Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. (/Temat-Co-z-tym-facebookiem-i-co-ma-szanse-go-zastapic-159175)



Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - azzaz - 24-10-2018 23:13

Ci którzy już śledzą mój dziennik wiedzą, że dostałem bana na prywatnym koncie. Oczywiście już założyłem nowe, ale wczoraj poobczajałem co u tego facebooka się dzieje tak dokładnie i nie jest kolorowo.

Dlaczego tak uważam?

Facebook przez ostatnie problemy afera ze sprzedawaniem danych cambridge analytica bardzo mocno stracił w oczach użytkowników. Powstała nawet społeczność delete facebook

https://deletefacebook.com/

Wspierana najbardziej a jakże przez właściciela whats appa(ciekawe czemu Rolleyes )

Na giełdzie nie jest lepiej. Nordea bank już jakiś czas temu przez tą aferkę stwierdził, że nie chce udziałów fb. Notowania cały czas lecą w dół i w dół.

https://stooq.pl/q/?s=fb.us&c=10d&t=l&a=lg&b=0

Na ten moment stopa zwrotu inwestycji w fb jest na minusie. Nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej miała miejsce taka sytuacja.

To już nie są wahania. Facebook idzie w dół jak kamień w wodzie.

Jak wiadomo w zarabianiu trzeba działać dynamicznie i dostosowywać się do sytuacji. Co waszym zdaniem ma szansę zastąpić facebooka i się wybić tak jak on? Czy coś wgle ma szansę go zastąpić? Pytam, ponieważ jak wiadomo na początku kiedy jest mało ludzi zawsze jest łatwiej i może warto już swoje social media stron internetowych opierać na czymś innym niż facebook. Parę lat temu na fb wybić się było bardzo łatwo, a potem stopniowo coraz trudniej. Jak myślicie jakiś program na rynku stanie się konkurentem dla fb i warto budować już na nim powoli zasięgi, żeby potem było łatwiej? Jeżeli tak to jaki? Oczywiście nie licząc wyszukiwarki google bo to nie jest społecznościówka.


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - Captain - 25-10-2018 05:31

Może to trochę z innej kategorii portal, ale myślę, że Twitch będzie coraz bardziej zyskiwał na popularności. Już teraz jest mega konkurencją dla youtube w streamigu gier, w zasadzie to chyba zostawia youtube w tyle pod tym względem.

A jeśli chodzi o portale społecznościowe typu fb, to nie sądze aby upadł w najbliższych latach. Ludzie (większość) są zbyt głupi i leniwi i afery z prywatnością ich nie interesują, ani nie chce im się z tym nic robić, nawet rezygnować z używania fb. Są oczywiście wyjątki, ale pewnie stanowią tylko z 5-10% użytkowników fb.


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - tomek7912 - 25-10-2018 06:07

Praca z fb to katorga . Sam też mam problemy z postawieniem durnego fanpage'a mojej strony, bo co chwile mi konta banują.


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - mikiniki - 25-10-2018 08:38

Od lat współpracuję z FB i nie zauważyłem żadnych niepokojących spadków itp. Wszystko zależy od tego jak i co się promuje.


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - EfectiveWork - 25-10-2018 08:41

Również znam osobę która zarabia tylko dzięki FB działając w pewnym programie partnerskim. Aktualnie zarabia miesięcznie naprawdę bardzo duże pieniądze i jak widać pomimo problemów daje rade. Prawda jest taka że nikt Ci nie wyjawi sposobu i taktyki, po prostu ktoś ma swój patent na FB i pomimo jakiś problemów w dalszy ciągu czerpie duże a nawet większe korzyści.


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - azzaz - 25-10-2018 13:03

Dzięki za liczne wypowiedzi Wink Też trochę zarabiałem na fb i da się tam sporo zarobić tylko zastanawia mnie trochę ich sytuacja. Giełda idzie im baaaardzo słabiutko. Oczywiście do nich należy też np. instagram tylko no sama pozycja firmy jest teraz troszkę słaba.

Już się cofnęli w notowaniach o rok

[Obrazek: fb-1.jpg]

Na przestrzeni ostatnich 5 mcy ten wykres wygląda w ten sposób

[Obrazek: fb-2.jpg]

A na przestrzeni ostatniego dnia ich sytuacja się nie zmienia za bardzo

[Obrazek: fb-2.jpg]

Fb robił z siebie trochę konkurencję do google(albo mocno) i google też co prawda cały czas leci w dół tylko kurs google na giełdzie to 1057.12$ obecnie, a facebooka to 146.04$ mimo, że obie firmy mają tendencje spadkową to google ma jeszcze zapasu, a zapasu. Fb natomiast jak dalej będzie wykres szedł jak idzie to może nawet dojść do okrągłego 0 za jakiś czas. W związku z tym wydaje mi się, że jakieś ruchy fb będzie musiał prędzej czy później zrobić i nie wiadomo jak to się odbije na zarabianiu Undecided Już teraz jest dużo trudniej niż było jeszcze np. na wakacje(przynajmniej u mnie. Głównie działam na fb ads).


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - mysc - 25-10-2018 22:29

(24-10-2018 23:13)azzaz napisał(a):  Wspierana najbardziej a jakże przez właściciela whats appa(ciekawe czemu Rolleyes )

Właścicielem whatsappa jest facebook Tongue


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - rachman - 25-10-2018 23:14

A co ludzi giełda i problemy zarabiających na fejsie? Większość jeśli nie zamkną fejszbooka albo ktoś pod ryj nie podstawi czegoś lepszego zostanie z przyzwyczajenia. Popatrz na te niby społecznościowe portale które płacą za użytkowanie - widzisz by zagroziły choć ciupkę fejsowi? Wg mnie giełda i inne problemy mają marginalny wpływ. Nawet gdyby warunkiem rejestracji stał się obowiązek dania foty tyłka ze zgodą na używanie to połowa ludzi by na to poszła Wink


RE: Co z tym facebookiem i co ma szansę go zastąpić. - azzaz - 26-10-2018 10:45

(25-10-2018 22:29)mysc napisał(a):  
(24-10-2018 23:13)azzaz napisał(a):  Wspierana najbardziej a jakże przez właściciela whats appa(ciekawe czemu Rolleyes )

Właścicielem whatsappa jest facebook Tongue

A to nie wiedziałem w sumie i mogłem w błąd prowadzić Lol

Oczywiście jeden ze współzałożycieli whats appa

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/wspolzalozyciel-whatsapp-skasujcie-facebooka/d8my909

(25-10-2018 23:14)rachman napisał(a):  A co ludzi giełda i problemy zarabiających na fejsie? Większość jeśli nie zamkną fejszbooka albo ktoś pod ryj nie podstawi czegoś lepszego zostanie z przyzwyczajenia. Popatrz na te niby społecznościowe portale które płacą za użytkowanie - widzisz by zagroziły choć ciupkę fejsowi? Wg mnie giełda i inne problemy mają marginalny wpływ. Nawet gdyby warunkiem rejestracji stał się obowiązek dania foty tyłka ze zgodą na używanie to połowa ludzi by na to poszła Wink

Niestety na to wygląda. Niestety bo imo co nowy pomysł wprowadzają to gorszy(lepszy od poprzedniego). Opublikowali jakiś czas temu nawet szczegółową listę słów i wyrażeń zakazanych co już uderza(przynajmniej dla mnie) w profile prywatne Wink