Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal a US - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Paypal a US (/Temat-Paypal-a-US-158635)

Strony: 1 2


Paypal a US - Tabciogaraj - 02-10-2018 20:09

Witam. Co do tematu - nie znalazłem interesującej mnie odpowiedzi z teraźniejszego czasu.

Moje pytanie brzmi - czy za wpływy na PayPala może mnie US "udupić"?

Chodzi o to, że chciałbym otworzyć stronę z pewnymi wirtualnymi "goodsami" i tu są moje obawy co do płatności i legalności Wink


RE: Paypal a US - twardy - 02-10-2018 20:11

No w regulaminie paypala jest napisane, ze na zadanie organow skarbowych danego panstwa musza udzielic informacji, wiec teoretycznie tak.

Ale jak to wyglada w praktyce?


RE: Paypal a US - Tabciogaraj - 02-10-2018 20:38

Czyli ogólnie obejść się tego w żaden sposób nie da - jak padnie, że US się za mnie weźmie to mnie udupią?
Lepiej będzie założyć jednoosobową firmę i zapłacić ten ZUS?


RE: Paypal a US - xdax1 - 02-10-2018 20:42

Jeśli nie będą mieć powodów, to nie sądzę aby Cie akurat sprawdzili i prosili Paypal o dane. Nie odnoś się z pieniędzy, nie szalej z wydatkami i powinno być dobrze (jeśli nikt Ciebie nie podkabluje).

Oczywiście lepiej zapłacić podatki i nie mieć ewentualnych problemów i zawsze w głowie lżej.


RE: Paypal a US - rachman - 02-10-2018 20:47

1. Nie ten dział na takie pytania
2. Odpowiedzi są ale w przeznaczonym do tego dziale
3. W skrócie - fiskus nie udupia za wpływy na paypal tylko za wszelakie dochody które ukrywasz a oni na nie:
a) trafią przypadkiem (mają na to niecałe 7 lat w teorii a w praktyce to i dłużej podejrzewam bo jakieś luki na bank znają by zerwać przedawnienie)
b) ktoś doniesie (wcale to nie takie rzadkie zjawisko podobno)
c) sam się podłożysz działając nieostrożnie

Czy lepiej założyć DG... Zależy ile zarabiasz, na czym zarabiasz, czy wolisz spać spokojnie czy mieć na czym spać beka


RE: Paypal a US - Tabciogaraj - 02-10-2018 21:06

Jeżeli nie wiem czy będzie dobry zarobek to w sumie warto spróbować bez DG? Big Grin


RE: Paypal a US - rachman - 02-10-2018 21:11

Fiskusa nie obchodzi czy zarabiasz czy tracisz - ich obchodzi czy to co robisz można podciągnąć pod ustawę o działalności gospodarczej.
W sumie warto zostać milionerem - nic nie robić a mieć za co ćpieć Wink
Nie dociekaj bo NIKT nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na to na czym Ci zależy - nie wiemy czy Cię dorwą czy nie Wink
Szanse że Cię ktoś złapie są malutkie ale nie są równe zeru. Tylko tyle możesz być pewien. Jak ktoś Cię zacznie o czymś zapewniać to mu zapłać jak wróżbicie Maciejowi i podziękuj beka


RE: Paypal a US - Patek - 02-10-2018 21:16

zależy też czy pracuje czy nie, bo jest coś takiego jak kwota wolna od podatku


RE: Paypal a US - Tabciogaraj - 02-10-2018 21:17

Okej, sprawa wyjaśniona Wink Dzięki!


RE: Paypal a US - rachman - 02-10-2018 21:28

Kwota wolna? No i co z tego że jest. Nie ma ona tu znaczenia najmniejszego. Nie w tej kwestii czy fiskus go może czy nie - udupić. Nawet jakby jej nie przekroczył a zyski miał na minusie czyli straty rzędu milionów to fiskus nie pocaca go przecież no weź Patek... Jeśli to co będzie robić a będzie podpadać pod działalność to jeśli przekroczy kwotę 1050 zł to mus mieć działalność, poniżej może próbować na nierejestrowanej jechać albo najmie ale nie ma co gdybać jak nie wiemy co robi Wink
Decyduj chopie i albo daruj sobie albo jedź z koksem i powodzenia - grunt byś to Ty sam decydował. Bo to Ty za to będziesz impreza albo Sad