylę musisz włożyć w to swoje ciężko zarobione "pieniążki" sprzedać to xx osobą i zobaczyć czy będzie zainteresowanie wtedy możesz szukać inwestorów.


RE: Jak zacząć startup - Pavvel - 06-11-2018 19:57

(06-11-2018 19:39)xmaniek6 napisał(a):  Jak nie masz $ to możesz zrobić akcje Crowdfunding wiele osób ma takie pomysły co ty więc czemu nie? tylko wiesz to musi być produkt warty uwagi skonsultuj to z kolegą , rodzicami czy by na to wydali $ będziesz miał pewność , że warto

Każdy, kto usłyszał o tym projekcie (znajomi, rodzina) zajarał się praktycznie od 1 sekundy. Uważam, że naprawdę jest to bomba.


RE: Jak zacząć startup - radmatuszewski - 06-11-2018 20:38

(06-11-2018 19:57)Pavvel napisał(a):  
(06-11-2018 19:39)xmaniek6 napisał(a):  Jak nie masz $ to możesz zrobić akcje Crowdfunding wiele osób ma takie pomysły co ty więc czemu nie? tylko wiesz to musi być produkt warty uwagi skonsultuj to z kolegą , rodzicami czy by na to wydali $ będziesz miał pewność , że warto

Każdy, kto usłyszał o tym projekcie (znajomi, rodzina) zajarał się praktycznie od 1 sekundy. Uważam, że naprawdę jest to bomba.

To kickstarter/indiegogo i lecisz Smile


RE: Jak zacząć startup - fusek - 06-11-2018 21:14

A jaki kapitał jest Ci potrzebny?
Jaką konkurencją?


RE: Jak zacząć startup - Pavvel - 06-11-2018 21:27

Panowie, wiem jak to brzmi. Nastolatek wymyslił sobie, że stworzy prąd bez kabli, ale nie wie jak wykonać, ale wie, że będzie milionerem... Nie, nie. Spokojnie. Mam już ponad 20 lat na karku, nawet inżynier się znajdzie w CV i aktualnie dwa kierunki magisterskie. Tak wiem, co ma to do tego. Niewiele, ale chce zobrazować, że zdążyłem już poznać, że swiat nie jest utopia Smile

Co do konkurencji. Oba produkty są innowacyjne i nie znalazłem nigdzie podobnych, nawet w .. Chinach.
Produkcja. Nie jest to bardzo skomplikowane. Ten pierwszy to kwestia materiałów - metali + wiedza z zakresu elektroniki i elektryki. Drugi to o wiele niższy koszt samego produktu, ale znajomość chemii i produktów czyszczących.


RE: Jak zacząć startup - mysc - 09-11-2018 01:15

Zainteresuj się jak działa zgłaszanie patentów: https://www.uprp.pl/uprp/_gAllery/25/22/25227/PORADNIK_WYNALAZCY_INTERNET.pdf

Nie wiem czy można zgłosić patent nie mając nawet prototypu, ale może można - wówczas byś mógł śmiało o tym mówić publicznie.

Co do chińskich wersji - jeśli faktycznie produkt jest taki ekstra, te i tak się pojawią prędzej czy później ;p