Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? (/Temat-Platnosci-zblizeniowe-telefonem-z-czym-to-sie-je-159012)



Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? - Xaypadre - 17-10-2018 10:03

Witajcie, mam takie szybkie pytanie do osób, które już korzystały z płatności zbliżeniowych telefonem.

Posiadam konto bankowe w Millennium i tam utworzyłem sobie "wirtualną kartę" właśnie do płatności zbliżeniowych swoim telefonem.
Wiem, także że 10 takich płatności nie wymaga włączonego internetu przy dokonywania płatności właśnie tą metodą.
W banku powiedzieli mi, że w takim przypadku transakcja jest realizowana "offline" i nie jest sprawdzane czy jest wystarczajacą ilość gotówki na koncie, by pokryć transakcje - po prostu od razu prawidłowo przechodzi, a później najwyżej będę miał saldo konta na minusie jeżeli nie miałem tyle gotówki na koncie, by pokryć transakcje.

Patrząc na moje "doświadczenie" z bankami i tym, że często mówią jedno, a w praktyce niestety wygląda to inaczej - chciałem się Was zapytać czy...
...taka transakcja rzeczywiście "przejdzie" nawet jak nie mam wystarczającej gotówki na koncie?


RE: Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? - Xaypadre - 17-10-2018 17:51

Gdyby ktoś inny chciał, także znać odpowiedź na moje powyższe pytanie to brzmi ona: NIE PRZEJDZIE.
Obie konsultantki banku (kontaktowałem się dwa razy, by usłyszeć to od dwóch innych osób) zapewniały mnie, że w takim przypadku transakcje są realizowane / autoryzowane offline, bez sprawdzania stanu konta i że transakcja przejdzie pozytywnie mimo braku odpowiednich środków (po prostu będę miał ujemne saldo).
Poszedłem do Żabki, ABC i prywatnego osiedlowego sklepu i co sie okazało?... ODMOWA.
Także dziękuje i nie pozdrawiam konsultantów banku Millennium.


RE: Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? - domi11997 - 17-10-2018 17:56

Rozumiem, ze telefon z modulem NFC posiadasz?


RE: Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? - olekn1 - 17-10-2018 18:04

Logicznie myśląc - przecież terminal ma dostęp do internetu, to on to autoryzuje, przecież karty debetowe nie są podłączone do internetu, to tylko nadajnik pewnych danych - w tym przypadku danych Twojego konta, tak samo telefon emituje tylko w przestrzeń takie same dane jak karta debetowa, telefon niczego nie autoryzuje tylko robi to terminal Wink pewnie chodzi o to, że możesz wykonać 10 transakcji bez dostepu do internetu, ale żeby uniknąć wyczyszczenia konta w przypadku kradzieży telefonu - trzeba potem zatwierdzać transakcje pinem w aplikacji Wink


RE: Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? - domi11997 - 17-10-2018 18:10

@up no wlasnie nie, czasem wlasnie terminale pracuja w trybie offline. I wtedy zarowno karta jak i tel mozesz dokonac debetu na rachunku.


RE: Płatności zbliżeniowe telefonem - z czym to się "je"? - Xaypadre - 17-10-2018 20:26

@domi11997 ma racje i w zupełności się z tym zgadzam - testowałem już to wcześniej Wink
@olekn1 chyba nie zrozumiałeś do końca o czym wyżej pisze, ale wybaczam :>
PODSUMOWUJĄC: Nie warto wierzyć konsultantom - tak tak wiem "odkryłem Amerykę" Big Grin