Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro podatek (/Temat-Allegro-podatek-159101)

Strony: 1 2 3


Allegro podatek - Ewcia6000 - 21-10-2018 16:33

Witam. Chciałabym się zapytać. Sprzedaję na Allegro nowe rzeczy bez paragonu i bez faktury nie mam działalności sprzedaję jako osoba prywatna. Od jakiej kwoty powinnam się rozliczyć i jaki powinnam złożyć wniosek do Urzędu Skarbowego ?


RE: Allegro podatek - rachman - 21-10-2018 16:39

Od 1 grosza.


RE: Allegro podatek - MiKrY - 21-10-2018 18:21

Allegro samo pobiera prowizję/podatek od sprzedanego przedmiotu (nie wiem czy w każdej kategorii), natomiast działalność musisz założyć przy zarobkach 8000zł na miesiąc (z tego co wiem)


RE: Allegro podatek - twardy - 21-10-2018 18:25

(21-10-2018 18:21)MiKrY napisał(a):  Allegro samo pobiera prowizję/podatek od sprzedanego przedmiotu (nie wiem czy w każdej kategorii), natomiast działalność musisz założyć przy zarobkach 8000zł na miesiąc (z tego co wiem)

To gowno wiesz Jerk2

Allegro nie pobiera zadnego podatku, tylko prowizje. Rozliczenie z zarobkow spoczywa na Tobie. Dzialalnosc powinno sie zalozyc jak przekroczysz 1050zl przychodu. PRZYCHODU.


RE: Allegro podatek - Ewcia6000 - 21-10-2018 18:32

zawsze pobierają ode mnie około 4 zł za sprzedany przedmiot
To jak sprzedaję maty węchowe dla psiaków to jest rękodzieło zarobek około 200-300 zł na miesiąc to nie muszę tego odprowadzać . Wiem że nie którzy z was sprzedają na allegro nowe rzeczy bez działalności gospodarczej pisałam na prawnym forum pisali mi że muszę założyć działalność nie zarejestrowaną bo tak mogą się doczepić z Urzędu Skarbowego wiadomo rozliczę się normalnie z Urzędem Skarbowym żeby nie było przypału. 1050zl to na miesiąc.


RE: Allegro podatek - rachman - 21-10-2018 18:36

Ta allegro podatki zapłaci a świstak zapakuje towar w sreberko beka
Podatki samemu się płaci. Działalność jak twardy napisał - do 1050 można ewentualnie na nierejestrowanej jechać a powyżej mus rejestrować. Nie ważne czy wyjdziesz na plus czy dołożysz do interesu - ważny jest przychód a nie dochód.

edit: tak kwota 1050 jest w odniesieniu do 1 miesiąca


RE: Allegro podatek - Ewcia6000 - 21-10-2018 18:41

To co teraz mam zrobić ?


RE: Allegro podatek - twardy - 21-10-2018 18:59

Jak nie masz przychodu wiecej niz 1050zl na miecha to mozesz sie rozliczyac na koniec roku i tyle. Przy tak malych kwotach raczej bym sie nie spdoziewal jakiegos wielkiego zainteresowania ze strony US.


RE: Allegro podatek - Ewcia6000 - 21-10-2018 19:29

dziękuję czytałam, że jak np bym sprzedawała te same rzezy w sposób ciągły i bym miała cały czas obrót to tak a tak jak sprzedaję raz na ile raz na dwa tygodnie raz na tydzień to też mi się wydaję że US nie powinien się doczepić


RE: Allegro podatek - rachman - 21-10-2018 19:35

Dokładnie - zależy jakie masz przychody to albo jedziesz na nierejestrowanej albo jeśli przekroczysz w jakimś miesiącu choćby o złotóweczkę to musisz ją zarejestrować.
Co do zainteresowania to fiskus od dawna filuje allegro ale czy akurat Ciebie trafi "przyjemność" to tego nikt nie przewidzi. Najczęściej interesują się podejrzewam po zgłoszeniach konkurencji zaniepokojonej niskimi cenami. Nie wiem co to te maty ale skoro to rękodzieło to chyba ciężko porównywać ceny do innych więc raczej nie spodziewałbym się wielkiej złośliwości konkurencji...

edit: nie ma znaczenia jak sprzedajesz często. To Twój fiskus decyduje sam sobie kiedy uzna to za ciągłe i zorganizowane. Mój uzna że 3 sprzedaże na rok a Twój że 30 na rok... nie ma reguły. Takimi tekstami się nie sugeruj w ogóle. Są bezpodstawne. Definicja nie jest określona co do ilości sprzedaży i jest różnie interpretowana - czyt. dowolnie.